مشکلات اکران اقتباس تازه‌ی دیزنی

احتمال توقیف «دیو و دلبر» در روسیه

احتمال توقیف «دیو و دلبر» در روسیه
اکران فیلم «دیو و دلبر»(Beauty and the Beast) که اقتباسی سینمایی است از انیمیشن قدیمی کمپانی والت دیزنی، ممکن است در روسیه منع شود.

فیلم‌نت نیوز؛ دولت روسیه تحت فشار است که از نمایش فیلم دیو و دلبر در این کشور به دلیل آنچه «تبلیغات همجنسگرایانه برای کودکان نامیده می‌شود»، جلوگیری کند. طبق قانونی که در سال ۲۰۱۳ در روسیه تصویب شده است، تبلیغات همجنسگرایانه‌ای که برای مخاطبین کودک هدف‌گذاری شده‌اند ممنوع است و این فیلم به دلیل حضور یک شخصیت همجنسگرا در این دسته‌بندی قرار می‌گیرد.

ویتالی مینوتوف، از قانون‌گذاران روسیه، وزیر فرهنگ این کشور را مجاب کرده است که دیو و دلبر را پیش از آغاز اکرانش ببیند، تا اگر در آن المان‌هایی مبنی بر تبلیغ همجنسگرایی برای کودکان مشاهده کرد، از اکران آن در روسیه جلوگیری کند.

ولادیمیر مدینسکی، وزیر فرهنگ روسیه در این باره می‌گوید:« به محض اینکه نسخه‌ای از فیلم تحویل ما داده شود، آن را طبق قانون بررسی خواهیم کرد.»

اما این مسئله در آمریکا هم مشکلاتی برای اکران دیو و دلبر ایجاد کرده است. سینمایی در آلاباما هفته‌ی گذشته اعلام کرد که این فیلم را به دلیل وجود یک شخصیت همجنسگرا در آن اکران نمی‌کند. در بیانیه‌ای که از طرف مدیریت این سینما منتشر شد آمده بود: «اگر من نتوانم یک فیلم را در حضور خداوند و حضرت مسیح ببینم، پس دلیلی ندارد آن را اکران کنم.»

اکران دیو و دلبر با بازی اما واتسون و دن استیونز و به کارگردانی بیل کاندون از مارس امسال آغاز شده است.

منبع: variety

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *