با حذف ده فیلم از بیست فیلم اولیه

رقابت برای اسکار جلوه‌های ویژه جدی‌تر شد

رقابت برای اسکار جلوه‌های ویژه جدی‌تر شد
مدتی پیش اعضای آکادمی اسکار فهرستی متشکل از بیست فیلم منتشر کردند که قرار بود برای نامزدی اسکار بهترین جلوه‌های ویژه‌ی امسال بررسی شوند. امروز و با کوتاه‌تر شدن این فهرست، رقابت برای رسیدن به نامزدهایی نهایی سخت تر شد.

فیلم‌نت نیوز؛ آکادمی علوم و هنرهای سینمایی فهرستی از ده فیلم را منتشر کرد که برای بهترین جلوه‌های ویژه‌ی 89 امین مراسم اسکار رقابت خواهند کرد. فیلم‌های ابرقهرمانی و انیمیشن در این فهرست کمتر به چشم می‌خورند. انیمیشن استاپ موشن کوبو و دو تار (Kubo and the Two Strings) تنها انیمیشن حاضر در این فهرست است. این انیمیشن را می‌توانید با دوبله‌ی فارسی در فیلم‌نت تماشا کنید.

از فیلم‌های ابرقهرمانی هم فقط کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (Captain America: Civil War) و دکتر استرنج (Doctor Strange) به این لیست ده تایی راه یافته‌اند که هردویشان هم از محصولات مارول هستند. والت دیزنی‌ که مالک مارول است،‌ امسال با فیلم‌هایش گیشه‌های سینمای آمریکا و جهان را فتح کرد و حالا نیمی از فیلم‌های این فهرست متعلق به این کمپانی است. و علاوه بر دو فیلم ابرقهرمانی مارول، فیلم‌هایی مثل کتاب جنگل (The Jungle Book)، غول بزرگ مهربان (The BFG)، روگ وان‌: داستانی از جنگ‌های ستاره‌ای (Rogue One: A Star Wars Story) هم از دیزنی در این فهرست حضور دارند.

از بین فیلم‌های علمی خیالی بزرگسالان هم دو فیلم ورود (Arrival) و مسافران (Passengers) موفق شدند به فهرست ده تایی نامزدهای جلوه‌های ویژه راه پیدا کنند و دیپ واتر هاریزون (Deepwater Horizon) تنها فیلم درام حاضر بین این نامزدها است. دیگر فیلم این فهرست هم تازه‌ترین اثر از دنیای هری پاتر یعنی جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها (Fantastic Beasts and Where to Find Them) است.

اما ده فیلم از فهرست بیست فیلمی که همین ماه منتشر شده بود و حذف شدند، شامل سایر فیلم‌های ابرقهرمانی امسال مثل بتمن علیه سوپرمن (Batman v Superman)، ددپول (Deadpool)، اکس من‌: آخرالزمان (X-Men: Apocalypse)، جوخه‌ی انتحاری (Suicide Squad) و تعدادی از فیلم‌های اکران تابستان، مثل وارکرفت (Warcraft)، روز استقلال: بازخیزی (Independence Day: Resurgence)، یتیم خانه‌ی خانم پرگرین برای بچه‌های عجیب و غریب (Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children) و  فراتر از سفر ستاره‌ای (Star Trek Beyond) بودند.

اما در بین فیلم‌های راه یافته به فهرست ده تایی رقابت اصلی بین کتاب جنگل و دکتر استرنج است. فیلم‌هایی که با استفاده از جلوه‌های کامپیوتریشان محیط‌ها و فضاهایی شگفت‌انگیزی خلق کرده‌اند. در کنار این دو جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها و روگ وان هم از شانس‌های خوبی دارند.

نامزدهای نهایی 89 امین مراسم اسکار در 24 ام ژانویه (پنجم بهمن) اعلام می‌شوند ‌و مراسم هم در 26 ام فوریه‌ (هشتم اسفند) برگزار خواهد شد.

منبع: collider

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *