انیماتور افسانه‌ای ژاپن از تصمیمش برای ساخت یک انیمیشن بلند خبر می‌دهد

«میازاکی» به دنیای انیمیشن بازمی‌گردد

«میازاکی» به دنیای انیمیشن بازمی‌گردد
سه سال از زمانی که هایائو میازاکی،‌خالق زیباترین و شگف‌ت‌انگیز‌ترین انیمیشن‌های ژاپنی از دنیای انیمیشن خداحافظی کرد،‌می‌گذرد. گرچه قصه‌ی آخرین ساخته‌‌ی او مورد انتقاد ژاپنی‌ها قرار گرفت اما خبر بازگشت او به دنیای انیمیشن حتما برای همه طرفدارانش خوشحال کننده خواهد بود.

فیلم‌نت نیوز: «هایائو میازاکی» به تازگی در مصاحبه‌ای با شبکه‌ی تلویزیونی «ان‌اچ‌کی» از تصمیمش درباره‌ی ساخت انیمیشن بلند خبر داد. میازاکی اعلام کرد تصمیم دارد  انیمیشن کوتاه «کاترپیلار بورو» را به یک فیلم بلند تبدیل کند. میازاکی این انیمیشن کوتاه  را سال‌ها پیش برای استدیو «جیبلی» ساخته بود. استدیویی که میازاکی یکی از بنیانگذارانش بود و انیمیشن برنده‌‌ی اسکار «شهر اشباح» را هم در همان استدیو ساخت.

میازاکی طرح اولیه‌ی این فیلم را با «توشیو سوزوکی»  تولیدکنند‌ی باسابقه‌ی این استدیو درمیان گذاشته‌ است.  استدیویی که  در طول سه دهه فعالیت هنری برای میازاکی خانه‌ی خلاقیت بوده‌ است. توشیو سوزوکی  در باره‌ی ساخت یک فیلم تازه توسط میازاکی در استدیو‌اش گفت: « میازاکی این استدیو را به چالش کشیده است. این انیماتور فازغ از سبک کار طراحی‌های دستی که در طول دوران کاری داشته، تازمانی که زنده است فیلم خواهد ساخت و این استدیو پابه‌پای میازاکی ادامه خواهد داد.»

میازاکی 75 ساله در سپتامبر 2013     همزمان با اکران آخرین ساخته‌اش «باد وزیدن گرفته»  بازنشستگی خود را از دنیای انیمیشن اعلام کرد. خبری که طرفدارانش را نه تنها در ژاپن که در سراسر دنیا دلگیر کرد.

میازاکی درباره‌‌ی برنامه‌ زمانی‌اش برای شروع انیمیشن بلند «کاترپیلار بورو» گفت:‌ «هنوز با همسرم در این مورد حرفی نزدم. اگر بگویم احتمالا در اواسط فیلم خواهم مرد.»

هنوز تاریخ دقیقی درباره‌ی زمان  تولید تازه‌ترین اثر میازاکی  یا پخش این انیمیشن اعلام نشده است.

سال 2001 وقتی میازاکی از دوره‌ی بازنشستگی موقت خود به دنیای فیلم‌سازی بازگشت، انیمیشن خیال‌انگیز و زیبای «شهر اشباح» را ساخت. انیمیشنی  که  فروش فیلم «تایتانیک» را نیز در ژاپن شکست و موفق به دریافت جایزه‌ی تصویر سال  در جایزه آکادمی فیلم ژاپن شد و توانست در هفتاد و پنجمین دوره‌ی  جوایز اسکار برنده‌ی جایزه‌ی بهترین فیلم  انیمیشن و  در جشنواره بین‌المللی فیلم برلین سال ۲۰۰۲ برنده‌ی جایزه‌ی خرس طلایی  شود.

منبع : ورایتی

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *