در گفت‌وگوی اختصاصی با فیلم‌نت نیوز مطرح شد؛

صحبت‌های علی عطشانی درباره محمدرضا گلزار و انتخاب سایت IMDB

صحبت‌های علی عطشانی درباره محمدرضا گلزار و انتخاب سایت IMDB
علی عطشانی کارگردان سینما که نخستین فیلم ایرانی را در هالیوود ساخته است، با بیان خاطره‌ای در رابطه با محمدرضا گلزار از نظرات و دیدگاه سینماگران هالیوودی درباره این بازیگر گفت.

علی عطشانی کارگردان سینما در گفت‌وگو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز، گفت: «طی روزهای اخیر دیدم خبری در رابطه با محمدرضا گلزار و انتخاب او از سوی سایت IMDB به عنوان یکی از خوشتیپ‌ترین بازیگران دنیا در حال انتشار است و پس از آن حواشی زیادی در این رابطه ایجاد شد و انتقادهایی مبنی بر اینکه این انتخاب یکی از کاربران سایت بوده و فاقد ارزش و اعتبار است صورت گرفت. من خاطره‌ای در این رابطه دارم که کاملا مستند است و فکر می‌کنم بیانش در این شرایط لازم است.»

او ادامه داد: «حدود یک سال و نیم پیش فیلمی در هالیوود ساختم با عنوان «اولین تولد» (1st Born) و تنها بازیگری که قرار بود از ایران در این فیلم حضور داشته باشد، محمدرضا گلزار بود. ما در این رابطه با هم صحبت کردیم، تمام کارهای ابتدایی را انجام دادیم، حتی قرارداد هم بستیم و او به آمریکا آمد. چند روزی با هم در لس‌آنجلس بودیم و درباره فیلم صحبت کردیم اما به دلیل مشغله‌هایی که این بازیگر داشت، امکان این همکاری فراهم نشد.»

کارگردان «دموکراسی تو روز روشن» اظهار کرد: «در هالیوود وقتی فیلم می‌سازی اصولا شخصی به نام casting director وجود دارد که با آژانس‌های مختلفی در ارتباط است و بازیگران حرفه‌ای هالیوود را به کسانی که می‌خواهند فیلم بسازند معرفی می‌کند.»

او افزود: «زمانی که ما برای انتخاب بازیگران فیلم «اولین تولد» (1st Born) با یکی از این افراد قرار داشتیم، او به همراه یکی از همکارانش آمد. من لیست بازیگران پیشنهادی‌ام همچون ول کیلمر، تیلور کول و… را به آنها دادم، اسم محمدرضا گلزار هم در لیست بود. خیلی جالب بود که آن شخص وقتی اسم گلزار را دید گفت من این بازیگر را می‌شناسم اما آن همکارش که همراه او آمده بود گفت من نمی‌شناسم. همانجا سایت IMDB را باز کردند و اطلاعات و عکس‌های محمدرضا گلزار را دیدند و آن خانم با دیدن عکس‌ها کاملا شگفت‌زده شده بود از اینکه چقدر این بازیگر جذاب و زیباست.»

کارگردان «کاتیوشا» عنوان کرد: «جالب است بگویم که او یکی از بزرگ‌ترین casting director های هالیوود است که مستقیما در انتخاب بسیاری از بازیگران هالیوودی دست دارد و اشراف کامل به IMDB دارد. همانجا این خانم به من گفت به نظر من محمدرضا گلزار یکی از خوشتیپ‌ترین بازیگران سینمای دنیاست.»

او ادامه داد: «در طول مدتی که ما در آمریکا در حال انتخاب بازیگران فیلم «اولین تولد» (1st Born) بودیم با چندین casting director دیگر هم صحبت کردیم و همه آنها به اتفاق بر این باور بودند که محمدرضا گلزار یکی از جذاب‌ترین بازیگرانی است که در IMDB می‌بینند.»

عطشانی افزود: «این چیزی بود که جدای از این اتفاقی که به تازگی رخ داده، برای من شخصا اتفاق افتاد و می‌خواهم بگویم casting director هایی که به صورت حرفه‌ای در هالیوود کار می‌کنند هم بر این باور هستند که محمدرضا گلزار یکی از خوشتیپ‌ترین و خوش چهره‌ترین بازیگران دنیاست و من فکر می‌کنم برخوردهای تند و بداخلاقی‌هایی که برخی افراد طی روزهای اخیر با یکی از بازیگران خودمان انجام داده‌اند، اصلا درست و اخلاقی نیست.»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه(1)

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *