محمد بحرانی در گفت‌وگوی اختصاصی با فیلم‌نت نیوز؛

مردم در خیابان در مورد کلیپ «اومدیم روسیه» صحبت می‌کنند

مردم در خیابان در مورد کلیپ «اومدیم روسیه» صحبت می‌کنند
محمد بحرانی صداپیشه عروسک جناب خان پس از تولید و پخش ویدئو کلیپ «اومدیم روسیه» پیش‌بینی‌هایش درباره بازی‌های تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی را بیان کرد.

محمد بحرانی صداپیشه و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون که در میان مردم با عنوان صداپیشه عروسک جناب خان شناخته شده است، در گفت‌وگو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز درباره موزیک ویدئوی «اومدیم روسیه» گفت: «4 سال پیش من و امیر سلطان‌احمدی یک موزیک ویدئوی دلی برای تیم ملی ایران کار کردیم که با بودجه شخصی ساخته شد و تهیه‌کننده‌های مختلفی از آن استقبال کردند. این موزیک ویدئو از تلویزیون پخش شد و خیلی هم دیده شد و در فضاهای مجازی به شدت مورد استقبال قرار گرفت.»

او ادامه داد: «از سال گذشته در این فکر بودیم که امسال هم یک موزیک ویدئو برای تیم ملی فوتبال بسازیم. امیر سلطان احمدی یک ایده در ذهن خود پرورش داد و ترانه هم برای آن سرود، ایده‌ای با عنوان «بازی با نوستالژی‌های فوتبالی». در این حین کار جناب خان برای حضور در برنامه «خندوانه» و تلویزیون هم درست شد و تصمیم بر این شد که جناب خان هم در این موزیک ویدئو حضور داشته باشد. شعر و ایده اولیه با امیر سلطان‌احمدی بود و با همراهی من و عروسک جناب خان یک موزیک ویدئوی سه نفره را برای تیم ملی فوتبال ایران شروع کردیم.»

صداپیشه جناب خان افزود: «حدود چهار ماه درگیر نهایی کردن شعر بودیم و اتودهای موسیقیایی روی شعر زدیم. برای این کار به سراغ موزیک جام جهانی 1990 ایتالیا رفتیم، شعر را تغییر دادیم تا همه نسل‌ها با کلیپ ارتباط برقرار کنند. در قسمت سوم با شعر رپ به سراغ دهه 70 و 80 رفته است و قسمت آخر هم که جناب خان حضور دارد یک موسیقی عامه‌پسند برای تمام اقشار مردم است.»

بحرانی در پاسخ به این پرسش که چرا موزیک جام جهانی ایتالیا در سال 1990 را برای این موزیک ویدئو انتخاب کردند گفت: «برای فوتبال دوستانی که از جام‌های جهانی فوتبال را دنبال می‌کنند، جام جهانی ایتالیا بسیار حس نوستالژیکی دارد و موسیقی این جام تا امروز هم در خاطره‌ها مانده است. جام جهانی 1990 ایتالیا زمانی بود که تلویزیون رنگی جای خود را در خانه‌ها پیدا کرده بود و فوتبال دوستان جام جهانی را خیلی جدی و از طریق تلویزیون رنگی دنبال می‌کردند. آلمان یک تیم دوست‌داشتنی داشت و لباس تیم ملی آلمان بر تن بیشتر فوتبال دوستان ایرانی بود. جام جهانی 1990 ایتالیا آخرین جام جهانی با حضور مارادونای افسانه‌ای بود ،البته مارادونا در جام جهانی بعدی هم حضور داشت اما دوران اوج خود را در جام جهانی ایتالیا و قبل از آن مکزیک سپری کرده بود.»

او تاکید کرد: «در مجموع جام جهانی 1990 ایتالیا برای فوتبالی‌ها یک جام ویژه بود که موزیک فوق‌العاده‌ای هم داشت. ما هم چون ایده کار نوستالژی بود، موزیک جام جهانی ایتالیا را انتخاب کردیم.»

محمد بحرانی کلیپ اومدیم روسیه

بازیگر سریال «گلشیفته» اظهار کرد: «در این چند روزی که از پخش کلیپ در فضای مجازی می‌گذرد به شخصه از استقبال مردم هیجان‌زده شدم. انتظار استقبال از طرف مخاطبان را داشتم، اما واقعا استقبال از موزیک ویدئوی «اومدیم روسیه» بی نظیر بود. این روزها مردم مرا در خیابان نگه می‌دارند و به طور مشخص در مورد «اومدیم روسیه» صحبت می‌کنند. در این چند روز بیش از 10 بار این اتفاق برای من رخ داده و فکر می‌کنم انرژی ملی که باید از طریق موزیک به تیم ملی منتقل می‌شد توسط «اومدیم روسیه» منتقل شد.»

او در ادامه گفت: «یک همدلی و همگرایی هم در این موزیک ویدئو وجود دارد. ما نمی‌خواستیم و دوست نداشتیم که درگیر حاشیه‌ها شویم چون قضاوت در مورد حواشی تیم ملی بسیار مشکل است، فقط این موضوع را می‌دانستیم که تیم ملی در این روزها احتیاج به حمایت دارد. خدا را شکر می‌کنیم که در این مدت بازخوردها بسیار عالی بوده و از کمپ تیم ملی هم خبرهایی رسیده که این موزیک ویدئو دیده شده و خیلی آن را دوست داشتند. من فکر می‌کنم اگر بچه‌های تیم ملی فوتبال قبل از مسابقاتشان این کلیپ را ببیند قطعا برایشان روحیه‌ساز خواهد بود.»

صداپیشه عروسک ببعی و آقای همسایه در مجموعه «کلاه قرمزی» درباره مراحل تولید این موزیک ویدئو گفت: «فیلمبرداری تهران و بوشهر به فاصله دو روز انجام شد، لوکیشن‌های تهران بیشتر در جنوب شهر بود و در بوشهر هم تمام مردم همکاری خوبی با ما داشتند. تهیه‌کننده این موزیک ویدئو برنامه «خندوانه» است و بخش اول را به کارگردانی سعید کریمی در تهران فیلمبرداری کردیم. برای بخش دوم من، امیر سلطان‌احمدی و گروه عروسکی به بوشهر رفتیم که به کارگردانی احسان عبدی‌پور فیلمبرداری شد.»

او درباره حضور جناب خان در این موزیک ویدئو گفت: «جناب خان یک شخصیت مردمی و عروسکی است که اطلاعات فوتبالی دارد و اصلا بیراه نیست که در مورد فوتبال ملی شعر بخواند. از طرفی موزیک جنوب ذاتا یک جادویی در درون خود دارد که با لحن جناب خان همراه شده و ارتباط خوبی با مردم برقرار کرده است. همه توان ما با شرایط فعلی، وقت و بودجه‌ای که داشتیم همین بود و می‌دانیم که کم نگذاشتیم و خوشبختانه با بازخوردهایی که از مردم دریافت کردیم، خستگی از تن گروه در رفت.»

بحرانی در پایان با اشاره به اینکه تیم مورد علاقه‌اش در ادوار گذشته تیم کشور آلمان بوده درباره پیش‌بینی بازی‌های ایران در این دوره از مسابقات گفت: «درباره بازی با مراکش اصلا نظری ندارم و تیم مراکش را نمی‌شناسم. در مورد بازی با اسپانیا می‌ترسم اما به شدت به بازی با پرتغال امیدوارم و فکر می‌کنم می‌توانیم پرتغال را ببریم. امسال پرتغال تیم خوبی در جام جهانی ندارد و شرایط رونالدو در رئال مادرید با تیم ملی پرتغال متفاوت است.»

 گفت‌وگو از احمدرضا معراجی

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *