جنجال‌های تمام نشدنی رییس جمهور جدید آمریکا

اعلام جرم سازنده‌ی «خانه‌ی پوشالی» علیه ترامپ

اعلام جرم سازنده‌ی «خانه‌ی پوشالی» علیه ترامپ
بو ویلیمون که نوشتن فیلمنامه‌ی «نیمه ماه مارس» (The Ides of March) و ساخت سریال «خانه‌ی پوشالی»(House of Cards) را در کارنامه‌اش دارد، در صفحه‌ی توییتر شخصی‌اش و طی چند پست به موارد نقض قانونی ترامپ پرداخت و خواهان برکناری این رئیس جمهور شد.

 

فیلم‌نت نیوز؛ روز گذشته بو ویلیمون، سازنده‌ی سریال خانه‌ی پوشالی در صفحه‌ی توییترش 25 پست ضد دونالد ترامپ منتشر و علیه او اعلام جرم کرد. این مجموعه پست‌ها که با عنوان «اعلان مقاومت» (DECLARATION OF RESISTANCE) انتشار یافتند، با این یادداشت او شروع شدند: «هنگامی که در جریان تاریخ آمریکا، برای مردم واجب شود که ملتمان را از دست یک حاکم ستمگر نجات دهند، از برابری برای همه و حقوق حقه‌ی شان برای زندگی محافظت کنند، آزادی و تلاش برای شاد زیستن را از شر تعصب و فساد برهانند، اطمینان یابند که دولتمان همچنان قدرتش را از رضایت مردمش به دست می‌آورد و نه از طریق استبداد، و وقتی رئیس جمهوری اقدامات مخربش روی این اهداف اثر بگذارد؛ این حق مردم است که درخواست‌های زیر را از کنگره داشته باشد: اعلام جرم سریع علیه رییس‌جمهور به دلیل جرایمی که مرتکب شده است، و یا برکناری او طبق متمم 25 ام قانون اساسی.»

ویلیمون در ادامه با اشاره به تمام جرائمی که دونالد ترامپ مرتکب شده است، نوشت: «دونالد جی. ترامپ در پی اعمال حکومت کاملا ستمگرانه‌اش در ایالات متحده، مرتکب نقض قوانین شده و به جامعه آسیب رسانده است.»

او همچنین به اقدامات اخیر ترامپ مبنی بر منع ورود پناهجویان و تصمیمات کابینه‌اش اشاره کرد و در انتها گفت: «شاهزاده‌ای که تک تک اعمالش نشان از ستمگری دارد، صلاحیت حکومت بر مردم آزاد را ندارد. ما تا زمانی که کنگره با استفاده از مکانیسم‌هایی که در قانون اساسی قید شده است، این ظالم ستمگر را از قدرت برکنار نکند، از مقاومت دست نخواهیم کشید.»

سریال خانه‌ی پوشالی که ویلیمون علاوه بر نویسندگی،‌ تهیه کنندگی آن را هم بر عهده دارد،‌ داستان فرانک آندروود با بازی کوین اسپیسی را روایت می‌کند، نماینده‌ی کنگره‌ای که به تدریج خودش را به مراتب بالای قدرت سیاسی آمریکا می‌رساند و در این راه از هیچ اقدامی فروگذار نمی‌کند. تا کنون 4 فصل از این سریال از شبکه‌ی نت‌فلیکس پخش شده است و فصل پنجم ( و احتمالا آخر) آن 30 ام می امسال پخش خواهد شد. ویلیمون پیش از این سریال،‌ به خاطر فیلمنامه‌ی نیمه‌ی ماه مارس نامزد اسکار شده بود.

منبع: indiewire

 

 

 

 

 

 

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *