اعتصاب انجمن نویسندگان آمریکا جدی‌تر می‌شود

جنجال دوباره بر سر دستمزد نویسندگان سینمای آمریکا

جنجال دوباره بر سر دستمزد نویسندگان سینمای آمریکا
طبق قرارداد ۳ ساله‌ای که انجمن کارگردانان آمریکا امسال با اتحادیه‌ی تهیه‌کنندگان بستند دستمزدهای کارگردانان آمریکایی افزایش چشمگیری خواهد داشت،‌در حالی‌که این افزایش دستمزد شامل نویسندگان نمی‌شود.

فیلم‌نت نیوز؛ پاریس بارکلی، رئیس انجمن کارگردانان آمریکا ابراز امیدواری کرد که بتوان از اعتصاب نویسندگان جلوگیری کرد. او در نامه‌ای رسمی که خطابه اعضای انجمن کارگردانان نوشت سعی کرد موضع خاصی نداشته باشد و بی‌طرفانه نسبت به اختلافات پیش آمده واکنش نشان دهد. این نامه سه شنبه به 17000 عضو از انجمن کارگردانان فرستاده شد. بارکلی همچنین به آخرین وضعیت مذاکرات بین نویسندگان و اتحادیه‌ی تهیه‌کنندگان آمریکا نیز اشاره کرد.

قرارداد فعلی بین آن‌ها سه شنبه به پایان رسید و بارکلی هم نامه‌اش را همان روز فرستاد. او جزئیاتی را از درخواست‌ها و پیشنهادهای مطرح شده از سوی انجمن نویسندگان مشخص نکرد و در نامه‌اش لحنی بی‌طرفانه به کار برد.

انجمن کارگردانان در دسامبر امسال قراردادی سه ساله با اتحادیه‌ی تهیه‌کنندگان بستند که در ژانویه توسط اعضایش تصویب شد. به موجب این قرارداد که از اول جولای به اجرا در خواهد آمد، دستمزدهای کارگردانان افزایش چشمگیری خواهد داشت.

طبق تخمین‌ها، 1000 کارگردان و نویسنده در هردوی این انجمن‌ها عضو هستند.

بخش‌هایی از نامه‌ی بارکلی را در ادامه می‌خوانیم: « همان طور که همه بدون شک می‌دانید، توافق انجمن نویسندگان با اتحادیه‌ی تهیه‌کنندگان، اول می امسال به تاریخ انقضای خودش می‌رسد. اوایل این هفته اعضای انجمن نویسندگان اعلام کردند که با اتمام قرارداد، آن‌ها قانوناً حق خواهند داشت تا اعتصاب خود را عملی کنند. ما متوجه هستیم که احتمال اعتصاب نویسندگان موجب تشویش شرایط می‌شود و برای همین هر اطلاعات جدیدی که در اختیارمان قرار بگیرد با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. انجمن نویسندگان و اتحادیه‌ی تهیه کنندگان مذاکرات جدید خود را از سه شنبه آغاز کرده‌اند، و در طول این هفته هم به مذاکرات خود ادامه خواهند داد تا به توافقات جدیدی برسند. ما امیدواریم آن‌ها بتوانند به توافق مناسبی دست پیدا کنند تا دیگر نیازی به اعتصاب و توقف کار نویسندگان نباشد.

اگر تا تاریخ اول می هیچ توافقی صورت نگیرد، انجمن نویسندگان آمریکا حق این را خواهد داشت تا اعتصاب خود را آغاز کند. ما عمیقاً امیدواریم که انجمن نویسندگان و اتحادیه‌ی تهیه‌کنندگان به توافق خوبی برسند و قرارداد منصفانه‌ای بینشان بسته شود تا بتوانیم از شکل‌گیری یک اعتصاب جلوگیری کنیم.»

منبع: variety

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *