در گفت‌وگوی اختصاصی با فیلم‌نت نیوز:

گیتی قاسمی: حضورم در «سد معبر» دلایل خاصی داشت

گیتی قاسمی: حضورم در «سد معبر» دلایل خاصی داشت
گیتی قاسمی بازیگر فیلم «سد معبر» که این روزها در حال اکران است، از نقشش در این فیلم و دلایلش برای حضور در اولین فیلم محسن قرایی و همچنین دیگر کارهایی که این روزها در عرصه تئاتر و سینما دارد، گفت.

گیتی قاسمی بازیگر فیلم «سد معبر» در گفت‌گو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز گفت: «من سر فیلمبرداری «ویلایی‌ها» بودم که دستیار محسن قرایی برای بازی در فیلم «سد معبر» با من تماس گرفت. آشنایی من با محسن قرایی از فیلم «امروز» رضا میرکریمی بود که محسن قرایی در فیلم «امروز» دستیار کارگردان بود و من هم نقش کوتاهی در آن فیلم داشتم. محسن قرایی بازی من در یکی از تئاترهایم را دیده بود و مرا به رضا میرکریمی برای بازی در فیلم «امروز» معرفی کرده بود.»

او ادامه داد: «قبل از بازی در فیلم «سد معبر» بارها محسن قرایی گفته بود که در اولین فیلم سینمایی‌اش از من استفاده خواهد کرد. من دیگر قصد نداشتم نقش کوتاه و بی تاثیر در سینما بازی کنم و محسن قرایی از این تصمیمم با خبر بود. او نقش را کاملا به من توضیح داد و گفت که برای این نقش به یک بازیگر احتیاج دارم. من به گفته او اعتماد کردم و بعد دیدم که نقش پیش برنده و تاثیرگذاری در فیلم‌ بود. فیلمنامه خوب، کارگردانی عالی محسن قرایی و بازیگرانی مثل نادر فلاح، باران کوثری و حامد بهداد که همگی از بازیگران خوب تئاتر بودند، باعث ترغیب بیشتر من برای بازی در این نقش شد.»

گیتی قاسمی افزود: «من برای هر دو فیلمی که سال گذشته داشتم در جشنواره فجر و جشنواره انجمن منتقدان کاندید دریافت جایزه شدم. در جشنواره کوالالامپور برای بازی در «سد معبر» در بین نامزدهای جایزه قرار گرفتم. نقشم در «سد معبر» را دوست داشتم چون خیلی از نقش‌هایی که در تئاتر داشتم دور نبود و نقشی بود که ریتم و تیزهوشی خاصی را می‌طلبید. نقش یک زن حلال خور با ایمان بود که با توجه به تمامی مشکلاتی که داشت اما حاضر نبود که شوهرش با پول نامشروع زندگیشان را بچرخاند. یک زن کاملا مقتدر و قدرتمند که زندگیش را بر پایه راستی و درستی بنا کرده بود اما در «ویلایی‌ها» نقش یک زنی را داشتم که منفعل بود و چند فرزند داشت و نقش یک زن با طرز تفکر و سبک زندگی عامیانه‌تری را بازی کردم. هر دو نقش را دوست داشتم و برایم جذاب و متفاوت بود. «ویلایی‌ها» برای من حالتی نوستالژیک و نوعی قداست داشت.»

این بازیگر درباره جدیدترین فعالیت‌هایش اظهار کرد: «امسال فیلم «آقای سانسور» به کارگردانی علی جبارزاده را داشتم که از حضور در جشنواره فجر انصراف دادند و منتظر اکران هستند. فیلمنامه‌های زیادی به دستم رسید اما هیچ کدام را دوست نداشتم و به همین دلیل امسال در سینما کم کار بودم.‌ نقش‌های طولانی‌تری نسبت به فیلم‌های قبل پیشنهاد شد اما قبول نکردم.»

او ادامه داد: «در کار جدید سعید روستایی با نام «متری شش و نیم» که یک داستان اجتماعی است حضور خواهم داشت و با توجه به مرد محور بودن اما باز هم نقش پررنگی در فیلم خواهم داشت.»

دو نقش جایزه بگیر در دو نمایش جشنواره فجر امسال دارم

گیتی قاسمی درباره کارهایش در عرصه تئاتر گفت: «در حوزه تئاتر در حال حاضر نمایش «آبی مایل به صورتی» را در حال اجرا دارم که کار متفاوتی بوده و به خوبی مورد توجه قرار گرفته است. در جشنواره تئاتر فجر «آبی مایل به صورتی» و «کوکوی کبوتران حرم» را خواهم داشت که هر دوی این تئاترها در بخش مسابقه ملی حضور خواهند داشت. اعضای هیات داوران جشنواره تئاتر فجر هنوز مشخص نشده و نمی‌دانم چطور قرار است قضاوت کنند، زیاد نمی‌توان به جایزه فکر کرد.»

او اظهار کرد: «بارها پیش آمده که جایزه جشنواره فجر به کسی رسیده که هیچکس فکرش را نمی‌کرده و رابطه‌ها در دادن جایزه نقش مهمی داشته است. من الان نمی‌توانم درباره داوری‌ها نظر بدهم‌، اما دو نقش جایزه بگیر در دو نمایش دارم که در جشنواره تئاتر فجر امسال حضور دارند.»

بازیگر نمایش «آبی مایل به صورتی» درباره این نمایش گفت: «تئاتر «آبی مایل به صورتی» به ترنس‌ها پرداخته و موضوعش کمی جنجالی است. داستان به روز و گروه خوب باعث شده این نمایش مورد استقبال قرار گرفته است. خیلی از تماشاگران این نمایش ترنس‌ها و دوجنسه‌هایی هستند که با این بیماری دست به گریبانند و در مورد آنها در جامعه قضاوت درستی صورت نمی‌گیرد.‌»

او ادامه داد: «چقدر ما ترنس داریم که در موردشان بد قضاوت کردیم و نسبت به آنها بی تفاوت بودیم. حداقل کاری که مخاطبان بعد از دیدن این نمایش می‌توانند نسبت به ترنس‌ها انجام دهند این است که دیگر آنها را قصاوت نکنند. دیالوگی در نمایش وجود دارد که می‌گوید «ترنس یک بیماریست و تغییر جنسیت درمان آن است.» خیلی‌ها نمی‌دانند که امام خمینی اولین کسی بودند که مجوز تغییر جنسیت را دادند و در نمایش نیز به این موضوع اشاره خاص شده است.»

گفت‌وگو از احمدرضا معراجی

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *