پروژه‌های بی‌شمار کارگردان مطرح هالیوود

بازگشت ریدلی اسکات به دنیای «بیگانه»

بازگشت ریدلی اسکات به دنیای «بیگانه»
در حالی که هنوز «بیگانه: پیمان» (Alien: Covenant) که جدیدترین فیلم از مجموعه فیلم‌های «بیگانه» است به روی پرده‌ی سینماها نیامده است، ریدلی اسکات از ساخت قسمت بعدی این مجموعه خبر داد و حتی نام آن را هم فاش کرد.

فیلم‌نت نیوز؛ ریدلی اسکات، کارگردان بریتانیایی و مطرح هالیوود که فیلم بیگانه: پیمان را در نوبت اکران دارد، به تازگی در مصاحبه‌ای به طور اتفاقی از ساخت قسمت بعدی این مجموعه فیلم پرده برداشت و نام آن را هم افشا کرد. او در حالی که داشت درباره‌ی خط زمانی داستا‌ن‌های بیگانه توضیح می‌داد اشا‌ره‌ای به فیلم بیگانه: بیداری کرد که وقایعش مابین پرومتئوس (Prometheus) و بیگانه: پیمان می‌گذرد: « قبل از اینکه داستانمان به ابتدای اولین فیلم بیگانه برسد یک فیلم دیگر هم خواهیم ساخت. در واقع ترتیب داستانی‌مان به این صورت است: پرومتئوس، بیداری، پیمان

اینطور که به نظر می‌رسد باید منتظر فیلم دیگری از این مجموعه باشیم. با اینکه در صحبت‌های ریدلی اسکات کاملا مشخص بود که فیلم بعدی چیست از چه قرار است، کمپانی فاکس هنوز به صورت رسمی واکنشی نشان نداده. اگر این خبر تأیید شود، طرفداران مجموعه‌ فیلم‌های بیگانه در دنبال کردن روایت‌های آن دچار چالشی جدی خواهند شد. چرا که داستان بیداری قرار است بین پرومتئوس و پیمان بگذرد،‌ یعنی پیش در آمدی باشد بر پیمان، و پرومتئوس خودش پیش درآمدی بود بر اولین فیلم بیگانه.

اما اسکات درباره‌ی پیمان هم صحبت‌هایی کرد و در پاسخ به این سؤال که وجه تمایز آن با سایر فیلم‌های این مجموعه چیست گفت: «این فیلم هم خشونت‌بار تر است و هم هوشمندانه تر.»

بیگانه:‌ پیمان با بازی مایکل فسبندر، کترین واترسون و نومی ریپیس ششمین فیلم از مجموعه فیلم‌های بیگانه بعد از بیگانه (1979)،‌ بیگانه‌ها (1986)، بیگانه 3 (1992)،‌ بیگانه:‌ رستاخیز (1997) و پرومتئوس (2012) است. ریدلی اسکات که اولین فیلم بیگانه را کارگردانی کرده بود در سال 2013 پرومتئوس را ساخت و سعی کرد به برخی سؤال‌های بدون جواب آن نسخه‌ی اولیه جواب بدهد که خودش منجر به ایجاد سؤال‌ها و ابهامات داستانی بیشتری شد. حالا به نظر می‌رسد بازگشت او به دنیای علمی خیالی هیولاهای بیگانه، طولانی‌تر از چیزی باشد که همه فکرش را می‌کردند.

منبع: variety

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *