اسکار نسبت به انتقادها واکنش نشان داد

اسکار نسبت به انتقادها واکنش نشان داد
آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا نسبت به بالاگرفتن اعتراض‌ها درمورد وجود تبعیض‌های نژادی و جنسیتی، بالاخره واکنش نشان داد.

به گزارش فیلم نت نیوز، در واکنش به بالاگرفتن اعتراض‌ها نسبت به ‘وجود تبعیض‌های نژادی و جنسیتی’ در انتخاب برندگان جایزه سینمایی اسکار، آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا اعلام کرده تا سال ۲۰۲۰ تعداد اعضای زن و اقلیت خود را دو برابر می‌کند.

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا که برگزار کننده جوایز اسکار است، روز جمعه (۲۲ ژانویه – دوم بهمن) همزمان با این تصمیم اعلام کرد همچنین در نظر دارد حق رای دادن اکثر اعضای آکادمی را به ۱۰ سال محدود کند.

شریل بون ایزاکز، رئیس آکادمی، پیش‌تر در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که طی چهار سال گذشته در شرایط عضویت در آکادمی تغییراتی داده شده تا تنوع کافی در میان اعضا تضمین شود، “ولی این تغییرات سرعت کافی نداشته است.”

هر سال ۶۳۰۰ عضو آکادمی که از میان اعضای فعال در صنعت سینما انتخاب می‌شوند، درباره نامزدهای جوایز اسکار رای می دهند.

طی هفته‌های اخیر و به ویژه در روزهای پس از اعلام نامزدهای جوایز اسکار، چهره‌های سرشناس سینما از جمله داستین هافمن، جورج کلونی و اسپایک لی از عدم تنوع در فهرست نامزدها انتقاد کرده و برخی از آنها از جمله ویل اسمیت و همسرش جادا پینکت اسمیت گفته‌اند که در مراسم ماه آینده اسکار شرکت نخواهند کرد.

امسال برای دومین سال پیاپی هیچ بازیگر سیاه‌پوست یا اقلیت نژادی دیگری در میان چهار رشته بازیگری اسکار نامزد نشده است.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *