بازیگر برنده اسکار جایزه یک عمر دست‌آورد هنری دریافت کرد

آدرین برودی پانزده سال بعد از فیلم «پیانیست»

آدرین برودی پانزده سال بعد از فیلم «پیانیست»
آدرین برودی، بازیگر برنده‌ اسکار، جایزه یک عمر دستاورد هنری را از جشنواره لوکارنو دریافت کرد. بازیگر فیلم ماندگار «پیانیست» به خبرنگاران از تاثیر این فیلم بر زندگی‌ شخصی و حرفه‌ای خود گفت.

آدرین برودی بازیگر فیلم پیانیست (The Pianist) جایزه یک عمر دستاورد هنری را از جشنواره لوکارنو دریافت کرد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، جشنواره بین‌المللی لوکارنو روز گذشته در مراسمی از بازیگر برنده اسکار، آدرین برودی تقدیر کرد. این بازیگر 44 ساله آمریکایی در جمع خبرنگاران حاضر در این جشنواره از دوران بازیگری به‌ویژه بازی در فیلم برنده سه جایزه اسکار، «پیانیست»، گفت: «سال‌ها بعد از فیلم «پیانیست» دچار افسردگی بودم و این تنها افسردگی نبود که رنج‌آور بود بیشتر اندوه شخصیتی را داشتم که در این فیلم سعی کردم در قالب او باشم. این شخصیت از پروژه‌ای به پروژه دیگر با من است.»

به عقیده خبرنگاران در حال حاضر نمی‌توان گفت که او هنوز افسرده است یا در گذشته مانده، اکنون او می‌تواند در کنار آن آدم حساس گذشته ستاره سینما هم باشد. او در این مراسم سعی کرد با تعریف از زیبایی‌های کشور سویس که محل برگزاری این جشنواره است، اشک خود را پنهان کند که از یادآوری شخصیت بی‌خانمان فیلم «پیانیست» جاری شده بود.
او در ادامه حرف‌هایش درباره نقشش در فیلم پیانیست گفت: «باید بخش زیادی از شخصیت خودم را قربانی می‌کردم و مدت زیادی صرف کردم که بتوانم مانند افراد سوءتغذیه غذا بخورم. بعد از فیلم هم زمان زیادی گذشت که توانستم در کنار دوستانم و با کمک آنها به زندگی عادی برگردم.»
به گفته منتقدان با گذشت حدود 15 سال از فیلم «پیانیست»، آدرین برودی همچنان تحت تاثیر این نقش است و دلیل اینکه طرفداران سینما برای دیدن بازی او به سینما می‌آیند جذابیت و لطافتی است که به نقش می‌دهد. شاید سخت باشد که شخصی بتواند از این مقطع گذر کند اما برودی نقش‌آفرینی در پروژه‌های بزرگی را رد کرد و به بازی در چند سریال تلویزیونی اکتفا کرد و به گفته خود او:‌ «ناشناس بودن نعمت بزرگی است.»

فیلم «پیانیست»، از آثار ماندگار رومن پولانسکی، درباره ولادیسلاو اشپیلمان، نوازنده یهودی اهل لهستان، است. این پیانیست در زمان اشغال این شهر به دست ارتش نازی مصائب زیادی را برای نجات جانش تحمل کرد. آدرین برودی برای بازی در این نقش برنده اسکار بهترین بازیگر در سال 2003 شد و جوان‌ترین بازیگری است که تاکنون در سن ۲۹ سالگی جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را کسب کرده است.

 

منبع: Indiewire

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *