به مناسبت دریافت اسکار 2017

بیش از 100 پیام تبریک اینستاگرامی از سوی هنرمندان برای اصغر فرهادی

بیش از 100 پیام تبریک اینستاگرامی از سوی هنرمندان برای اصغر فرهادی
بسیاری از هنرمندان عرصه سینما و موسیقی از جمله رضا میرکریمی، فاطمه معتمدآریا، رضا کیانیان، پرویز پرستویی، رخشان بنی‌اعتماد، جمشید مشایخی، محمدعلی کشاورز، هدیه تهرانی، ترانه علیدوستی و... در صفحه شخصی اینستاگرام خود، دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان برای فیلم «فروشنده» را به اصغر فرهادی و مردم ایران تبریک گفتند.

به گزارش فیلم‌نت نیوز از نخستین ساعات بامداد امروز که جایزه اسکار 2017 در بخش فیلم خارجی به زبان به «فروشنده» اصغر فرهادی تعلق گرفت، بسیاری از هنرمندان در صفحه اینستاگرام خود به فرهادی و مردم ایران تبریک گفتند. برخی از این متن‌ها به شرح زیر است:

سید رضا میرکریمی: از خواب بیدار می‌شوی و از اینکه دوباره روزت را با خبری از تحقیر، تنفر و تبعیض شروع نمی‌کنی خوشحالی! بله امروز نوبت هنرنمایی فرهنگ اصیل و تمدن بزرگ ایران است، روز برتری بلامنازع دیپلماسی فرهنگی در پاسخ به سیاست ورزان حسود و متکبر، نفسی عمیق میکشی و از صمیم قلب می‌گویی:
صبح بخیر «ایران»
و سلام و درود به اصغر فرهادی و سینمای بلند آوازه ی میهن عزیز

اسکار

مهراب قاسمخانی: چه کیفى داره صبح از خواب بیدار بشى و ببینى اصغر فرهادى دومین اسکار خودش رو هم گرفت و نه تنها به افتخارات شخصى خودش اضافه کرد، بلکه به پیشرفت سینماى ایران و معرفى بیشترش به جهان کمک کرد. خیلى خیلى مبارک باشه اصغر آقا.
پ.ن اول: و چه کیفى داره موفق بشى با گرفتن یه جایزه بزنى توى دهن ترامپ و کل سیاست‌هاى نژادپرستانه و انواع و اقسام تندروى‌ها.
پ.ن دوم: و همینطور چه کیفى داره که با همون جایزه باعث بشى الان یه سرى طفلکى داخلى مجبور باشن تلاش کنن مطالبى رو آماده کنن با مضمون تکرارى «اسکار سیاسى» که ارزش موفقیتت رو بیارن پایین ولى بازم حرصشون خالى نشه
پ.ن سوم: و بیشتر از همه چه کیفى داره که بعد از یه سال تمام که مجبور بودى یه مجسمه دراز رو توى کمدت بذارى که باعث بشه تعادل کمدت یه هم بخوره و زشت بشه، یهو جفتش برسه دستت که موفق بشى بذاریش اون طرف کمد و دکورت قرینه و قشنگ بشه

اسکار

احمد مهران‌فر: من دیگه حرفی ندارم…
فقط شما بگین اسکار مال کی بود؟…اِ

اسکار

احسان کرمی: سرمان را بالا میگیریم … این مرد محترم که جهان پیامش را شنید هموطن ماست … در شبی که هالیوود و لندن هم پایتخت ایران بود چقدر لذت بردم از این خیال که مردم تهران در میدان آزادی با هم فروشنده را میبینند…

اسکار

سعید آقاخانی: ایران به وجودت افتخار میکنه

اسکار

پیمان معادی: تبریک فراوان به مردم عزیز و شریف ایران

اسکار

لیندا کیانی: تبریک فراوان به اصغر فرهادى و ایران و ایرانى

محمدعلی کشاورز: اصغر فرهادی جایی ایستاده است که استحقاق هر ایرانی است.
جایگاه رفیعی که به واسطه فرهنگ و هنر به دست آمده نه سیم، زر و زور
این جایزه متعلق به یک فرد یا کشور نیست.
این جایزه متعلق به همه مردمی است که یک عمر به دلیل قضاوت نابجا انگشت اتهام به سمتشان دراز بود اما آنها نشان دادند در طول این سال‌ها نه به فکر جنگ بودند نه بمب بلکه به فکر ارتقای هنر بودند؛ هنری که وامدار فرهنگی عمیق است.
فروشنده فرهادی در همه دنیا خریدار دارد چرا که عشق، مهر، همدلی و تمدن را به جهانیان بدون بها عرضه می دارد.
این نماد افتخار را که به نماد مبارزه تبعیض و نژادپرستی تبدیل شده به اصغر فرهادی، همه عوامل فیلم و همه مردم ایران تبریک می گویم. امیدوارم آنطور که شایسته هست قدردان این مرد بزرگ باشیم.»

اسکار

امیرمهدی ژوله: آقای فرهادی شما ترکیب غریبی هستید از استعداد و پشتکار و هوش و هوش و هوش.
شما نماینده سینمای ایران نیستید که سینمای ایران همین بالماسکه فجری بود که هفت و هفتی ها راه انداختند.
خانم انصاری و آقای نادری هم نمایندگان ایرانیان خارج از کشور نبودند که بفرمایید شامی ها و قاسم گلی ها بیشتر به ما میمانند.
این افتخار فقط نتیجه استعداد و پشتکار و هوش و هوش و هوش شماست.شما تنهایید آقای فرهادی که اگر تنها نبودید حال و روز امروز ما بهتر از اینی بود که هست.
مبارکتان باشد.مبارکمان باشید.
پی نوشت:با تشکر از ترانه علیدوستی

اسکار

فاطمه معتمدآریا: سلام و ارادت تبرک برای افتخار جاودانه تاریخ … ارزو میکنم چرخه جهان همیشه بر وفق مرادت بچرخد و ما هم کیف کنیم با شادی و ارزوی بهترینها

اسکار

زهرا اشراقی: اسکار فرهادی در دستان انوشه و فیروز نادری، زنده باد ایران و ایرانی

اسکار

بهرام رادان: و چه کیفی دارد هموطن تو بودن

اسکار

 

صابر ابر: دعای مادرم را خدا شنید،عاقبت به خیر شدیم

اسکار

ماه‌چهره خلیلی: خدا جون شکرت. چه صبح قشنگی چه شروع زیبایی ای کاش همه اشکها اشک شادی بود ای کاش میشد این موقع صبح از خوشحالی جیغ زد ای کاش نهم اسفند رو روز اصغر فرهادی نامگذاری کنند. به ایرانی بودنم افتخار میکنم.

تبریک به همه ایرانیان آقای اصغر فرهادی و عوامل فیلم فروشنده.
بخشی از نامه اصغر فرهادی که پس از دریافت اسکار توسط خانم انوشه انصاری خوانده شد
افتخار بزرگی است که برای دومین بار این جایزه باارزش را دریافت می کنم. دوست دارم که از اعضای آکادمی تهیه کننده های فیلمم و سایر نامزدهای فیلم خارجی تشکر کنم.
غیبت من به خاطر مردم کشورم و شهروندان شش کشور دیگری است که به خاطر قانون غیرانسانی ممنوعیت سفر به آمریکا مورد بی احترامی قرار گرفته اند.

اسکار
***
وای خدایا چه هیجان خوبی. چه حس قشنگی‌. چه افتخاری و چه سخنرانی زیبایی. این لحظه ها هیچ وقت از یاد تاریخ نخواهند رفت.

اسکار

لیلی رشیدی: ما به شما افتخار می‌کنیم آقای فرهادی

اسکار

 

مهتاب کرامتی: به اقاى فرهادى عزیز، تبریک به همه عوامل فیلم فروشنده، تبریک به ایران زمین و تبریک به همه کسانى که شادى و سربلندى مردم ایران ارزوشونه

اسکار

مهرداد صدیقیان: تبریک … به به

اسکار

رضا عطاران: و بالاخره یک خبرخوب، تبریک…

اسکار

رضا کیانیان: سینمای ایران معادلات جهان را به هم می‌ریزد!
تبریک به اصغر فرهادی…
تبریک به سینمای ایران
تبریک به مردم ایران
انوشه انصاری که به نمایندگی از اصغر فرهادی در مراسم اسکار حضور یافته بود با دریافت جایزه به نقل از فرهادی فرمان مهاجرتی ترامپ را محکوم کرد و گفت برای احترام به مردم کشورم در مراسم اسکار شرکت نکردم.

اسکار

امیرحسین رستمی: اسکار اصغر فرهادی در دست فضانوردان. اسکار فیلم فروشنده در دست انوشه انصاری و فیروز نادری دو فضانورد ایرانی ساکن آمریکا. سپاس آقاى فرهادى بزرگ…

اسکار

مهدی سلطانی سروستانی: چه به فرهنگ و هنر اعتقاد داشته باشیم و چه نداشته باشیم، گشایش بسیارى از گره‌هاى فرهنگى، اجتماعى، اقتصادى و حتى سیاسى جهان در گرو هنر و موفقیتى است که در عرصه‌ى ملى و بین‌المللى به دست مى‌آورد. پس دریافت دومین اسکار به وسیله‌ی اصغر فرهادى حتى بر کسانى که به هنر ارج نمى‌نهند هم مبارک باد…

اسکار

بهنام تشکر: شاید آخرین جمله‌ی پیام اصغر فرهادى بهترین جمله براى این پست باشه
همدلى چیزی‌ است که مابیش از هر زمان به آن نیازمندیم
تبریک به آقاى فرهادى عزیز و همه‌ی ایرانى‌ها
البته چهره‌ی بعضى‌ها هم دیدنى‌تر خواهد بود

اسکار

مهدی پاکدل: صبح بخیر
پنج سال پیش که جناب فرهادى اولین اسکار خودشون رو گرفتند ما مشغول فیلمبردارى فیلم حضرت محمد با گروه ایتالیایى این فیلم بودیم. ما در صحنه طبیعتا کلى خوشحال بودیم و افتخار مى‌کردیم. همکاران ایتالیایى‌مان هم از خوشحالى ما احساس خوبى داشتند و در ضمن فیلم جدایى… را هم خیلى دوست داشتند. دوستان ایتالیایى ما مرتب به ما تبریک مى‌گفتند اما یک نکته را هم متذکر مى‌شدند که ما در کشورمان فلینى داریم که دوبار اسکار گرفته. ما دسیکا داریم، ما برتولوچى داریم و… جناب فرهادى عزیز ازتون ممنونیم که این قدر زحمت مى‌کشید و اجازه مى‌دید از تیزهوشى و درایت جنابعالى ما هم سهمى داشته باشیم و به آن افتخار کنیم. از شما ممنونیم که جواب سیاست را با فرهنگ و هنر و خرد دادید.
پى‌نوشت: آقا حالا که کَل افتاده ما منتظر سومى‌اش هستیم. دستان شما بیشتر از اینا هم جا داره.

اسکار

فاطمه گودرزی: تبریک به جناب آقاى اصغرفرهادى فیلمساز عزیز کشورمون که بازهم باعث افتخارى دیگر شدند با کسب دومین جایزه‌ی اسکارشان، قدردانتان هستیم، جناب فرهادى و همینطور همکاران عزیزم که در این فیلم نقش آفرینى کردند.

شبنم مقدمی: حالا، دو اسکار در دست‌های تو و یک جهان افتخار… در دست‌های سرزمینت… ما چه خوش اقبالیم که تو را داریم…
نگاه کن… آقای اصغر فرهادی، نگاه کن… پرچم ایران برفراز قله‌ای که تو فاتحش هستی در اهتزاز است… و ما اشک شوق در چشم، مغرور… نگاهش می‌کنیم، همه‌ی دنیا انگشت به دهان نگاه‌مان می‌کند امروز… ممنون که بی‌هیچ هیاهو و ادعا و شاخ و شانه‌کشی، ما را و سرزمین ما را به رخ جهانیان کشیدی… امروز دنیا ما را به چشم دیگر خواهد دید… و شما چه مبارکی بر ما و سینما… چه مبارکی بر وطن… بر ایران.
خوشی و شیرینی این پیروزی، گوارای وجودت مرد.

اسکار

میلاد کی‌مرام: به به مبارک باشه…

اسکار

اشکان خطیبی: شادباش به اصغر فرهادى و مردمى که دلشان سخت گرفت است از همه نامرادى روزگار.
خدا نگه دار خودت،قلم ت و فکرت باشد.
پ ن: اصغر فرهادى سال‌هاى دورتر

اسکار

برزو ارجمند: تبریک به سینمای ایران. و تبریک به اصغر فرهادی عزیز

اسکار

جمشید مشایخی: بریک به ملت بزرگ ایران و آقای فرهادى عزیز و همه‌ى عوامل فیلم فروشنده و اهالی هنر بابت کسب جایزه‌ی اسکار، افتخار بزرگ دیگرى براى ملت و سینماى ایران

اسکار

بابک جهانبخش: سلام
جناب فرهادى عزیز
ممنونم که با موفقیت‌هاى پى در پى
مردم ایران عزیزمون رو خوشحال مى‌کنید
بى‌شک شما باعث افتخارید و لایق بهترین‌ها
دریافت مجدد جایزه‌ی ارزشمند اسکار مبارکتون باشه

اسکار

نوید محمدزاده: تبریک به اصغر فرهادى عزیز. مبارک هممون

اسکار

پرویز پرستویی: جایزه‌ی بهترین فیلم خارجی زبان در اسکار دو هزار و هفده اهدا شد به فروشنده ساخته‌ی اصغر فرهادی محصول ایران.
تبریک به اصغر فرهادی و عوامل فیلم فروشنده، مردم و سینمای ایران
این دومین اسکار اصغر فرهادی است،امیدوارم قدردانش باشیم.

اسکار

امین زندگانی: بعد از این همه اخبار تلخ چه خبری خوش‌تر از دریافت اسکار دوم اصغر فرهادی و سینمای ایران چه جوابی بهتر از این به توهین به ایرانی‌ها جناب فرهادی به احترامت باید برخاست و در مقابلت سر تعظیم فرود آورد و تبریک به شهاب حسینی نازنین و سر کار خانم ترانه علیدوستی و همه‌ی عزیزانی که در ساخت این فیلم در کنار اصغر فرهادی بودند.

اسکار

محسن تنابنده: در وانفسایی که عده‌ای بد ریش کمر به نابودی سینما بستند تو بی‌ریش والبته باریشه بی‌هیاهو و جنجال بار دیگر بر قله نشاندیمان، آخ که خندیدن به ریش آن‌ها از این بالا چه کیفی دارد.

اسکار

ریما رامین‌فر: تبریک به ایران تبریک به سینمای ایران تبریک به عوامل فیلم و تبریک به اصغر فرهادی عزیز.

اسکار

سیما تیرانداز: تبریک به تو مرد بزرگ… ممنونم که نام ایرانم رو پر افتخار کردی…

اسکار

کامبیز دیرباز: زنده باد سینماى نجیب ایران، پرچمت بالاست اصغرخان فرهادى.

اسکار

زیبا بروفه: تبریک به اقای فرهادی و تیمشون.
اتفاق کوچکی نیست گرفتن اسکار.
باعث افتخار همه‌ی ایرانی‌ها در همه‌ی جای جهانی جناب فرهادی

اسکار

میترا حجار: اولین چیزی که همیشه با شنیدن نام خانم انصاری به یاد می‌آورم زمانی است که برای سفر به فضا آماده می‌شدند. بر روی یک آستین لباس فضانوردی به طبع پرچم آمریکا قرار داشت و خانم انصاری درخواست کردند روی آستین دیگر پرچم ایران باشد. نخست با درخواست ایشان مخالفت شد اما خانم انصاری در پاسخ به سادگی گفتند که به سفر نخواهند رفت و به ناچار خواسته‌شان پذیرفته شد.
تکرار آن اتفاق به نوعی با عدم حضور آقای فرهادی و ترانه عزیزم در مراسم شب گذشته نشانگر شکل تازه‌ای از سیاست است که در آن نه با تهدید و ارعاب و خشونت بلکه با اندکی زیرکی و در کمال خونسردی و احترام سیاستمداران را در موقعیتی قرار می‌دهد که تمام دنیا از جمله مردم کشورشان به واهی بودن تصمیمات و اعمالشان پی ببرند.
این پیروزی را می‌بایست به مردم ایران تبریک گفت که با تمام مصائب چنین هوشمندانی را در خود پرورش می‌دهند و آرزو کرد ای کاش کسانی که افتخارات ما را به مردم دنیا نشان داده‌اند در جایگاه بین‌المللی نماینده‌ی مردم ایران بودند یا حداقل ای کاش سیاستمداران بر اساس توانایی‌های خارق‌العاده‌شان انتخاب می‌شدند…
(البته این رویایی بیش نیست چون کسانی که به چنین جایگاهی می‌رسند به مقام احتیاجی ندارند).

پ ن: شنیدم ترامپ در جواب نامه نوشته:
Salt in salt cellar does not have Salinity
My heart can not bear distance
می‌گم حالا که به آرزوی بالا نمی‌رسیم کاش حداقل یک سری سیاستمداران را پس از بازنشستگی به استند آپ دعوت کنیم که استعدادشون به فنا نره

اسکار

لاله اسکندری: تبریک به آقای فرهادی عزیز و همه عوامل خوب فیلم فروشنده ومردم دوستداشتنی ایران…. تقسیم‌بندی جهان به ما و دشمنان ما توسط سیاستمداران افراطی باعث ترس می‌شود؛ ترسی که توجیهی‌ است دروغین برای خشونت‌ها و جنگ‌ها؛ جنگ‌هایی که مانع بزرگی بوده‌اند برای رسیدن به دموکراسی و رعایت حقوق بشر در کشورهایی که مورد تهاجم واقع شده‌اند.
سینماگران می‌توانند با چرخش دوربین‌هایشان به مشترکات انسانی، کلیشه‌هایی که از ملیت‌ها و ادیان مختلف ساخته شده است را بشکنند و زمینه‌ همدلی و به دنبال آن همبستگی مردمان جهان را فراهم کنند. همدلی چیزی‌ است که ما امروز بیشتر از هر زمان به آن نیازمندیم.((بخشی از بیانیه آقای فرهادی)

اسکار

آنا نعمتی: آقای فرهادی عزیز تبریک. دوستان عزیز و همکاران بازیگر فیلم فروشنده تبریک، عوامل و همکاران پشت صحنه فیلم سینمایی فروشنده تبریک. سینمای ایران تبریک.
بار دیگر افتخار برای ایران، مرسی اقای فرهادی

اسکار

حسین پاکدل: نامت بلند و بلندتر باد اصغرِ بزرگ…
تو، راست گفتى بر بام بلندِ زمان:
“تقسیم جهان به ما و دشمنان هراس مى آفریند.”

اسکار

شیلا خداداد: اسکار مبارک….. آقاى اصغر فرهادى خسته نباشید خوشحالم که امروز آقاى فرهادی و گروه همکارش توانستند به جهان یادآوری کنندکه ما ایرانیان صاحب تمدن بزرگی هستیم.

اسکار

پژمان جمشیدی: درود بر جناب فرهادی و همه‌ی عوامل فیلم فروشنده
چه کیفی کردیم
زنده و سربلند باد ایران و ایرانی

اسکار

سام درخشانی: آقای فرهادی دمت گرم.
پرچمت بالاست
دوباره سربلندمون کردی

اسکار

الهام حمیدی: حالا دیگر سینما هم دیپلماتی تاریخ‌ساز دارد
حس و حال اینکه شما مردمی که بهترین‌های دنیا لیاقت و حقتون هست خوشحال باشین وصف ناشدنیه، اما ضمن تبریک برای کسب دومین بار جایزه‌ی اسکار به جناب آقای فرهادی، باید به مردم ایران تبریک گفت که در هر زمینه و موضوعی این قدر قهرمان پرور و پر استعداد هستند که هر وقت رهبران سیاسی جهان حرف زور بزنند. ایرانی‌ها به هر مدلی با ظلم و زور مقابله می کنند، آقای فرهادی جایزه‌هاتون تا سه نشه بازی نشه اما درود بر شرف و غیرتتان که از ایران و ایرانی همچون یه سرباز وطن و یک دیپلمات مجرب جنگیدی و دغاع کردید، حالا تاریخ سینما هم به دیپلمات خود خواهد بالید تبریک، غرور و خوشحالی برای فیلم فروشنده و عوامل آن بعنوان انتخاب بهترین فیلم خارجی زبان ٢٠١٧

اسکار

جواد رضویان: به نام حضرت حق؛
تبریک به شما خوبان هنردوست، تبریک به جامعه‌ی هنرى ایران سربلند و درود به عالیجناب اصغر فرهادى،
دومین جایزه‌ی اسکار براى فیلم فروشنده گواراى وجودتان، خدا قوت به عوامل فیلم فروشنده و توفیق روز افزون براى هنر و هنرمندان ایران عزیز.
عزتتون مستدام، تنتون سلامت. یاحق.

اسکار

روح‌الله حجازی: تبریک دوباره به سینمای ایران

اسکار

رامبد جوان: تبریک به اصغر فرهادی عزیز و همه‌ی مردم ایران
لحظه‌ی اعلام برنده شدن فیلم فروشنده از اصغر فرهادى
فرهادی برای دومین بار اسکار بهترین فیلم خارجی را از آن خود کرد.

اسکار

تینا آخوندتبار: تبرک به آقاى فرهادى و سینماى ایرانو واقعا از صمیمم قلبم خوشحالم که شاگردتونم و از تجربه هاى بزرگتون استفاده میکنم.

اسکار

سارا خوئینی‌ها: هزاران بار تبریک و قدردانی برای شما کم است که درخشش فیلم زیبای فروشنده با وجود محدودیت های درونی و بیرونی بزرگترین افتخار برای منِ ایرانی،منِ بازیگر و من به عنوان یک انسان است …..پیام شما به عنوان یک هنرمند و یک سینماگر ایرانی که بهترین نماینده از جانب مردم ایران و سایر کشورهای محروم و مظلوم نیر بودید،اشک شوق و افتخارم را سرازیر کرد ………مگر میشود ایرانی باشی و از جایزه های با ارزش جناب فرهادی فریاد شادی سر ندهی، ایرانی باشی و به ترانه ی وطنی با بازیهای شیرینش افتخار نکنی،مگر میشود ایرانی بود و با دیدن شال زیبای انوشه انصاری عزیز احساس اصالت و قدرت نکرد ! بدون شک هر آن کس که ایرانیست امروز هزاران بار خوشحال و مغرور است،و این شعف را از شما داریم جناب فرهادی عزیز خسته نباشید به شما و گروهتان را از بنده پذیرا باشید . سارا خوئینی ها ٩/اسفند ماه ١٣٩۵

اسکار

آناهیتا همتی: مرسی که افتخارآفرین شدین.

اسکار

لیلا بلوکات: متن نامه اصغر فرهادی که توسط انوشه انصارى خوانده شد: افتخار بزرگی است که برای دومین بار، این جایزه باارزش را دریافت می کنم. دوست دارم که از اعضای آکادمی، تهیه کننده های فیلمم و سایر نامزدهای فیلم خارجی تشکر کنم.
غیبت من به خاطر مردم کشورم و شهروندان ۶ کشور دیگری است که به خاطر قانون غیرانسانی ممنوعیت سفر به آمریکا، مورد بی احترامی قرار گرفته است تبریک فراوان به جناب آقای فرهادی عزیز هورا.

اسکار

فریبا کوثری: تبریک به بزرگ مرد سینماى ایران اصغر فرهادى
آن شبی که به واسطه هنر تو
اسم سرزمینم در قلب هنر هفتم بر سر زبان ها افتاد،
متفاوت تر از همیشه به قدم زدن در خاک مشترکمان با تو بالیدم.
تو با زبانی سخن گفتی
که به تارو پود واقعیت مردمانت تنیده شده بود.
تو به راستی
بار رسالتی را به دوش کشیدی
و انرا در بین اینهمه نغمه و ساز ناکوک،
انچنان درست نواختی که دنیا
به احترامت ایستاد و کلاه از سر برداشت.
به عهدمان پایبند بودی و
اینبار هم زبان مردمانت شدی…
و این
طلایی‌ترین افتخار بر سینه توست.
برنده‌ی واقعی
نیاز به جشن نور و صدا ندارد.
تو در بین مردمانت، برنده‌ای…

اسکار

گلاره عباسی: تبریک به آقای فرهادی، ترانه‌ی عزیزم، شهاب حسینی نازنینم. ممنون که برای سرزمینم افتخار آفریدید و خسته نباشید به نمایندگان شایسته‌ی آقای فرهادی خانم انصاری و آقای نادری که پیام اور صلح بودند. حضور شما دو بزرگوار امشب برای همه‌ی‌ ایرانی‌ها.

اسکار

بهنوش بختیاری: هنر… میتواند هرچه فکر نژاد پرستانه است رابرهم بریزد…هنر قدرت ازبین بردن مرزها رادارد…برای همین است که میگویند شان هنرمند بالاست…‌هنر میتواند نام این سرزمین رو از خشونت و فقر و ترور و جهان سوم جدا کند…..تو این روزای سرد وسخت و پراز ریزگردهای اقتصادی و اجتماعی و سیاسی و زیست محیطی…هیچ چیز برای من بیشتر از این نمیتونست حس خوب و شیرین افتخاربه اینکه ایرانیم بیاورد…وقتی بانو انوشه انصاری متن پراقتدارسزار سینمای ایران…آقای اصغر فرهادی رو میخونه….بگذار این خوش تیپها هرچه میخواهند بر زنان این کشور و مردان بزرگ سینمای ما بتازند…بگذار کلا بگویند کل هنر این مملکت ویران است و در این دکان رو ببندید و بروید….بگذار حالشان با همین افکار منفی و غیر دوستانه خوب باشد…الان دارن فکر میکنن خوش تیپا چی بپوشن ؟؟؟آقای فرهادی عزیز….تمام انرژی های قشنگ و مثبت جهان به سمت تو بادکه حس قند مانند افتخار را در دل تمام ایرانیان آب کردی….بهتون از صمیم قلب تبریک میگم و همچنین به ترانه…شهاب و دوست خوبم کاوه سجادی حسینی و مردم و سینمای مظلوم و نجیب و مهجور و صبور و مایوس ما….هنرفرهادی عرق ریزان روح این مرد تنها و سختکوش است…بانو انصاری و دکترفیروز نادری مرسی که ایرانی هستید…روح عباس کیارستمی شاددد….این بوددددمشت محکمی بردهان آمریکا….اسکار مبارکمون باشه بدون چسباندن صغرا به کبری….

اسکار

پژمان بازغی: تبریک فراوان به اقای فرهادی و سینمای ایران

اسکار

الهام پاوه‌نژاد: تبریک به آقای اصغر فرهادی عزیزمان، تبریک به یارِ همراهش پریسا بخت آور برای حضور در لحظه لحظه عبور از این مسیر از پلاتوهای دانشگاه تهران تا صحنه‌ی اسکار…تبریک به این سرزمین که بزرگانی شریف و نجیب دارد که نام میهن را این گونه در جهان درخشان می سازند…
همیشه سرفراز و درخشان بمانید برای وطن….
خداراشکر که دل مردم در پایان سال و عبور از روزهای تلخ جانی دوباره گرفت….

اسکار

سعید روستایی: پیشتر از «فرهنگی غنی و قدیمی که زیر گرد و غبار سیاست پنهان مانده» سخن گفته بودی، اکنون اما آن فرهنگ که تو خود شایسته‌ترین نماینده‌اش هستی، از محاصره‌ی غبار تحریم و تهدید بیرون آمده، آرام و متبسم بر اوباشی می‌نگرد که به گفته تو به دنبال «تقسیم‌بندی جهان به ما و دشمنان ما» هستند.
تو با «چرخش دوربین‌ات» از مشترکات انسانی، ترس‌ها، دغدغه‌ها، نگرانی‌ها، امیدها و هر آنچه شیرازه‌ی وجود در میان ما به ودیعت نهاده سخن گفتی، غبار سیاست را پس زدی، با کنکاش تا رسیدن به حاق زندگی پیش رفتی و چیزی از خود در نهاد سینما به جا نهادی.
نام سیاست‌مداران در تاریخ به جا خواهد ماند چون در زمانه‌ی تو زیسته‌اند.

اسکار

امیر آقایی: و دوباره، چه لذتی دارد دومین اسکار، اصغر فرهادی، سر بلندمان کردی،
پ.ن: دیپلماسیِ هنر، همواره کارآمد تر است

اسکار

احسان خواجه‌امیری: ممنون از هنرمند بزرگ‌کشورمون اقای فرهادی که باعث شدن دنیا به افتخار نام ایران ایستاده تشویق کنن زنده باد ایران
ممنون هنرمند بی تکرار

اسکار

امین حیایی: تبریک به جامعه هنرى، سینما و اصغر فرهادى عزیز
پرچم ایران در همه عرصه ها بالاست

اسکار

هنگامه قاضیانی: این بار هم کل جهان به احترام ایران ایستادند. تبریک فراوان به همه مردم جهان و عوامل فیلم فروشنده.

اسکار

آزاده صمدی: تبریک جناب فرهادى
بارها به این سرزمین اعتبار بخشیدید
بارها دلهایمان را شاد کردید
دست مریزاد به این همه توانایى و هوشمندى
ما به داشتنتان مباهات مى کنیم
برقرار باشید

اسکار

سیاوش خیرابی: بازهم افتخار از آقاى خاص سینماى ایران، بازهم افتخار از آقاى بازیگر جناب شهاب حسینى، بازهم افتخار از بانوى سینما بانو ترانه علیدوستى.تبریک به ایران سربلند، تبریک به سینماى ایران بابت داشتن چنین گوهرهایى.

اسکار

آتیلا پسیانی: تبریک به همه شما عزیزان
تبریک به مردم ایران
اصغر فرهادی فخر سینمای ایران
جایزه اسکار را بدست آورد
تبریک به سینمای ایران

اسکار

گروه چارتار: تبریک به اصغر فرهادی عزیز و هنر ایران
سینماگران می‌توانند با چرخش دوربین‌هایشان به مشترکات انسانی، کلیشه‌هایی که از ملیت‌ها و ادیان مختلف ساخته شده است را بشکنند و زمینه‌ همدردی و به دنبال آن همبستگی مردمان جهان را فراهم کنند. همدردی چیزی‌ست که ما امروز بیشتر از هر زمان به آن نیازمندیم.

اسکار

مرجانه گلچین: اسکار فرهادی بدون ویزا به خانه اش رفت .تیتر بسیار جالبی بود نه؟ خسته نباشید جناب فرهادی ممنون که باعث دلگرمی وخوشحالی همو طنانمون شدین جایزه در دستان دونام اور ارزشمند چه زیباتر شده بود.

اسکار

ویشکا آسایش: تبریک تبریک تبریک به آقاى فرهادى عزیز و همه ایرانیان این سرزمین.

اسکار

محمدرضا هدایتی: تنها روز خوب سال نود وپنج تا اینجا.

اسکار

سمانه پاکدل: تبریک به همه ى مردم مغرور سرزمینم ایران
تبریک به کارگردان پر غرور سرزمینم جناب آقاى فرهادى
تبریک به یارو یاور همیشگیش سر کار خانم پریسا بخت آور
تبریک به جناب آقاى شهاب حسینى برنده ى جایزه ى نخل طلایى
تبریک به بانویى که همیشه از من ترانه ١۵ سال است دوستش داشتم و دارم ترانه علیدوستى نازنین
و تبریک به همه ى عوامل پشت دوربین که به حق جواب تمامه زحماتتون رو چه در جشنواره کن، چه در مراسم اسکار گرفتین
من به نوبه ى خودم این جایزه اسکار، و نخل طلایى امسال رو به فال نیک میگیرم چرا که جناب فرهادى سینماى ایران رو به مرحله ى جهانى شدن نزدیک کرده نه تنها براى خودش و بازیگرانش بلکه براى همه ى کسانى که عاشق هنر سرزمینشونن، درود فراوان
منتظر براى ورودى پر غرور تر و بدون حواشى بچگانه به فستیوال ها و جشنواره جهانى هستیم
پ. ن : آقاى ترامپ مرد پر قدرت، پولدار،پر عقده، پر تبعیض، پر از خشونت واقعأ تبریک و تسلیت میکم، چون شما همه ى اینا رو دارى ولى نتونستى مارو به زیر بکشى اما ما ایرانیا فقط یه خدا اون بالا سرمون داریم که یعنى همه چى داریم و همه چیو میبینه وحق و به حق دار میده، خسته نباشى ترامپ عزیز

اسکار

مهناز افشار: ‏تبریک به آقای فرهادی عزیز و همه عوامل محترم فیلم فروشنده ‏تبریک به سینمای ایران و همه مردم شریف ایران.

اسکار

بهار ارجمند: غیر از هنر که تاج سر آفرینش است
دوران هیچ منزلتی پایدار نیست
ممنون جناب فرهادی…مبارکمون باشه
آهای بیدلان چشم دلتون روشن بشه الهی…

اسکار

هادی کاظمی: کارگردانانی که دو اسکار در کارنامه دارند: استیون اسپیلبرگ، فرد زینه‌من، الخاندرو گونزالس ایناریتو، دیوید لین، کلینت ایستوود
و
اصغر فرهادی
افتخارى بزرگ و تاریخى
غیر ازهنر که تاج سر آفرینش است،دوران هیچ منزلتى جاودانه نیست

اسکار

سپند امیرسلیمانی: آقاى ترامپ: ایرانی‌ها رو به آمریکا راه نمیدیم
آقاى فراستى : فروشنده ما قبل فیلم بده
فروشنده مهمترین جایزه سینمایى را در آمریکا
برنده میشه
و خدایى که همچنان جاى حق نشسته

اسکار

محسن یگانه: اسکار با طعمِ صلح نوبل
تاسف برای تمام عقاید افراطیِ دنیا

اسکار

نسرین مقانلو: تبریک به بزرگ مرد تاریخ سینمای ایران(اصغر فرهادی)
باز هم افتخاری دیگر برای ایران و ایرانی
و تبریک به ملت هنر دوست ایرانی.
و تبریک به جامعه هنر ایران زمین.

اسکار

ستاره اسکندری: هنر بالاتر ازسیاست امد پدید

اسکار

مینا ساداتی: سلام آقاى با شکوه.
سلام آقاى قلب ایران.
سلام آقاى اصغر فرهادى.
دوستى از خوزستان امروز به من گفت درست است که ما هوا براى تنفس نداریم آب براى نوشیدن نداریم برق براى دیدن نداریم اما در عوض اصغر فرهادى داریم که هم هواست هم چشمه است و هم زیباترین منظر ایران است براى تماشا کردن .آقاى فرهادى زیبا، شما نماد تکامل و بقای فرهنگ معاصر ما هستید به تنهایى. من مینا ساداتى افتخار مى کنم در رکاب شما بودم در این مسیر دلپذیر.

اسکار

عاطفه رضوی: افتخار، شوق، ذوق، شور و هر آنچه احساس خوب که بابت دریافت دومین اسکار توسط اصغر فرهادی به ما دست داده وصف کردنی نیست چرا که کلمات یاری نمی کنند.
اما شنیدن و رسیدن این پیام به گوش جهان توسط فیلمساز ایرانی در مهمترین رویداد سینمایی افتخاری مضاعف را برایمان آورد.
اصغر خان فرهادی آنچه عزت و بزرگی ست در جهان همواره بر تو ببارد که هر بار حضورت غرورآفرین است.
هنرمند دلش برای مردم جهان می تپد و شاید سیاستمداران کم هوش حق دارند که از هنر و هنرمند می ترسند.

این افتخار بر تو، بر ما و بر جهان مبارک.

اسکار

شبنم قلی‌خانی: روزمون رو ساختی آقای کارگردان
تبریک به خانواده سینمای ایران

اسکار

روزبه نعمت‌الهی: هنرمند بزرگ و اندیشمند و فروتن
اصغر فرهادی عزیز
شما بار دیگر نام ایران را بر بام جهان بر افروختید
هدیه ای گرانقدر در استانه نوروز به مردم ایران
تبریک و سپاس

اسکار

الناز حبیبی: چه حال خوبیه این که شما مال مایید
اسم شما رو باید بزارن آقاى خوش خبر ایران

اسکار

فریبا نادری: عالیجناب اصغر فرهادی تبریک. طراح، بهرنگ نامداری

اسکار

پرستو صالحی: غیر از هنر که تاج سر آفرینش است دوران هیچ منزلتی پایدار نیست !!! تبریک به اصغر فرهادی و سیدشهاب حسینی و ترانه علیدوستی و تمامی عوامل ساخت فیلم فروشنده، تبریک به سینما و سینماگران و تبریک به مردم هنردوست ایران

اسکار

نفیسه روشن: تو این هرج و مرج هایی
که هر روز یه بلا سر اهالی هنر میارن
یه عده دلشون میخواد اهالی هنر باهم جنگ کنن، یه عده رو نابود کنن
استاد اصغر فرهادی چه ارام و بی حاشیه برای کشوری که از قدیم گفتن هنر نزد
ایرانیان است و بس
افتخار می افریند
همه ما به داشتنت میبالیم
اسکار مبارک

اسکار

محمدرضا گلزار: تبریک به جناب اقای فرهادی و همه عوامل محترم فیلم فروشنده و مردم عزیز

اسکار

محسن کیایی: تبریک به آقای فرهادی .
میخوام برم تو صفحه‌اش فحش بنویسم .دیگه شورش و در آورده انقدر موفقه.

اسکار

الناز شاکردوست: تبریک به سینماى ایران و اصغر فرهادى بابت دریافت جایزه اسکار براى دومین بار، انوشه انصارى عزیز (اولین زن ایرانى فضانورد) و دکتر فیروز نادرى (مدیرکل اکتشافات منظومه خورشیدى ناسا)، نمایندگان اصغر فرهادى در مراسم اسکار بودند، یکى از نکات جالب براى من طرح شال انوشه انصارى در این مراسم بود که درآن نقشه هوائى شهر زادگاهش مشهد دیده میشد و پیامش این بود که از فضا مرزها دیده نمى شوند! به امید عشق،صلح و انسانیت براى همه و دنیایى بى مرز.

اسکار

رخشان بنی‌اعتماد: ‎تبریک به اصغر فرهادی و افتخار ملی برای ما، به داشتن فیلمسازی چون او، که با هنر خود نام سینمای ایران را برای دومین بار در چنین موقعیت کم نظیری ثبت کرد و با خِرَد هنرمندانه اش، رفتار درس آموزی برای مقابله با سیاست های مردود نژاد پرستانه به نمایش گذاشت .

اسکار

ترانه علیدوستی: «فروشنده»، یک سال و سه ماه پیش، گام های اول در پلاتویی تاریک.
تبریک به آقای فرهادی، فیلمساز افتخارآور برای دومین اسکارش، به شهاب عزیزم برای دومین فیلم اسکاری اش، به عمو فرید سجادی حسینی، به بابک کریمی و مینا ساداتی، مارال بنی آدم، مهدی کوشکی و عماد امامی.
تبریک به حسین جعفریان و گروه فیلمبرداری، به کیوان مقدم و سارا سمیعی برای صحنه و لباس. تبریک به مهرداد میرکیانی. تبریک به حسین بشاش و خاطره ی یدالله نجفی. تبریک به حبیب مجیدی. تبریک به هایده صفی یاری برای تدوین، به ستاراورکی برای موسیقی. تبریک به سام کوچولو که دلمون رو برد. تبریک به روزبه سجادی، سمیه میرشمسی و امین فنکال از گروه کارگردانی (که خیلی هوایم را داشتند) و تبریک به آقابهزاد که بی فنجانهای چای او این فیلم نمیشد این فیلم.
از خوشحالی همه شما خوشحالم.
فقط… جای عباس کیارستمی خالی
عکس از حبیب مجیدی، جلسات اول تمرین فیلم

اسکار

همایون غنی‌زاده: وزیر دفاع از بهره برداری ایران از جدیدترین موشک کروز خبرداد. این آخرین خبر دفاعی و امنیتی ای بود که در ٩ اسفند ٩۵ مخابره شد.
اما واقعیت این است…امروز نه ژنرال ها و نه سیاسیون و نه موشکهای بالستیک و نه کروز و نه … ! هیچکدام نتوانسته و نمی توانند به اندازه اصغر فرهادی احساس امنیت در برابر دیگر افراطی های دنیا را به ما بدهند. افراطی هایی که بطرز غریبی در تمام نقاط دنیا سر و کله اشان پیدا شده و از دموکراسی طلبکارند! از آدم ها طلبکارند! از گذشتگان طلبکارند! از آیندگان طلبکارند و کلا از تاریخ طلب کارند!
کدام رجل سیاسی تان توانسته در این سالهای سخت، قوی تر و عمیق تر از این هنرمند،احترام به حقوق انسانی را در مجامع بین المللی یادآوری کند. با کدام پروتکل؟! با کدام تفاهم نامه؟! کدام قرارداد؟!تهدید؟!اسلحه و تجهیزات نظامی به اندازه هنر او از منافع،حقوق و احترام به حقوق انسانی همه ما دفاع شده است؟!
دیپلماسی بالکن؟! دیپلماسی توئیتری؟! یا دیپلماسی فرهادی؟ کدام؟! تبریک به اصغر فرهادی عزیز و ممنون برای اینکه به معنای واقعی کلمه توان دفاعی ما را بالا برده است.

اسکار

لاله صبوری

اسکار

ساعد سهیلی

اسکار

امیر جعفری

اسکار

هدیه تهرانی

اسکار

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *