در گفت‌وگوی اختصاصی با فیلم‌نت نیوز:

مهسا علافر: فیلم‌های جشنواره فجر امسال شبیه به هم است

مهسا علافر: فیلم‌های جشنواره فجر امسال شبیه به هم است
مهسا علافر بازیگر فیلم «گرگ بازی» به کارگردانی عباس نظام‌دوست که به جشنواره سی و ششم فیلم فجر راه نیافته است، از نحوه انتخاب فیلم‌های این دوره از جشنواره انتقاد کرد.

مهسا علافر بازیگر فیلم «گرگ بازی» در گفت‌گو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز، گفت: «امسال و در هیات انتخاب جشنواره سلیقه‌ها خیلی بهم نزدیک بوده و بیشتر فیلم‌های انتخاب شده در یک سطح هستند. همه فیلم‌های انتخاب شده در ژانر دفاع مقدسی و کمدی انتخاب شده است. 4 فیلم دفاع مقدسی در جشنواره امسال نشان از نزدیک بودن سلیقه‌های هیات داورن است. این سیاست جشنواره است و نمی‌توان از آنها ایراد گرفت.»

او ادامه داد: «فیلم «گرگ بازی» واقعا یک فیلم جسورانه است و مطمئنا وقتی اکران شود کسانی که صاحب نظر در سینما هستند خواهند گفت که در حق این فیلم اجحاف شده است. من تاکنون در 4 فیلم ایفای نقش کردم که به جشنواره فجر در سال‌های گذشته راه پیدا نکردند، اما هیچ‌گاه حرفی نزدم. در مورد فیلم «گرگ بازی» به واقع می‌توان گفت که فیلم خوبی بود که به دلیل سلیقه هیات داوران از جشنواره فجر محروم شد.»

مهسا علافر افزود: «این فیلم حاصل کار یک تیم جوان با قصه‌ای متفاوت و بیانگر روایت پیچیده و فضای متفاوت از حال و هوای این روزهای سینماست و واقعا می‌توانست در جشنواره فجر نظر مخاطبان و منتقدان را جلب کند. داستان یک عده دوست که با یک اتفاق فیلم شکل دیگری به خود می‌گیرد. به شخصه این فیلم را خیلی دوست داشتم، هم کار با جوانان فیلمساز بی‌ادعا و هم نوع دکوپاژی که کارگردان انجام می‌داد برای من جالب بود. صحنه‌های خوب در فیلم و گریم‌های جسورانه و متفاوتی که خانم محب اهری برای فیلم بر روی بازیگران داشتند، فیلم را متمایز کرده است.»

او اظهار کرد: «از زمانی که فیلمبرداری «گرگ بازی» به پایان رسیده، چند پیشنهاد سریال و شبکه نمایش خانگی داشتم که ترجیح دادم این نقش‌ها را بازی نکنم. بازیگری راه درآمد من نیست و نقش‌ها را سخت و با وسواس انتخاب می‌کنم و ترجیح می‌دهم نقش‌هایی را بازی کنم که خودم راضی باشم و بتوانم از نقشم دفاع کنم.»

مهسا علافر درباره انتخاب نقش‌هایش گفت: «قطعا وسواس در انتخاب نقش‌ها به حضور من در سینما ضربه زده اما این یک متد کاری برای خودم است، هر کس به یک روشی کار می‌کند و من این راه را انتخاب کردم. فیلمنامه‌هایی که پیشنهاد شد، کارهای ضعیف و یا رونوشت فیلم‌هایی بوده که نهایتا در هنر و تجربه به آنها اجازه اکران داده شده است. نقش‌ها برایم تجربه جدیدی نبود و ذوقی نداشتم که به عنوان یک آرتیست خلقی در این نقش داشته باشم.»

او تاکید کرد: «تمام کاراکترها تکراری و قصه‌ها تکراری بود، اما «گرگ بازی» اینطور نبود و واقعا بازی در کاراکتر سپیده در فیلم «گرگ بازی» را دوست داشتم. آقای نوروزبیگی در برنامه «سی و پنج» گفت که خیلی از فیلم‌ها را کامل ندیدید و قبول کردید و آقای ساداتیان قبول کرد که این اتفاق در انتخاب فیلم‌ها افتاده است، اما فیلم «گرگ بازی» تدوین و مراحل فنی را نیز پشت سر گذاشته بود، با این حال از طرف هیات انتخاب مورد قبول واقع نشد.»

این بازیگر با بیان اینکه در ایام جشنواره خواهیم دید که فیلم‌های منتخب با فیلم «گرگ بازی» چه تفاوت‌هایی دارند، گفت: «به نظر من امسال در حق کارگردان‌های جوان بی‌انصافی شد. امسال در جشنواره فیلم‌هایی شبیه به هم را خواهیم دید، اما من شخصا به عنوان سینمادوست نه بازیگر دوست دارم در جشنواره فیلم‌های متفاوتی را ببینم. باید در جشنواره آثار ژانرهای مختلف همچون کمدی، دفاع مقدس، ترسناک، اجتماعی و هنری وجود داشته باشد، اما امسال در جشنواره فقط فیلم‌های کمدی و دفاع مقدسی حضور دارند.»

گفت‌گو از احمدرضا معراجی

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه(1)

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *