مراسم رونمایی از فیلم «آباجان» با گرامیداشت یاد علی معلم برگزار شد

فاطمه معتمدآریا: بهتر است از بی‌مهری‌ها سریع عبور کنیم

فاطمه معتمدآریا: بهتر است از بی‌مهری‌ها سریع عبور کنیم
مراسم رونمایی و اکران خصوصی فیلم «آباجان» با حضور عوامل فیلم و با گرامیداشت یاد علی معلم شب گذشته (دوشنبه 23 اسفند) در ایوان شمس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فیلم‌نت نیوز، در ابتدای این مراسم رضا رفیع که اجرای مراسم را بر عهده داشت، طی سخنانی درگذشت علی معلم را تسلیت گفت و همزمان با سخنان او ویدئویی از تصاویر علی معلم روی پرده به نمایش در آمد.

پس از آن ویدیوئی از پشت صحنه و صحبت‌های بازیگران فیلم آباجان پخش شد.

سپس فاطمه معتمد‌آریا که با طعنه رفیع به اتفاقات کاشان روی صحنه آمد، گفت: «برخی اتفاقات به قدری سطحی است که بهتر است آدم از آن سریع عبور کند و هیچ وقت هیچ یادی از بی‌مهری نکند زیرا جهان اطراف ما به اندازه کافی به ما بی‌مهری می‌کند مثل از دست دادن دوستان نازنینمان که یکی پس از دیگری اسیر دست دژخیم مرگ می‌شوند ولی دوستان خوب دیگری داریم که زنده هستند و آرزو می‌کنیم پایدار باشند.»

او ادامه داد: «از حضور جعفر پناهی و پوری بنایی و همه دوستان عزیزم در این سالن خیلی ممنونم. می‌بینید که همه نسل‌های ما به هم گره خورده است چون آنچه بین ما رد و بدل می‌شود نه پول است، نه خشم است و نه بی مهری بلکه دوست و عشق و هنر است. به همین دلیل امشب ما اینجا هستیم تا از شما تشکر کنیم که از فیلم ما حمایت می‌کنید و آن را تماشا می‌کنید و تشکر کنیم از کسانی مثل آقای علیمردانی و گروهشان که بدون هرگونه حمایت از جایی فیلم می‌سازند. این باعث افتخار است که هنوز می‌توان مستقل کار کرد.»

در ادامه برنامه کلیپی از تبلیغ فیلم که توسط ملیسا ذاکری و محمدرضا غفاری در خیابان انجام شده بود، به نمایش در آمد و یک قطعه موسیقی درباره وضعیت فیلم آباجان اجرا شد.

سپس انیمیشنی پخش شد که با تصاویری از خانه آباجان آغاز می‌شد و سپس به نوروز و لحظه سال تحویل می‌رسید.

در ادامه هاتف علیمردانی کارگردان فیلم آباجان روی صحنه آمد و گفت: «قرار بود علی معلم امروز در این برنامه حضور داشته باشد و حرف بزند، اما متاسفانه حالا دیگر در میان ما نیست.»

او ادامه داد: «زمانی که سینما را شروع کرده بودم و پشتوانه‌ای نداشتم علی معلم پشتم ایستاد و من با تمام وجودم از رفتن مرد سینما ناراحت و اندوهگینم.»

علیمردانی سپس ضمن تشکر و سپاسگزاری از عوامل فیلمش و بیان اینکه مرگ علی معلم واقعا باورنکردنی است، گفت: «من دو نفر را در این سینما خیلی دوست داشتم که یکی از آنها دیگر در میان ما نیست و دیگری دکتر احسانی است که از حضورش در اینجا سپاسگزارم.»
در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر توسط علیمردانی و معتمدآریا به عوامل و بازیگران فیلم از آنها تقدیر شد.
فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *