حضور فیلمنامه‌نویس کهنه‌کار در اقتباسی جدید از کتاب «تل‌ماسه»

اریک راث فیلمنامه‌ی فیلم جدید دنی ویل‌نو را می‌نویسد

اریک راث فیلمنامه‌ی فیلم جدید دنی ویل‌نو را می‌نویسد
اریک راث فیلمنامه‌نویس اسکار گرفته و نویسنده‌ی آثاری چون «فارست گامپ»(Forrest Gump)، «مورد عجیب بنجامین باتن»(The Curious Case of Benjamin Button)‌ و «مونیخ»(Munich) قرار است فیلمنامه‌ی «تل‌ماسه»‌(Dune) را بنویسد که اقتباسی است از کتابی به همین نام و نوشته‌ی فرانک هربرت.

فیلم‌نت نیوز؛ استودیو Legendary اریک راث، فیلمنامه‌نویس کهنه‌کار هالیوود را برای نگارش فیلمنامه‌ی تل‌ماسه انتخاب کرده است. این فیلم که علاوه بر اقتباس از کتابی به همین نام، به نوعی بازسازی فیلمی که دیوید لینچ قبلاً ساخته بود هم به حساب می‌آید، قرار است با کارگردانی دنی ویل‌نو ساخته شود. ویل‌نو در سال‌های اخیر و با ساخت فیلم‌هایی مثل محبوسان(Prisoners)، سیکاریو(Sicario) و ورود(Arrival) به موفقیت‌های زیادی رسیده است و سالی نیست که پروژه‌ای در دست ساخت نداشته باشد. او در این پروژه‌ علاوه بر کارگردانی، تهیه‌کنندگی را هم بر عهده خواهد داشت.

تل‌ماسه که در آینده‌ای دور می‌گذرد،‌ داستان پال اتریدز را روایت می‌کند که خانواده‌اش، کنترل سیاره‌‌ای بیابانی به نام آراکیس را در اختیار دارند. ولی وقتی خانواده‌های اشرافی دیگر که در کنترل قلمرو این سیاره با آن‌ها در رقابت هستند، به پال و خانواده‌اش خیانت می‌کنند، و پال برای بازپسگیری قلمرو خانواده‌اش شورشی را به راه می‌اندازد، داستان سمت ماجراهایی می‌رود که در آن مضامینی از سیاست، مذهب و رابطه‌ی انسان با طبیعت را می‌بینیم.

این کتاب در زمان انتشارش در 20 میلیون نسخه فروش داشت و در سال 2003 به عنوان پرفروش‌ترین رمان علمی خیالی تاریخ شناخته شد. اولین بار دیوید لینچ در سال 1984 اقتباسی از این کتاب ساخت که یک شکست تجاری کامل بود. فیلم لیتچ با بودجه‌ی 40 میلیون دلاری‌اش تنها توانست 30/9 میلیون دلار فروش داشته باشد.

این اولین تجربه‌ی اریک راث در ژانر علمی خیالی به حساب می آید. او که تا به حال به خاطر نگارش فیلمنامه‌ی فارست گامپ موفق به کسب جایزه‌ی اسکار شده از مطرح‌ترین فیلمنامه‌نویسان هالیوود است.

منبع: variety

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *