استعفای دبیر شوراهای پروانه ساخت و نمایش در هاله‌ای از ابهام

استعفای دبیر شوراهای پروانه ساخت و نمایش در هاله‌ای از ابهام
در حالی که نامه استعفای دبیر شورای پروانه ساخت و نمایش منتشر شده و او نیز این خبر را تایید کرده است، هنوز هیچ خبر رسمی مبنی بر پذیرش این استعفا از جانب مدیر کل سینمای حرفه‌ای و توضیحی از سوی اعضای این شورا منتشر نشده است.

به گزارش خبرنگار فیلم‌نت نیوز، روز گذشته نامه‌ای مبنی بر استعفای عباس نادری دبیر شوراهای پروانه ساخت و نمایش در فضای مجازی منتشر شد که حاکی از اختلاف میان نادری و حبیب ایل‌بیگی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی بود.

در متن این نامه که خطاب به محمدرضا فرجی، مدیر کل سینمای حرفه‌ای نوشته شده، آمده است:
«احتراما نظر به پاره‌ای مشکلات غیرقابل تحمل که ناشی از رفتارهای غیرقابل درک معاونت محترم ارزشیابی و نظارت می‌باشد، علیرغم عشق و علاقه غیرقابل وصفی که تاکنون در انجام وظیفه محوله داشته‌ام احساس می‌کنم با غبارآلود شدن فضای کاری در این معاونت، دیگر انگیزه‌ای برای ادامه همکاری با مجموعه ذی ربط، بعنوان دبیر شوراهای پروانه ساخت و نمایش سینمایی ندارم. لذا ضمن تشکر و قدردانی فراوان از همراهی و همدلی و بزرگ‌منشی جنابعالی در ایام خدمتگزاری‌ام، بدینوسیله استعفای خود را از مسئولیت محوله به این حقیر، اعلام و توفیق جنابعالی را در خدمت به جامعه فرهنگی و هنری ایران اسلامی از خداوند متعال خواهانم.»

در پی انتشار این نامه عباس نادری طی گفت‌وگویی با خبرگزاری مهر خبر استعفا را تایید کرد اما محمدرضا فرجی هنوز با این استعفا موافقت نکرده است.

این در حالی است که ایل‌بیگی سابقه قابل دفاعی به ویژه در زمان مدیریت انجمن سینمای جوان دارد و اتفاقات خوبی را در زمان مدیریت خود در این انجمن رقم زده بود اما پس از انتصاب او از سوی حجت‌الله ایوبی به سمت معاونت نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی نوشته‌هایی از سوی کارگردان‌ها و تهیه‌کننده‌های سینما در فضای مجازی منتشر شده بود که خبر از مشکلات سینماگران با ایل‌بیگی می‌داد. همچنین برخی از سایت‌های خبری نیز گزارش‌هایی مبنی بر مشکلات فیلمسازان با معاون نظارت و ارزشیابی منتشر کرده بودند.

تماس‌های خبرنگار فیلم‌نت نیوز با اعضای شورای پروانه ساخت و نمایش به منظور کسب اطلاع از واقعیت در این زمینه نیز تاکنون بی‌نتیجه مانده است.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *