گزارش اختصاصی فیلم‌نت نیوز از اکران خصوصی فیلم «آن سوی ابرها»

مجید مجیدی: امیدوارم «آن سوی ابرها» برای سینمای ایران ظرفیت‌سازی کند

مجید مجیدی: امیدوارم «آن سوی ابرها» برای سینمای ایران ظرفیت‌سازی کند
مراسم رونمایی و اکران خصوصی فیلم «آن سوی ابرها» ساخته مجید مجیدی شب گذشته (دوشنبه 23 بهمن ماه) با حضور هنرمندان و اهالی رسانه در پردیس سینمایی کورش برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فیلم‌نت نیوز، پیش از اکران فیلم مجید مجیدی ضمن خوشامدگویی و ابراز خرسندی از اینکه اولین اکران فیلمش در میان سینماگران است، گفت: «فیلم «آن سوی ابرها» اولین تولید مشترک بین سینمای ایران و هند است. برخی از عوامل از سینمای ایران بودند مثل محمدرضا دلپاک، حسن حسن‌دوست و محمد عسگری و دیگر عوامل فیلم هندی بودند به دلیل اینکه فیلم در فضای هند می‌گذشت و قرار بود که گویش‌ها به زبان هندی باشد به طور طبیعی لازم بود که از عوامل سینمای هند استفاده کنیم.»

او افزود: «سینمای ایران در طی این سال‌ها نشان داده که ظرفیت‌های زیادی دارد و این ظرفیت‌ها می‌تواند موجب شود که سینمای ایران بیشتر جهانی شود و سینماگران ما حضور پررنگ‌تری در عرصه‌های بین‌المللی داشته باشند. این حضور و جهانی شدن می‌تواند موجب رونق اقتصادی سینمای ما شود. این ظرفیت بسیار زیادی است، در هند سالیانه حدود 3 هزار فیلم ساخته می‌شود و آنها از لحاظ تکنیکی و در حوزه صنعت سینما رشد شگفت‌انگیزی داشته‌اند اما از لحاظ نوع نگاه و پرداخت به سینما ضعف‌هایی وجود دارد که به همین جهت از سینماگران ایران خیلی استقبال می‌کنند.»

مجید مجیدی ادامه داد: «سینماگران ایران در هند از دیگر سینماگران جهان سرشناس‌تر و مطرح‌تر هستند. امیدوارم این فیلم بتواند برای سینمای ایران ظرفیت‌سازی کند و یک قدمی باشد برای اینکه بتوانیم اندیشه‌ها و افکار و نگاه‌مان را به آن طرف مرزها ببریم و همچنین بتوانیم زمینه گسترده اکران‌های جهانی را برای سینمای ایران از این طریق هم مهیا کنیم تا فیلم‌های ما بتواند اکران‌های جهانی داشته باشد. یکی از دغدغه‌های اصلی من این است که فیلمی که ما می‌سازیم باید فراتر از جشنواره‌ها برود. سینمای ایران توفیقات زیادی داشته و به اندازه کافی در جشنواره‌ها موفقیت کسب کرده، حالا زمان آن رسیده که سینمای ما از جشنواره‌ها عبور کند و به مرز اکران‌های جهانی و مخاطب جهانی برسد که هم از نظر اقتصادی و هم از لحاظ فرهنگی می‌تواند آورده‌های خیلی خوبی برایمان داشته باشد.»

آن سوی ابرها مجید مجیدی

کارگردان «آن سوی ابرها» اظهار کرد: «قطعا سینمای ما این ظرفیت‌ها را دارد و موقعیت‌های درخشانی است که سال به سال با نیروهای جدیدی که وارد سینما می‌شوند این امیدواری بیشتر می‌شود. امیدوارم فیلم را دوست داشته باشید و مشوق باشید تا این مسیر بتواند ادامه پیدا کند.»

او در پایان از رسانه‌ها نیز تشکر کرد و گفت: «رسانه‌ها هم جزو خانواده سینما هستند ما رسانه‌ها، به خصوص آنهایی که اختصاصا سینمایی هستند، جدای از سینمای ایران نمی‌دانیم. امیدوارم انعکاس‌دهنده خوبی برای اخبار سینمای ایران و این فیلم باشند.»

غلامرضا موسوی، سید محمود رضوی، محمدحسین مهدویان، آناهید آباد، ستار اورکی، سیدرضا میرکریمی، کمال تبریزی، بهرام توکلی، پیمان قاسم‌خانی، مرتضی شایسته، فرید سجادی حسینی، شادمهر راستین، کامران مجیدی، مصطفی تقی‌زاده، هادی نائیجی، محمدرضا دلپاک، جواد نوروزبیگی، مسعود فراستی، محمد احمدی، علی مردانه، علی آشتیانی‌پور، علی اسدزاده، جلیل شعبانی، ابراهیم ایرج‌زاد، حبیب ایل‌بیگی، کیهان ملکی، محمد صابری، فرشته صدر عرفایی، مرتضی‌علی عباس‌میرزایی و… مهمانان این مراسم بودند.

گزارش از احمدرضا معراجی

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *