مهدی پاکدل از تجربه‌ی حضور و نقش متفاوتش در «ماجرای نیمروز» می‌گوید

ایفای نقش یکی از افراد رده بالای امنیتی کشور برایم جذاب بود

ایفای نقش یکی از افراد رده بالای امنیتی کشور برایم جذاب بود
مهدی پاکدل که در فیلم «ماجرای نیمروز» نقش متفاوتی را نسبت به کارهای قبلی‌اش بازی کرده، از تجربه کارکردن با محمدحسین مهدویان و ویژگی‌های نقشش گفت. «ماجرای نیمروز» این روزها در حال اکران است و با استقبال خوب سینمادوستان رو‌به‌رو شده است.

 فیلم‌نت نیوز؛ مهدی پاکدل بازیگر نقش مسعود کشمیری در فیلم ماجرای نیمروز در گفت‌وگو با فیلم‌نت نیوز درباره‌ی تجربه‌ی حضور در این فیلم گفت: «اولین بار که فیلم را دیدم، حس و حال خوب گروه فیلمسازی کاملا در فیلم عیان بود و عشق به سینما از تهیه‌کننده، کارگردان، بازیگران و عوامل در فیلم کاملا مشهود بود.»
پاکدل تجربه‌ی همکاری با گروه سازنده‌ی ماجرای نیمروز را تجربه‌ی خوشایندی دانست و توضیح داد: «بسیار خوشحالم که یک فیلم دیدم که احساس خوب و پتانسیل پشت هر پلان آن وجود داشت. متاسفانه بخاطر کوتاه بودن نقش بیشتر از 5 جلسه نتوانستم در خدمت تیم ماجرای نیمروز باشم اما در همان زمان کوتاه به قدری گروه صمیمی و دوستانه بود که آدم دوست داشت همه وجودش را در فیلم خرج کند هر چه توان و انرژی دارد برای ایفای نقش بگذارد تا فیلم یک پله بالاتر برود و این حسی بود که تمام اعضای گروه داشتند که نتیجه آن را هم در ماحصل کار دیدیم.»
پاکدل درباره نقشش در فیلم ماجرای نیمروز اظهار کرد: «اگر محمدحسین مهدویان نقش مسعود کشمیری را به من پیشنهاد نمی‌داد و بعد از خواندن فیلم‌نامه از من می‌پرسید که کدام نقش را می‌خواهم، قطعا همین نقش را انتخاب می کردم. نقش کشمیری نقش بسیار جذاب و چالش‌برانگیزی برای من بود و تفاوت ویژه‌ای با تمام نقش‌هایی که تا به حال بازی کرده‌ام داشت. نقش یکی از بزرگ‌ترین افراد رده بالای امنیتی کشور و کارهایی که انجام داده، رفتارهایی که داشته و مدل برخوردش با اتفاقات فیلم و همچنین جایگاهش در داستان فیلم برایم بسیار جذاب بود و سعی کردم از مشورت‌ها و کمک‌های کارگردان و بقیه عوامل نهایت استفاده را بکنم تا بتوانم این نقش را به صورت باورپذیری ایفا کنم.»
او در ادامه درباره تجربه کار کردن با محمدحسین مهدویان با توجه به سبک خاص فیلمسازی‌اش گفت: «این مسئله برای خودم هم همیشه جالب و سوال برانگیز بود. فیلم قبلی مهدویان را دیده بودم و خیلی دوست داشتم. این فیلم یک نور تازه‌ای در سینمای ایران بود؛ در ایستاده در غبار یک شکل جدیدی از روایت را می‌دیدیم که بسیار مورد علاقه و سلیقه من بود. وقتی نقشی در ماجرای نیمروز از طرف مهدویان به من پیشنهاد شد خیلی خوشحال شدم از اینکه او می‌خواهد در فیلم جدیدش از بازیگران شناخته شده‌تر استفاده کند و تا قبل از اینکه سر فیلمبرداری بروم در ذهنم همیشه سوالات زیادی وجود داشت در مورد اینکه مهدویان چگونه کارگردانی می‌کند که این‌قدر فضا رئالیستی و طبیعی در می‌آید؟!»
پاکدل ادامه داد: «وقتی برای اولین بار و برای تست گریم به سر صحنه رفتم، دیدم که او به عنوان یک کارگردان حرفه‌ای‌ترین کاری که می‌کند این است که فضا را بسیار صمیمی و دوستانه پیش می‌برد و بازیگران را در فیلم و روایت داستان شریک می‌کند و در حقیقت این رمز موفقیت اوست.»
این بازیگر افزود: «امیدوارم خدا به محمدحسین مهدویان قوت بدهد تا بتواند باز هم فیلم بسازد، زیرا او نشان داده که پله پله در حال بالا رفتن است و استعداد تازه‌ای در سینمای ایران است و امیدوارم که همیشه پابرجا باشد و باز هم شاهد کارهای خوب او باشیم.»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *