در دومین نشست تماشای شاهکارهای ادبی در موسسه خوانش

اکران و نقد و بررسی «آمریکایی آرام» با بازی مایکل کین

اکران و نقد و بررسی «آمریکایی آرام» با بازی مایکل کین
فیلم سینمایی «آمریکایی آرام» فیلیپ نویس با بازی مایکل کین در دومین نشست از سری نشست‌های تماشای شاهکارهای ادبی در موسسه خوانش اکران و نقد و بررسی می‌شود.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، فیلم سینمایی «آمریکایی آرام» فیلمی در سبک تریلر سیاسی بر پایهٔ رمانی با همین نام از گراهام گرین و به کارگردانی فیلیپ نویس و بازی مایکل کین است که نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد و در دومین نشست از سری نشست‌های تماشای شاهکارهای ادبی در موسسه خوانش آیدا مرادی آهنی به بررسی آثار گراهام گرین و بخصوص «آمریکایی آرام» می‌پردازد.

این کتاب را عزت‌الله فولادوند به فارسی ترجمه کرده و انتشارات خوارزمی آن را منتشر کرده است.

داستان «آمریکایی آرام» در رابطه با روزنامه‌نگار انگلیسی ساکن ویتنام است که شاهد کشتار کودکان معصوم و بی‌دفاع این کشور است. جنایتی که به دست آمریکایی‌های به ظاهر آرام رخ می‌دهد و باز کشتار کودکانی که به هیچ یک از طرفین نزاع وابستگی ندارند، بستر مناسبی برای نوشتن داستانی جاسوسی می‌شود.

در برخی از نقل قول‌هایی که از فیلم و رمان شده آمده است:

این در بین آنان یک اعتقاد خرافی بود که هر عاشقی که تریاکی باشد به هر جا که رود باز خواهد آمد.

انسان اگر ادراک و تخیل قوی نداشته باشد نمی‌تواند عاشق شود.

هرگز هیچ موجود انسانی نمی‌تواند موجود انسانی دیگری را درک کند، نه زن شوهرش را، نه عاشق معشوقه‌اش را ، نه پدر و مادر کودکشان را.

دومین نشست از سری نشست‌های تماشای شاهکارهای ادبی پنجشنبه نهم آذر ماه ساعت 5 عصر در سینما تک خوانش واقع در خیابان طالقانی، خیابان بهار، روبروی بیمارستان سجاد، کوچه بهشت، پلاک 11 برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند بلیت این نمایش را از سایت تیوال تهیه کنند.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *