بازگشت ضد قهرمانان دی‌سی

آدام کوزاد فیلمنامه‌ی «جوخه‌ی انتحاری 2» را می‌نویسد

آدام کوزاد فیلمنامه‌ی «جوخه‌ی انتحاری 2» را می‌نویسد
با وجود این که فیلم «جوخه‌ی انتحاری»(Suicide Squad)‌ همچون دیگر فیلم‌های دی‌سی نتوانسته بود نظرهای مثبتی را از سوی منتقدان و مخاطبان جذب خود کند،‌ ولی فروش خوبی که موفق شد برای خودش رقم بزند ساخت دنباله‌های آن را تضمین کرده است.

فیلم‌نت نیوز؛ هنوز مشخص نیست که آیا مل گیبسون طبق خبرهایی که مدتی قبل منتشر شده بود، کارگردانی قسمت دوم جوخه‌ی انتحاری را بر عهده خواهد گرفت یا نه. اما کمپانی وارنر به تازگی آدام کوزاد را به عنوان فیلمنامه‌نویس این دنباله استخدام کرده است. چیزی که به احتمال زیاد خبر خوبی برای طرفداران دنیای کامیک‌های دی‌سی به حساب نمی‌آید. چرا که در کارنامه‌ی کوزاد تا کنون فیلم‌هایی مثل بازسازی بد و ناموفق جک ریچر:‌سرباز سایه (Jack Ryan: Shadow Recruit) و فیلم بسیار بدتر افسانه‌ی‌ تارزان (The Legend of Tarzan) دیده می‌شود و حضور او به عنوان فیلمنامه نویس قسمت دوم جوخه‌ی انتحاری اتفاق مثبتی نخواهد بود. کوزاد همچنین در حال کار روی فیلمنامه‌ی یک فیلم علمی تخیلی به نام فرشتگان مقرب (Archangels) است که جوزف کازینسکی و ریدلی اسکات از سازندگانش هستند. از دیگر پروژه‌های کوزاد هم می‌توان به فیلم مرد خاکستری(The Grey Man) با بازی شارلیز ترون اشاره کرد که یک تریلر جاسوسی است به کارگردانی جاستین لین ساخته می‌شود.

اما از سوی دیگر، فیلمنامه‌نویس‌ها مسئول نتیجه‌ی نهایی فیلم‌ها نیستند و مؤلفه‌های مختلف زیادی روی محصول نهایی تأثیر می‌گذارند. آثار خوب خیلی از نویسنده‌ها در مرحله‌ی تولید تبدیل به فیلمنامه‌هایی بد و فاجعه بار شده‌اند. از سوی دیگر آدام کوزاد مطمئناً فیلمنامه‌هایی هم دارد که تا به حال رنگ پرده را به خود ندیده‌اند و ممکن است استعداد واقعی‌اش را در آن‌ها بروز داده باشد.

قسمت اول این فیلم را دیوید آیر نوشت و کارگردانی کرد که با نقدهای خیلی مثبتی مواجه نشد و با وجود حضور جمع کثیری از ستارگان سینمایی و ضدقهرمانان کامیک بوکی، نتیجه‌اش آنچنان که انتظار می‌رفت موفق از آب در نیامد. اما با همه‌ی ا‌ین‌ها جوخه‌ی انتحاری در گیشه خوب عمل کرد و به فروش جهانی745  میلیون دلاری رسید و برای همین هم وارنر برای ساخت دنباله‌ی آن مشتاق شد. دیوید آیر در دنباله‌ی این فیلم نقشی نخواهد داشت و به جایش مشغول ساخت آژیرهای گاتام(Gotham City Sirens) شده است که در آن مجدداً با مارگو رابی، بازیگر نقش هارلی کویین همکاری خواهد کرد.

منبع: slashfilm

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *