گفت‌وگوي نوروزي فيلم‌نت نيوز با «شبنم مقدمي» بازيگر فيلم در حال اكران «آباجان»

لطفا بی‌خطر سفر کنید

لطفا بی‌خطر سفر کنید
حالا كه حدود پنج روز از تعطيلات نوروز مي‌گذرد، بيش از صد نفر از شهروندان‌مان در تصادف‌هاي جاده‌اي جان خودشان را از دست داده‌اند. شبنم مقدمي بازيگر فيلم «آباجان»، در گفت‌وگو با فيلم‌نت نيوز از مردم خواست تا بي خطر سفر كنند و هواي طبيعت را داشته باشند.

شبنم مقدمی بازیگر سینما و تلویزیون که این روزها فیلم آباجان را روی پرده سینماها دارد درباره نوروز و سفرهای نوروزی گفت: «تهران این قدر در نوروز جذاب است که واقعا هیچ‌کجا نمی‌شود رفت. همه‌ی مردم هم در این ایام در حال مسافرت هستند و امیدوارم بی‌خطر سفر کنند و ما شاهد اتفاق‌های بد جاده‌ای نباشیم.»

او ادامه داد: «نکته دیگری که می‌خواهم بگویم این است که از آن‌ها می‌خواهم که در کنار سفر رعایت طبیعت را هم بکنند. سفر و رفتن به طبیعت و همچنین درک کردن سبزی طبیعت و دریا و کوه و جنگل خیلی خوب است، اما تکلیف و وظیفه‌ی ما این است که حقوق طبیعت را رعایت کنیم. یعنی اینکه  زباله به طبیعت اضافه نکنیم، به فضای سبز آسیب نرسانیم، حقوق حیوانات را رعایت کنیم و همه این موارد خیلی مهم است، اگر  همه‌ی این‌ها را رعایت کنیم یعنی مسافرت سالمی داشته‌ایم و امیدوارم همه مردم در ایام نوروز اینگونه سفر کنند و سفر بی‌خطری هم از لحاظ حوادث جاده‌ای پیش رو داشته باشند.»

مقدمی درباره برنامه خودش برای ایام نوروز گفت: «من فکر می‌کنم چند روزی را به سمت کاشان بروم چون مادرم اهل کاشان است و من معمولا هر سال در ایام نوروز سفری به کاشان دارم.»

او درباره‌ی جذابیت‌های شهر کاشان گفت: «کاشان شهر بسیار زیبایی است که بناهای خیلی زیبای مربوط به دوران قاجار دارد. بناهای تاریخی متعلق به دوران پیش از قاجار خیلی کم هستند اما بناهای معروف و جذاب آن متعلق به دوران قاجار است که مردم می‌توانند در ایام نوروز بروند و این اماکن زیبای تاریخی همچون خانه‌ی بروجردی‌ها و خانه‌ی طباطبایی‌ها و همچنین گلابگیری را ببینند و لذت ببرند.»

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *