آیین دیدار فیلم «پریناز» بعد از هفت سال برگزار شد

فاطمه معتمدآریا: فیلم «پریناز» بچه هفت ساله‌ای است که برای ما حکم نوزاد دارد

فاطمه معتمدآریا: فیلم «پریناز» بچه هفت ساله‌ای است که برای ما حکم نوزاد دارد
آیین دیدار و اکران خصوصی فیلم سینمایی «پریناز» شب گذشته (پانزدهم شهریور ماه) با حضور عوامل فیلم و اهالی سینما در موزه سینما برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فیلم‌نت نیوز، در آیین دیدار فیلم پریناز که با استقبال چشمگیر و بی‌نظیر علاقه‌مندان به سینمای هنر و تجربه مواجه شد، فاطمه معتمدآریا، مژگان بیات، شبنم قلی‌خانی، امیرحسین فتحی و حسن نجاریان از بازیگران فیلم و اسحاق خانزادی، بابک کایدان، ژاله زکی‌زاده، کامبیز دارابی، پروانه زبان‌فهم از عوامل فیلم و هم‌چنین محمد نجیبی تهیه‌کننده فیلم پریناز حضور داشتند. بهرام بهرامیان کارگردان فیلم که در حال حاضر مشغول ساخت سریال «از یاد رفته‌ها» برای تلویزیون است با تاخیر و در انتهای مراسم به جمع مهمانان پیوست.

«پریناز» میزبان بسیاری از اهالی سینما، فرهنگ، سیاست و دانشگاه بود؛ پرویز پورحسینی، الهام پاوه‌نژاد، شهرام حقیقت‌دوست، سعید داخ، جلیل فرجاد، لاله صبوری، پدرام شریفی، هادی کاظمی، کاظم راست‌گفتار، ساعد نیک‌ذات، امیر حاج رضایی، ابراهیم اصغرزاده و…. در کنار سایر هواداران سینمای هنر و تجربه در آیین دیدار «پریناز» پس از هفت سال انتظار، حضور داشتند. استقبال از مراسم به‌حدی بود که تعداد زیادی از حضار، ایستاده فیلم را تماشا کردند. اجرای مراسم را بهزاد اقطاعی برعهده داشت.

پس از ثبت عکس‌های یادگاری و امضای پوستر فیلم، مراسم با حضور بازیگران و عوامل فیلم بر روی سن ادامه یافت.

فاطمه معتمدآریا ضمن تشکر از حضار گفت: «قبل از ورود به سالن با یکی از عوامل صحبت می‌کردم که در آن زمان دختربچه‌اش تازه متولد شده بود و حالا این دختربچه به مدرسه می‌رود. بعد از شنیدن این مطلب هم خوشحال شدم و هم بغضم گرفت. این دقیقا همان حسی است که نسبت به این فیلم دارم. هنوز فکر می‌کنم این فیلم را چند روز پیش کار کردم و آن اشتیاق و لذتی که باید از بزرگ شدنش حس می‌کردم را به دست نیاوردم».

معتمدآریا ادامه داد: «خیلی بد است که زحمات یک مجموعه سینمایی به دلایل شخصی یا هر دلیل دیگری متوقف شود و بعد از هفت سال آن را نمایش بدهند. این بچه هفت ساله‌ای که آن را تماشا می‌کنید برای ما یک نوزاد است و امیدوارم در آغوش شما خوش بدرخشد».

شبنم قلی‌خانی هم بعد از معتمدآریا ضمن خوشامدگویی به مهمانان گفت: «من امشب یک حس دوگانه دارم، هم خوشحالم که این فیلم اکران می‌شود، چون بالاخره هیچ فیلمسازی دوست ندارد برای گنجه فیلم بسازد و می‌خواهد اثرش به روی پرده بیاید و هم ناراحتم به این دلیل که فکر می‌کنم در این کار بزرگترین لطمه را نقش خورشید خورد. کاراکتری که وقتی بازی کردم این نبود که در اینجا می‌بینید و درحال حاضر فقط ده ثانیه از آن باقی مانده است.»

او در مورد این نقش و بازی خود در «پریناز» گفت: «خدا را شکر آقای کایدان در اینجا حضور دارند و می‌دانند که چه نوشته‌اند. خورشید نقشی بود که خیلی دوستش داشتم و زحمت زیادی برای آن کشیدم. یادم هست بعد از تدوین اولیه هرکسی در اتاق تدوین این اثر را دیده بود به من زنگ می‌زد و می‌گفت چه نقش خوبی بازی کردی، حتما جایزه می‌گیرد، اما از آن خورشید فقط ده ثانیه باقی مانده است. بازیگرانی که در جمع هستند می‌دانند بعد از اینکه فیلمبرداری یک کار تمام می‌شود، بازیگر دیگر هیچ کاره است و به راحتی و به هر دلیلی نقش او قلع و قمع می‌شود، ضرر چنین اتفاقی را هم فقط بازیگر حس می‌کند».

پس از صحبت‌های کوتاه اسحاق خانزادی، بابک کایدان و دیگر عوامل،  فیلم برای حاضرین در سالن به نمایش درآمد.

بهرام بهرامیان که نتوانسته بود در ابتدای مراسم حضور داشته باشد، پس از پایان نمایش فیلم به روی سن آمد و ضمن خوش‌آمدگویی و پوزش از حضار چند کلمه‌ای درباره فیلم و به‌خصوص درباره توقیف فیلم و صدماتی که از این توقیف دیده است، صحبت کرد.

مریم زارعی بازیگر خردسال فیلم که در ابتدای مراسم حضور نداشت نیز در کنار بهرامیان قرار گرفت و بهرامیان درباره او گفت: «مریم زارعی را بعد از سال‌ها دیدم و او حالا دبیرستانی است». بهرامیان گفت امیدوار است که در آینده فقط توقیف، توقیف شود.

فیلم سینمایی «پریناز»، دومین ساخته‌ بلند بهرام بهرامیان ، هفت سال بعد از ساخت، از چهارشنبه یکم شهریور در گروه هنر و تجربه اکران شده است.

«پریناز» به کارگردانی بهرام بهرامیان و تهیه‌کنندگی محمد نجیبی محصول سال ۱۳۸۹ است و بابک کایدان فیلمنامه این فیلم را براساس قصه‌‌ای از بهرام بهرامیان به رشته تحریر درآورده است.

فاطمه معتمدآریا، مصطفی زمانی، فرهاد آییش، طناز طباطبایی،حمید فرخ‌نژاد، مژگان بیات، شبنم قلی خانی، فرخ نعمتی، مائده طهماسبی، امیرحسین فتحی و… بازیگران این فیلم هستند و مریم زارعی بازیگر خردسال فیلم است.

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *