آیین رونمایی از فیلم «کار کثیف» در آخرین روز ویژه برنامه «دو قدم تا سیمرغ» برگزار شد

راوی «کار کثیف» یک ساقی است

راوی «کار کثیف» یک ساقی است
آیین رونمایی آثار جشنواره فیلم فجر در ویژه برنامه «دو قدم تا سیمرغ» با معرفی فیلم سینمایی «کار کثیف» به کار خود پایان داد و خسرو معصومی کارگردان، عباس نصیری سرمایه گذار، غزل معصومی دستیار کارگردان، پیام احمدی‌نیا، مهران نائل، پدرام شریفی و شاهرخ فروتنیان بازیگران این فیلم به معرفی آخرین فعالیت سینمایی خود پرداختند.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، خسرو معصومی درباره موضوع فیلم «کار کثیف» گفت: «موضوع اصلی این اثر بر پایه مهاجرت و بیکاری است که به نوعی یک ساقی راوی آن است.»

نصیری سرمایه‌گذار فیلم درباره این همکاری گفت: «من دوستی دیرینه‌ای با آقای معصومی دارم ضمن اینکه محتوای غنی این فیلمنامه من را ترغیب کرد تا حتما در این پروژه شرکت داشته باشم.»

شاهرخ فروتنیان درباره نقش خود افزود: «من نقش یک پلیس را ایفا می‌کنم و این اولین همکاری من با خسرو معصومی است که پیش از این به دلایلی شکل نگرفت. این فیلمنامه نگاهی دارد به جامعه‌ای که مسایل ملتهب زیادی را تجربه می‌کند.»

خسرو معصومی فیلم کار کثیف برنامه «دو قدم تا سیمرغ»

آقای معصومی بازی من را عوض کرد

پیام احمدی‌نیا که نقش آرش را ایفا می‌کند بیان کرد: «نقش من کاراکتری است که همه قصه از او شکل می‌گیرد. درکی که ابتدا از فیلمنامه داشتم چیز دیگری بود و می‌خواستم در بازی‌ام خیر و شر را به نمایش بگذارم اما آقای معصومی بازی من را کلا عوض کرد و خیلی خوشحالم که در این کار تجربه‌های تازه‌ای کسب کردم.»

مهران نائل درباره نقش خود توضیح داد: «من در این فیلم یکی از اعضای خانواده‌ای هستم که کار زیاد جالبی نمی‌کند و نسبت عجیبی با نقش پدرام شریفی دارد.»

پدرام شریفی بازیگر نقش فرهاد در تکمیل این صحبت بیان کرد: «این فیلم اگرچه شهری است اما همان سختی‌های همیشگی فیلم‌های قبلی آقای معصومی را دارد. نقش من اگرچه سخت بود اما تجربه‌های جالبی برایم رقم زد. 80 درصد این سختی به خاطر موقعیت خود کاراکتر بود و بقیه هم به خاطر شرایط سخت و سرد فیلمبرداری در زمستان ترکیه و شمال کشور. فرهاد در جامعه امروزی ما زندگی می‌کند و همیشه کارگردان من را به ایفای درست آن سفارش می‌کرد تا مردم باورش کنند و این حساسیت کار من را بالا می‌برد.»

غزل معصومی با اشاره به اینکه 35 درصد تصویربرداری در ترکیه و 65 درصد در ایران جلوی دوربین رفت درباره همکاری با پدر اشاره کرد: «مسئولیت‌پذیری من وقتی با پدرم کار می‌کنم خیلی بیشتر می‌شود.»

رونمایی پوستر فیلم کار کثیف برنامه «دو قدم تا سیمرغ»

ساقی‌هایی که تحصیلکرده هستند!

خسرو معصومی در ادامه این نشست بیان کرد: «حدود یک سال و نیم پیش روی فیلمنامه کار کردم و با افراد زیادی که ساقی بودند صحبت کردم و به حقایق عجیبی رسیدم مثلا اینکه افرادی سراغ این کار می‌روند که اتفاقا تحصیلکرده و برای خود ارزش قائلند اما شرایط به آنها اجازه زندگی بهتر نمی‌دهد. گاهی چیزهایی تعریف می‌کردند که نمی‌توانستم در فیلم بیانش کنم.»

شریفی بعد از این سخنان گفت: «خیلی با آقای معصومی صحبت می‌کردم و چیزی که درباره نقش من همیشه می‌گفت خیلی از نقش خود دور نرو و خودت را در موقعیت بگذار. این رویکردش برای من خیلی جالب بود که اینگونه باید به نقش نزدیک شوم و واقعا کار سختی نبود که جوانان زیادی را این روزها در این حال پیدا کنم.»

مهران نائل نیز اضافه کرد: «کارگردان ما همه صحنه‌ها را حفظ بود و فقط قرار بود ما سر صحنه اجرایش کنیم. از همان فیلمنامه شخصیت من باورپذیر بود. گروهی که در این پروژه حضور داشتن به نظر من خیلی درست و سر جای شان بودند. تنها خواسته کارگردان از ما این بود که عین زندگی را جلوی دوربین بیاوریم.»

خسرو معصومی در پایان گفت: «فعلا برای اکران عمومی برنامه‌ای ندارم و منتظرم بازخوردها را در جشنواره فیلم فجر ببینم و برای اکران تصمیم بگیرم.»

گفتنی است اجرای ویژه برنامه «دو قدم تا سیمرغ» را منصور ضابطیان برعهده داشت. این برنامه از 4 تا 9 بهمن ماه با هدف معرفی فیلم‌ها توسط فیلم‌نت در پردیس سینمایی ملت برگزار شد و امروز به کار خود پایان داد.

ویدئوی کامل این مراسم را اینجا ببینید.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *