سینماگر انگلیسی تبار جایزه نوآوری در سینمای معاصر را به نام خود می‌کند

جشنواره ونیز از استیون فریرز تجلیل می‌کند

جشنواره ونیز از استیون فریرز تجلیل می‌کند
استیون فریرز، سینماگر انگلیسی تبار و نامزد سه اسکار، جایزه نوآوری را هفتادوچهارمین جشنواره ونیز دریافت می‌کند.

استیون فریرز، سینماگر انگلیسی تبار، جایزه نوآوری را از جشنواره ونیز دریافت می‌کند.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، از این سینماگر که جایزه بفتا، جایزه سزار برای بهترین فیلم خارجی، جایزه گویا برای بهترین فیلم اروپایی و خرس نقره‌ای جشنواره بین‌المللی فیلم برلین را در کارنامه دارد در هفتاد و چهارمین دوره جشنواره فیلم ونیز با دریافت جایزه جیگر-لوکولتور گلوری تجلیل می‌شود.

این جایزه برای تقدیر از فیلم‌سازانی است که در نوآوری در سینمای معاصر مشارکت و تاثیر داشته‌اند.

آلبرتو باربرا مدیر جشنواره فیلم ونیز با صدور بیانیه‌ای در این باره نوشت: «استیون فریرز با ایده دفاع از سینمای مونولوگ خودش سینما را به چالش می‌کشد و در کنار کن لوچ و مایک لی از مهمترین چهره‌های تاثیرگذار سینمای معاصر بریتانیاست.»

فریرز که برای کلاهبرداران (The Grifters) و ملکه (The Queen) نامز اسکار شده بود امسال برای پنجمین بار با فیلمی جدید در ونیز حضور دارد و این جشنواره امسال شاهد اولین اکران فیلم  او ویکتوریا و عبدل (Victoria and Abdul) خواهد بود. در این فیلم جودی دنچ بار دیگر جلوی دوربین این سینماگر بازی کرده‌است.

فریرز تاکنون چهار بار در بخش رقابتی جشنواره فیلم ونیز حضور داشته است که شامل لیام (Liam) در سال ۲۰۰۰، چیزهای زیبای کثیف ‌(Dirty Pretty Things) در سال ۲۰۰۳، «ملکه» در سال ۲۰۰۸ و فیلومنا در سال ۲۰۱۳ بوده است. هر چهار فیلم با کسب جوایزی جشنواره را ترک کردند اما فریرز هنوز موفق به کسب شیر طلای جشنواره نشده است. امسال «ویکتوریا و عبدل» در بخش خارج از رقابت اکران می‌شود.

فریرز دوازدهمین دریافت کننده جایزه جیگر-لکولتور است که از سال ۲۰۰۶ تاکنون اهدا می‌شود. او این جایزه را ۳ سپتامبر در سالا گرانده دریافت می‌کند و در همان روز فیلم جدیدش به نمایش درمی‌آید.

تاکشی کیتانو، عباس کیارستمی، انیس وردا، سیلوستر استالونه، مانی رتنم، آل پاچینو، اسپایک لی، اتوره اسکولا، جیمز فرانکو، برایان دی پالما، وامیر نادری دریافت کنندگان قبلی این جایزه بوده‌اند.

منبع: Variety

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *