در گفت‌وگوی اختصاصی با فیلم‌نت نیوز:

مهران نائل: داوران به بازیگری که بیشتر داد و فریاد کند بیشتر نگاه می‌کنند

مهران نائل: داوران به بازیگری که بیشتر داد و فریاد کند بیشتر نگاه می‌کنند
مهران نائل گفت: در سینما غلو و بروز دادن لازم نیست، البته داوران به بازیگری که بیشتر غلو کرده و داد و فریاد می‌کند بیشتر نگاه می‌کنند و معمولا بازی کم به چشم داوران و مخاطبان نمی‌آید. داد و قال و غلو در نقش سلیقه من نیست و شاید به این دلیل است که کمتر دیده می‌شوم.

مهران نائل بازیگر سریال پربیننده «شهرزاد» و فیلم سینمایی «کار کثیف» ساخته خسرو معصومی در گفت‌وگو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز و در مورد حضورش در این فیلم گفت: «همیشه فیلم‌ها و نگاه خسرو معصومی در سینما را دوست داشتم و به دلیل آشنایی با سینمای این کارگردان نقش را پذیرفتم.»

او ادامه داد: «نقشم را در فیلم «کار کثیف» دوست دارم و فکر می‌کنم کاراکتری که بازی کردم بتواند به خوبی با مخاطب ارتباط برقرار کند.»

نائل در مورد علاقه‌اش به این نقش اظهار کرد: «برای خودم هم سوال شده که چرا تا این حد به فیلم «کار کثیف» علاقه‌مندم. «کار کثیف» فیلم‌نامه‌ای بسیار قوی دارد و یک فیلم بسیار خوب است. وقتی بخواهیم کار جدیدی انجام دهیم یا به اصطلاح شاخ غول بشکنیم کارهایی می‌کنیم که اصول را زیر پا می‌گذارد اما فیلمنامه «کار کثیف» به این اصول پایبند است. یک کار کلاسیک که آغاز میانه و پایان دارد. این فیلم شخصیت‌پردازی داشته و کاراکترها آدم هستند و تیپ نیستند.»

او افزود: «فیلم‌نامه در ذهن خسرو معصومی زنده است و او کاملا می‌داند که از ساخت این فیلم چه می‌خواهد، ویژگی این فیلم‌نامه این است که قصه را به‌درستی تعریف می‌کند و باورپذیری برای مخاطبان در فیلم وجود دارد.»

بازیگر «شهرزاد» درباره انتخاب نقش‌هایش گفت: «دوست ندارم که در حرفه بازیگری به عقب بازگردم و برای همین موضوع کمی سخت نقش‌ها را قبول می‌کنم البته کم کار بودن فقط به انتخاب‌های من بستگی ندارد و به پیشنهادها هم بستگی دارد. همیشه این نبوده که من نقشی را قبول نکنم، باید اول پیشنهادی باشد که من بخواهم نقش را قبول کنم یا خیر.»

بازیگر فیلم «آذر» در مورد جنجال‌های به وجود آمده برای این فیلم گفت: «جنجال فیلم «آذر» به من مربوط نمی‌شود و من به عنوان بازیگر سعی کردم که نقشی باورپذیر را ایفا کنم، البته گاهی جنجال باعث بهتر دیده شدن فیلم خواهد شد.»

مهران نائل در مورد تاثیر حضور بازیگران در جشنواره و ادامه مسیر حرفه‌ای آنها نیز گفت: «حضور در جشنواره و دیده شدن قطعا در آینده حرفه‌ای یک بازیگر تاثیرگذار خواهد بود. همیشه نقش‌های بعدی با دیده شدن در فیلم و سریالی که در آن بازی می‌کنی بدست خواهد آمد و اگر فیلم یا سریال خوب دیده شود، قطعا برای بازیگر نیز موقعیت خوبی خواهد بود و نقش‌های بیشتری به او پیشنهاد می‌شود.»

او در پایان درباره تفاوت مدیوم‌های تئاتر، سینما و تلویزیون گفت: «اندازه‌ها در سینما و تلویزیون و تئاتر متفاوت است در سینما غلو و بروز دادن لازم نیست، البته داوران به بازیگری که بیشتر غلو کرده و داد و فریاد می‌کند بیشتر نگاه می‌کنند. همچنین سلیقه عموم مردم و قشر بیشتری از مخاطبان و سینماگران بازی زیاد را می‌پسندند و معمولا بازی کم به چشم داوران و مخاطبان نمی‌آید. داد و قال و غلو در نقش سلیقه من نیست و شاید به این دلیل است که کمتر دیده می‌شوم.»

گفت‌وگو از احمدرضا معراجی

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *