در پی توافق با اتحادیه‌ی تهیه کنندگان

انجمن نویسندگان آمریکا از اعتصاب صرف نظر کرد

انجمن نویسندگان آمریکا از اعتصاب صرف نظر کرد
بعد از کش و قوس‌های فراوان بر سر افزایش دستمزد نویسنده‌ها و تهدید انجمن نویسندگان آمریکا(WGA) به اعتصاب، سرانجام توافق جدیدی بین این انجمن و اتحادیه‌ی تهیه‌کنندگان حاصل شد.

فبلم‌نت نیوز؛ انجمن نویسندگان آمریکا سرانجام به توافقی جدید با استودیوهای بزرگ آمریکا دست پیدا کرد و به این ترتیب اعتصابی که قرار بود در صورت عملی شدن، صنعت سینما و تلویزیون آمریکا را برای مدتی فلج کند از دستور کار خارج شد. طرفین ماجرا در ساعات اولیه‌ی سه شنبه به توافق جدیدشان دست یافتند، یعنی درست ساعاتی بعد از اتمام موعد قرارداد قبلی. انجمن نویسندگان پیش از این اعلام کرده بود که در صورت شکل نگرفتن توافق مورد نظر آن‌ها، اعتصابی همگانی را ترتیب خواهند داد. اما حالا و بعد از هفته‌ای طولانی از مذاکرات فشرده، اتحادیه‌ی تهیه‌کنندگان و انجمن نویسندگان آمریکا نهایتاً به توافقی مشترک دست پیدا کردند تا از هرگونه فعالیت اعتصابی جلوگیری شود.

انجمن نویسندگان آمریکا طی یادداشتی که در ساعات اولیه‌ی سه شنبه خطاب به اعضایش منتشر کرد نوشت: «ما به عنوان کمیته‌ی مذاکره‌کننده مفتخریم اعلام کنیم که به توافقی آزمایشی با اتحادیه‌ی تهیه‌کنندگان دست پیدا کردیم که حال می‌توانیم برای تصویبش اقدام کنیم. در این توافق، قرار شده است از این به بعد 15 درصد به دستمزد نویسندگان سریال‌ها اضافه گردد.»

در طول مذاکرات، کمپانی‌ها و استودیوهای تهیه کننده سعی کردند با پیشنهاد کردن  راه حل‌هایی برای مسائل مختلف از جمله بیمه‌ی نویسندگان، شکل‌گیری معامله را تسریع بخشند. در ماه گذشته و بعد از اینکه 96 درصد اعضای انجمن نویسندگان آمریکا به برگزاری اعتصاب همگانی رأی «بله» ‌داده بودند، ترس از شکل‌گیری یک اعتصاب گسترده‌ی دیگر بر هالیوود سایه انداخت. انجمن نویسندگان و اتهادیه‌ی تهیه کنندگان در هفته‌ی گذشته مذاکرات خود را آغاز کردند تا در بامداد روز دوشنبه (زمانی که قرارداد قبلی به پایان می‌رسید) به توافق تازه‌ای دست یابند.

اگر این اعتصاب صورت می‌گرفت، هفتمین اعتراض انجمن نویسندگان از سال 1960 تا کنون به حساب می‌آمد. تازه‌ترین اعتصاب آن‌ها مربوط می‌شود به نوامبر سال 2007 که تا فوریه‌ی 2008 به درازا کشید.

منبع: variety

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *