در گفت‌وگوی اختصاصی با فیلم‌نت نیوز:

پارسایی: وی او دی بزرگ‌ترین دستاورد ما در شبکه نمایش خانگی بود

پارسایی: وی او دی بزرگ‌ترین دستاورد ما در شبکه نمایش خانگی بود
حسین پارسایی مدیر شبکه نمایش خانگی درباره فعالیت‌هایش در تئاتر و پست‌های مدیریتی و راه‌اندازی سامانه‌های وی او دی در زمان مدیریتش در شبکه نمایش خانگی گفت.

حسین پارسایی کارگردان تئاتر موزیکال «اولیور توئیست» و مدیر شبکه نمایش خانگی در گفت‌وگو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز و در مورد مدیریت خود در زمان حجت‌الله ایوبی و حضور پررنگ اهالی تئاتر در آن مقطع در سینما گفت: «من هم مدیریت فرهنگی انجام داده‌ام و هم یک آرتیست هستم. خیلی‌ها می‌گویند که کار آرتیستی را ول کنم و به مدیریت فرهنگی و هنری بپردازم، برخی هم می‌گویند مدیریت را ول کن و به کار تئاتر بپرداز.»

او در مورد انتخاب مدیران تئاتری در زمان مدیریت ایوبی گفت: «هر شخص دیگری جای آقای ایوبی بود از معتمدینش در پست‌های مدیریتی استفاده می‌کرد و زیاد به سابقه آنها نگاه نمی‌کرد. خود آقای ایوبی هم سینمایی نبودند و هیچ‌کدام از وزرای وزارت ارشاد هم سینمایی یا تحصیل کرده هنر نبوده‌اند. وزیران ارشاد یا فلسفه خوانده‌اند و یا علوم سیاسی و این که در چه رشته تحصیل کرده‌اید دلیلی برای مدیریت در همان رشته نیست.»

پارسایی ادامه داد: «در مدیریت‌ها برای مدیر بالادست و انتخاب مدیران زیرمجموعه‌اش چند چیز مهم است، یکی اینکه معتمد مدیر بالادست باشد، دیگر اینکه توان مدیریت را داشته باشد و اینکه خلاقیتی در حوزه فعالیتشان داشته باشند. شاید آقای ایوبی به همین دلایل به من اعتماد کردند، حال اینکه من توانستم یا نه را نمی‌دانم و مردم باید قضاوت کنند.»

او اظهار کرد: «طی 20 سال فعالیتم در عرصه مدیریت هنری سعی کردم همیشه مثمر ثمر باشم و در مدیریتم نوآوری داشته باشم، اما اگر از خودم سوال کنید ترجیح می‌دهم چه کاری را انجام دهم، خواهم گفت که کارگردانی تئاتر برایم لذت‌بخش‌تر است.»

حسین پارسایی در پاسخ به این پرسش که شبکه نمایش خانگی در زمان حضورش چه دستاوردی داشته است، گفت: «وی او دی بزرگ‌ترین دستاورد ما در شبکه نمایش خانگی بود، دوستان در گذشته زمینه وی او دی را فراهم کرده بودند و در زمان آقای ایوبی به یک بلوغ رسید. اکنون هم در زمان مدیریت آقای حیدریان بیشتر از وی او دی حمایت می‌شود و فکر می‌کنم شاید حضور ما که در شبکه نمایش خانگی ذائقه مخاطبان را می‌شناسیم و رویارویی با مخاطبان را داریم و اساسا می‌توانیم نیازسنجی این حوزه را داشته باشیم، بتواند به توسعه حداکثری وی او دی و جلوگیری از رشد شبکه‌های قاچاق کمک جدی داشته باشد.»

او در پایان گفت: «اگر مدیری در هر حوزه خود را موثر بداند، بایستد و کار کند ثواب کرده است، اما اگر مدیریت در توانش نیست و بودنش باعث رکود و از دست رفتن فرصت‌ها می‌شود گناه کرده است. من امیدوارم که در مدیریت شبکه نمایش خانگی ثواب کرده باشم.»

گفت‌وگو از احمدرضا معراجی

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *