همکاری دوباره‌ی دو اسطوره‌ی سینمای جهان در پشت دوربین

جان ویلیامز برای اسپیلبرگ موسیقی فیلم می‌سازد

جان ویلیامز برای اسپیلبرگ موسیقی فیلم می‌سازد
پرافتخارترین آهنگساز تاریخ سینمای جهان برای بیست‌وهشتمین بار با کارگردان برنده‌ی سه اسکار همکاری می‌کند.

فیلم‌نت نیوز: کمپانی تولید فیلم استیون اسپیلبرگ، «امبلین»، از ساخت موسیقی آخرین فیلم اسپیلبرگ به دست جان ویلیامز خبر داد. ویلیامز آهنگساز، رهبر ارکستر و پیانیست آمریکایی و شاید سرشناس‌ترین چهره‌‌ی دنیای موسیقی فیلم است. او با 50 نامزدی اسکار بیشتر از هر انسان زنده‌ی دیگری نامزد جایزه‌ی اسکار شده است که از بین آنها پنج اسکار را برای ویولون‌زن روی بام (Fiddler on the Roof)، آرواره‌ها (Jaws)، جنگ ستارگان (Star Wars)، ای‌تی موجود فرازمینی (E.T. the Extra-Terrestrial) و فهرست شیندلر (Schindler’s List) دریافت کرده است.

این آهنگساز برجسته‌ی سینمای جهان سه جایزه از پنج اسکار خود را برای فیلم‌های اسپیلبرگ کسب کرده است و سابقه‌ی همکاری این دو نفر به پنج دهه پیش برمی‌گردد و ویلیامز به غیر از دو فیلم از ساخته‌های اسپیلبرگ، سازنده‌ی موسیقی همه ی فیلم‌های این کارگردان بوده است.

ساخت موسیقی آخرین فیلم اسپیلبرگ به نام اسناد (The Papers) با دیگر بهانه‌ای برای همکاری این دو سینماگر کهنه‌کار شده است.

فیلم «اسناد» که در ابتدا نام «اسناد پنتاگون» برای آن انتخاب شده بود، داستان واقعی روزنامه‌نگاری به نام بن بردلی، دبیر نشریه واشنگتن پُست و یک ناشر به نام کترین گراهام است که عملکرد دولت آمریکا را با انتشار مجموعه‌ای از اسناد بحث‌برانگیز در سال ۱۹۷۱ به چالش کشیدند. این فیلم با نقش‌آفرینی مریل استریپ و تام هنکس در تاریخ 12 ژانویه 2018 (12 دی) اکران خواهد شد.

اسپیلبرگ علاوه بر این فیلم، چند پروژه‌ی دیگر را هم در دست تولید دارد که بازیکن شماره یک آماده (Ready Player One) همزمان با فیلم «اسناد» به مرحله‌ی پایانی تولید رسیده است. ساخت موسیقی فیلم «بازیکن شماره‌ی یک» به آلن سیلوستری، آهنگساز فیلم ماندگار فارست گامپ (Forrest Gump) سپرده شده است.

 

منبع: Variety

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *