در گفت‌وگوی اختصاصی با فیلم‌نت نیوز:

ژاله صامتی: جشنواره فجر همیشه موجب شگفتی می‌شود

ژاله صامتی: جشنواره فجر همیشه موجب شگفتی می‌شود
ژاله صامتی که به تازه‌گی بازی در فیلم «خیابان دیوار» را به پایان رسانده و در حال حاضر مشغول ایفای نقش در فیلم «درخونگاه» است از کارهای جدیدش گفت.

ژاله صامتی بازیگر فیلم «خیابان دیوار» به کارگردانی بهمن کامیار و تهیه‌کنندگی مصطفی کیایی در گفت‌وگو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز و در مورد فیلم و نقش خودش گفت: ««خیابان دیوار» روایتگر یک قصه درام اجتماعی است که برای زنی به نام مهری اتفاق می‌افتد و نقش مهری را در این فیلم من بازی می‌کنم. در پی اتفاقی که برای همسر مهری می‌افتد او با ماجراهایی روبه‌رو می‌شود که اصلا انتظار آنها را نداشته و وسط ماجرایی قرار می‌گیرد که کاملا ناخواسته و اتفاقی بوده است. داستان فیلم کمی تلخ است اما خودم خیلی این فیلم و نقشم را دوست داشتم.»

او ادامه داد: «فیلم را هنوز ندیده‌ام، چندین بار آقای کامیار گفتند که بروم و فیلم کامل «خیابان دیوار» را ببینم اما به دلیل اینکه سر صحنه فیلمبرداری بودم، فرصت نکردم. مطمئنم که فیلم بسیار خوبی شده است چون گروه بسیار حرفه‌ای پشت این فیلم بود. پشت صحنه حرفه‌ای، قصه خوب و کارگردان این فیلم که آرام و آگاه به تصاویر بود. در طول مدت فیلمبرداری و همکاری با این گروه خیلی به من خوش گذشت و خیلی کار با این گروه را دوست داشتم.»

صامتی درباره حضور و یا عدم حضور فیلم «خیابان دیوار» در جشنواره فیلم فجر گفت: «ما هر ساله در جشنواره فجر سورپرایز می‌شویم و نمی‌توان به قطعیت گفت که فیلم در جشنواره فیلم فجر حضور خواهد داشت. فیلم «خیابان دیوار» قطعا تمامی المان‌های حضور در جشنواره را دارد، اما اینکه در جشنواره فیلم فجر حضور داشته باشد، به هیات داوران فیلم فجر بستگی دارد. این فیلم گروه پشت صحنه و جلوی دوربین و تدوین و موسیقی و هر آنچه برای یک فیلم خوب لازم است، دارد. اگر بخواهیم به امتیازات فیلم نگاه کنیم قطعا باید در جشنواره حضور داشته باشد، اما اگر بخواهد دوباره همان ماجرای این فیلم باشد یا فلان فیلم نباشد، این موضوع دیگر داستان خودش را دارد.»

ژاله صامتی افزود: «این فیلم به هیچ وجه نگاه تجاری نداشته چون من اصولا بازیگر فیلم تجاری نیستم و نبودم. فیلم نوعی روایت قصه رئال و تلخی را دارد که خیلی‌ها درگیر آن هستند.»

ژاله صامتی در فیلم در وجه حامل

بازیگر فیلم «دراکولا» در مورد فعالیت‌های اخیرش گفت: «در حال حاضر در حال بازی در فیلم «درخونگاه» ساخته سیاوش اسعدی هستم. فیلم «درخونگاه» همزمان توسط آقای مویینی تدوین می‌شود تا بتواند در جشنواره حضور داشته باشد. «درخونگاه» قصه یک مادر و پسر است که در بطن ماجرا و قصه قرار دارند. نقش پسر سورپرایز این فیلم است و گریم‌های متفاوت در این فیلم یکی از شاخصه‌های آن محسوب می‌شود. از اردیبهشت ماه تا زمانی که با اسعدی به توافق برسم ۲۳ فیلم‌نامه بدستم رسید که هیچکدام را دوست نداشتم، اما این فیلم و فیلمنامه آن به قدری نظرم را جلب کرد که ۲روزه به توافق رسیدیم.»

ژاله صامتی در پایان در مورد تئاتر «یادم تو را فراموش» که در اجرای اول با استقبال مخاطبان روبه‌رو شده بود گفت: «قرار براین بود که «یادم تو را فراموش» را در بهمن و اسفند اجرا داشته باشیم، اما به دلیل تداخل با فیلمبرداری فیلم‌ها و جشنواره فجر، این نمایش در اردیبهشت و خرداد ماه سال آینده در سالن شهرزاد اجرا خواهد رفت.»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *