بازیگر R2-D2 در ۸۳ سالگی درگذشت

بازیگر R2-D2 در ۸۳ سالگی درگذشت
«کنی بیکر»، بازیگر نقش ربات R2-D2 در مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» (Star Wars) درگذشت. بیکر ۸۳ سال داشت.

به گزارش فیلم نت نیوز، کنی بیکر (Kenny Baker) فقط یک متر و ۱۵ سانت قد داشت و دکترها حتی پس از تولد او، پیش‌بینی کرده بودند که احتمالا تا نوجوانی بیشتر زنده نمی‌ماند. با این حال، بیکر هم در سینما و هم در سیرک‌های مختلف به کار مشغول شد. معروفیت بیکر، به بازی در اولین قسمت از مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان یعنی Star Wars IV: A New Hope باز می‌گردد. او در سال ۱۹۷۷ در این فیلم نقش R2-D2 را بر عهده داشت. «جرج لوکاس»، کارگردان جنگ ستارگان بیکر را به دلیل جثه‌ی کوچک‌اش و توانایی او در قرار گرفتن در بدنه‌ی R2-D2، انتخاب کرده بود.

Kenny Baker

در تمام قسمت‌های جنگ ستارگان، نه چهره‌ی بیکر را دیده و نه صدای او را شنیده‌ایم. با این حال، او بین طرفداران جنگ ستارگان، محبوبیت زیادی داشت. البته بیکر در جدیدترین قسمت جنگ ستارگان یعنی The Force Awakens حضور نداشت.

kenny-baker-bw-1536x864-361826315708

به غیر از نقش R2-D2، کنی بیکر به عنوان یک «ایواک» در قسمت ششم جنگ ستارگان هم ایفای نقش کرده بود. او در فیلم‌هایی به غیر از مجموعه‌ی جنگ ستارگان، مثل Flash Gordon، Amadeus یا Labyrinth هم بازی کرده است.

Kenny-Baker-with-R2-D2-costume

نزدیکان کنی بیکر در مصاحبه‌ای به خبرگزاری The Guardian گفته‌اند که مرگ او موضوعی غیرمنتظر نبود، اما افراد بسیاری از مرگ او ناراحت شده‌اند.

منبع : دیجی کالا مگ

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *