ملیسا ذاکری در گفت‌وگو با فیلم‌نت نیوز:

حضور کاراکترها در شرایط مشابه می‌تواند امضای کارگردان باشد

حضور کاراکترها در شرایط مشابه می‌تواند امضای کارگردان باشد
ملیسا ذاکری بازیگر فیلم «آباجان» و «مادری» که دو سال پیش با فیلم «کوچه بی‌نام» هاتف علیمردانی در جشنواره فیلم فجر حضور داشت، در مورد تفاوت نقش‌هایش گفت.

ملیسا ذاکری بازیگر فیلم آباجان درباره شباهت نقشش با فیلم کوچه بی‌نام در این فیلم گفت: «من چنین شباهتی را قبول ندارم. در کوچه بی‌نام من بیشتر کاور می‌کردم و سکانس آخر بازی داشتم اما در آباجان نقشم کاملا متفاوت بود. چطور می‌شود این دو را یکسان دانست. شاید از نظر موقعیت شبیه به هم بود، اما از نظر بازی نقش فرزانه در آباجان برایم بسیار سخت‌تر بود، چون من ترک زبان نیستم و ایفای این نقش کار سختی بود.»

او ادامه داد: «در آباجان من جای بازی بیشتری داشتم تا در آباجان با اینکه مدت کوتاه‌تری در فیلم حضور داشتم. در کوچه بی‌نام در کل مسیر فیلم حضور داشتم اما بازی روی من نبود من فقط داشتم کاور می‌کردم که آن هم سختی خودش را داشت. به دلیل اینکه در مردی که اسب شد من نقش یک دختر درون‌گرا را بازی می‌کردم کوچه بی‌نام برایم کمی راحت‌تر بود و تنها سختی کار این بود که در مردی که اسب شد یک دختر 30 ساله و در کوچه بی‌نام 19 ساله بودم.»

ذاکری افزود: «آباجان یک تجربه بی‌نظیر بود و حس و حال متفاوتی داشت و من اصلا موافق این نیستم که شخصیت من یا محسن که محمدرضا غفاری آن را بازی می‌کرد با اینکه مشابه همان موقعیت کوچه بی‌نام بود اما اصلا شبیه به هم نبود. حضور این دو کاراکتر در فیلم‌های هاتف علیمردانی می‌تواند امضای کارگردان باشد.»

او اظهار کرد: «نصیبه درون‌گرای کوچه بی‌نام را اصلا نمی‌توان با فرزانه آباجان مقایسه کرد. نصیبه کاملا درون‌گرا بود و فرزانه یک دختر پرتحرک و پر جنب‌وجوش ترک‌زبان که اصلا نمی‌توان از لحاظ بازی این دو را با هم مقایسه کرد. اتفاقا دوست داشتم که این تجربه دوباره را با آقای علیمردانی داشته باشم زیرا من این را به نوعی امضای فیلمساز می‌دانم که لطمه‌ای هم به داستان وارد نکرده است. ما یک محسن و فرزانه جدید بودیم.»

این بازیگر جوان در پایان در مورد بازی‌اش در فیلم مادری نیز گفت: «نقشم در مادری کاملا با همه این نقش‌ها متفاوت است. دوست دارم تیپ‌های متفاوت بازی کنم که تا به حال هم همین‌طور بوده است.»

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *