قوانین آکادمی اسکار تغییر می‌کند

شانس بیشتر دریافت اسکار برای انیمیشن‌ها

شانس بیشتر دریافت اسکار برای انیمیشن‌ها
آکادمی علوم و هنرهای سینمایی به تازگی تغییراتی در قوانین رأی‌گیری خود ایجاد کرده است که بیش از همه روی نحوه‌ی انتخاب نامزدهای بهترین انیمیشن سال تأثیر خواهد گذاشت.

فیلم‌نت نیوز؛ با اعمال تغییرات جدیدی که اسکار تصمیم به اجرایی کردنشان گرفته است، نحوه‌ی انتخاب برگزیدگان شاخه‌ی انیمیشن ابعاد تازه‌ای پیدا می‌کند. طبق قوانین پیشین آکادمی، هر شاخه از اسکار نامزدها‌ی خودش را اعلام می‌کرد و بعد تمام اعضای اسکار به آن نامزدها رأی می‌دادند (به جز شاخه‌ی بهترین فیلم، که در آن تمام اعضا از هر شاخه‌ای می‌توانند در انتخاب‌ نامزدها نقش داشته باشند). از این طریق متخصصان هر رشته می‌توانند بهترین‌های خودشان را انتخاب کنند تا بعد تمام اعضای آکادمی از بین آن‌ها بهترین گزینه را به عنوان برنده مشخص کنند.

اما حالا قرار است با رشته‌ی بهترین انیمیشن هم مانند بهترین فیلم برخورد کنند. به این ترتیب که برای انتخاب نامزدهای بهترین انیمیشن هم تمام اعضای آکادمی حق رأی خواهند داشت. آن طور که آکادمی اعلام کرده است: « به جای درخواست از متخصصین رشته، از این به بعد از تمام اعضای فعال آکادمی دعوت خواهد شد که در فرایند انتخاب نامزدها شرکت کنند.»

این اتفاق به احتمال زیاد تعداد انیمیشن‌هایی را که در اسکار بررسی می‌شوند را به طرز چشمگیری افزایش خواهد داد. برای همین اگر در دور‌ه‌ی بعدی اسکار شاهد حضور انیمیشن‌هایی مثل قسمت سوم من نفرت‌انگیز  (Despicable Me) یا بچه رئیس(The Boss Baby) در نامزدهای بهترین انیمیش بودیم نباید تعجب کنیم. چرا که حالا پخش کننده‌ها شانس بسیار بیشتری نسبت به قبل دارند.

علاوه بر این، آکادمی اسکار در قوانین بخش مستند هم تغییراتی اعمال کرده است که طبق آن مستندهای چند قسمتی و سریالی از این به بعد واجد شرایط اسکار نخواهند بود.  اگر این قانون سال گذشته عملیاتی می‌شد، مستند او. جی : ساخت آمریکا‌ (O.J. : Made in America) حتی نامزد هم نمی‌شد، چه برسد به اینکه بتواند اسکار بهترین مستند را از آن خود کند.

منبع: collider

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *