در گفت‌وگوی اختصاصی با فیلم‌نت نیوز:

تهیه‌کننده «مصادره»: قائل به وجود مافیا در اکران نیستم

تهیه‌کننده «مصادره»: قائل به وجود مافیا در اکران نیستم
محمدحسین قاسمی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «مصادره» که به عنوان یکی از فیلم‌های اکران نوروزی سال 97 از فردا (چهارشنبه 23 اسفندماه) روی پرده سینماها می‌رود، درباره وجود مافیا در سینمای ایران و تاثیر پخش‌کننده در موفقیت یا عدم موفقیت آثار سینمایی گفت.

محمدحسین قاسمی تهیه‌کننده فیلم کمدی «مصادره» که یکی از فیلم‌های اکران نوروز امسال است، در گفت‌وگو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز و در مورد اینکه چرا این بار تهیه‌کنندگی یک فیلم کمدی را بر عهده گرفته، گفت: «من در تهیه‌کنندگی فیلم خط و مشی مشخصی را برای خود تعیین نکرده بودم، خط مشخص من در تهیه‌کنندگی سینما دغدغه‌مند بودن فیلم است و فکر می‌کنم که «مصادره» این ویژگی را در خود دارد.»

او ادامه داد: «به عنوان تهیه‌کننده تاکنون در هیچ ژانر خاصی نبودم که بخواهم فالش بزنم و به سمت سینمای کمدی آمده باشم. اگر به سبقه کوتاه من در سینما رجوع کنید، خواهید دید که بیشتر به سراغ فیلم‌هایی رفته‌ام که دغدغه‌هایی داشته و دارای حرف‌هایی برای گفتن در سینما است. فکر می‌کنم این بار هم با تهیه‌کنندگی فیلم «مصادره» دغدغه‌مندی خودم در سینما را نشان دادم. «مصادره» از نظر من یک فیلم خوب با حرف‌هایی تازه بود و به همین دلیل تهیه‌کنندگی این فیلم را قبول کردم.»

قاسمی در مورد اکران نوروزی فیلم «مصادره» گفت: «من هم مثل تمامی همکارانم علاقه‌مند بودم که فیلمم اکران نوروز را داشته باشد. چند فیلم کمدی در اکران نوروز حضور دارند که «مصادره» هم یکی از آنها خواهد بود، البته بر اساس شنیده‌ها همه فیلم‌های اکران نوروزی کمدی نیستند و از چند ژانر مختلف برای اکران نوروز فیلم انتخاب شده است. اکران نوروز بهترین اکران برای هر فیلم است و همه تهیه‌کنندگان و صاحبان آثار علاقه‌مند هستند که در این زمان فیلم‌هایشان روی پرده برود و شکر خدا امسال فرصت اکران نوروزی به فیلم «مصادره» رسید.»

او در ادامه درباره همکاری با مهران احمدی گفت: «همکاری و دوستی من با مهران احمدی از فیلم «شیار 143» آغاز شد و تا امروز هم امتداد و ادامه داشته است. از همان ابتدا حس خوبی از مهران احمدی دریافت می‌کردم و این حس و انرژی خوب در قبول تهیه‌کنندگی فیلم تاثیر زیادی داشت.»

این تهیه‌کننده سینما ادامه داد: «برای تهیه‌کنندگی فیلم «مصادره» با رضایت کامل حضور داشتم و واقعا خوشحالم از اینکه تهیه‌کننده فیلم مصادره بودم. کار با مهران احمدی یک همکاری خیلی خوب بود و اکثر اوقات با لب خندان در کنار هم بودیم و این موضوع نشان از آن دارد که رضایت دو طرفه در زمان ساخت فیلم وجود داشته است.»

قاسمی افزود: «مخاطبان باید فیلم «مصادره» را ببینند چون این فیلم از لحاظ تولید و کارگردانی فیلم بسیار دشواری بود. با وجود تمام سختی‌ها اما همیشه بین گروه فضای خوب و شادی حاکم بود که امیدوارم این حس مثبت و خوب به مخاطبان نیز انتقال پیدا کند.»

تهیه‌کننده فیلم «نفس» اظهار کرد: «تمام سعی ما در تولید این فیلم احترام به مخاطب بوده است و امیدوارم که بتوانیم اکران خوبی داشته باشیم. فیلم «مصادره» به سینما و مخاطب احترام گذاشته و بر اساس این نگرش قطعا اکران خوبی را خواهیم داشت. در تمام بخش‌ها دوستان با عشق و انرژی خاصی کار کردند. ما حداکثر تلاشمان را کردیم که فیلم خوبی بسازیم و امیدوارم که فیلم برای مخاطبان جالب توجه باشد.»

او درباره وجود مافیای اکران اظهار کرد: «در مورد وجود مافیا در اکران فیلم‌ها متخصصان پخش فیلم باید صحبت کنند چون من تخصص لازم در این زمینه را ندارم، اما واقعیت این است که خودم به شخصه قائل به وجود مافیا در اکران نیستم. همانطور که یک تهیه‌کننده و کارگردان و عوامل خوب در خلق یک فیلم تاثیرگذارند، یک پخش‌کننده خوب هم می‌تواند کمک زیادی به اکران فیلم‌ها داشته باشد، بنابراین با انتخاب پخش‌کننده خوب می‌توان اکران خوبی در سینما داشت و زمان اکران خوب هم قطعا در فروش و دیده شدن فیلم تاثیرگذار است.»

قاسمی در پایان تاکید کرد: «من به صحبت‌هایی که در مورد وجود مافیا در اکران می‌شود قائل نیستم اما واقعا به پخش‌کننده خوب و بد معتقدم و به نظرم با یک پخش‌کننده خوب می توان انتظار موفقیت در اکران را از فیلم داشت.»

گفت‌وگو از احمدرضا معراجی

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *