کارگردان فیلم متفاوت «ایتالیا ایتالیا» از انتظار برای اکران فیلمش خبر داد

کاوه صباغ‌زاده:روی تبلیغات تلویزیونی «ایتالیا ایتالیا» حساب باز نکرده‌ایم

کاوه صباغ‌زاده:روی تبلیغات تلویزیونی «ایتالیا ایتالیا» حساب باز نکرده‌ایم
«ایتالیا ایتالیا» به کارگردانی کاوه صباغ‌زاده با صدور پروانه‌ی نمایش، برای اکران در سینماها آماده می‌شود.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، نخستین فیلم کاوه صباغ‌زاده ایتالیا ایتالیا برای اولین‌بار در سی‌وپنجمین جشنواره‌ی فیلم فجر به نمایش درآمد و به تازگی پروانه نمایش آن صادر شده است.
صباغ‌زاده در گفت‌وگو با فیلم‌نت نیوز درباره‌ی زمان اکران فیلم و اینکه ترجیح می‌دهد فیلمش در تابستان اکران شود، گفت: «صحبت‌هایی درباره‌ی  اکران دوم عید فطر شده که فقط در حد صحبت باقی مانده است. هنوز هیچ چیز قطعی نیست و با هیچ سرگروهی قرارداد نبسته‌ایم. در حال حاضر مشغول آماده کردن تبلیغات فیلم هستیم که هر زمانی وضعیت اکران مشخص شد، از لحاظ تبلیغات آمادگی داشته باشیم. اما امیدوارم ایتالیا ایتالیا در تابستان روی پرده سینما برود. به دلیل اینکه یک فیلم خانوادگی است و می‌دانم که پاییز و زمستان، فصل مناسبی برای اکران چنین فیلم‌هایی نیست.»

صباغ‌زاده درباره‌ی پیش‌بینی‌اش از برخورد مخاطب با ایتالیا ایتالیا توضیح داد طبق اتفاقی که در جشنواره‌ی فیلم فجر برای فیلمش افتاد، نمی‌تواند حدس بزند مخاطبان دقیقا چه رفتاری نسبت به ایتالیا ایتالیا خواهند داشت: «درمورد اینکه مخاطبان چه واکنشی نسبت به فیلم نشان می‌دهند نمی‌توانم نظر قطعی بدهم. شاید بتوانم در مقیاس خیلی کوچک در حدی که فیلم در جشنواره‌ی فیلم فجر به نمایش درآمد و نوع استقبالی که آن زمان اتفاق افتاد بگویم که برخوردها پنجاه پنجاه بودند. یعنی عده‌ای فیلم را اصلا دوست نداشتند و تعدادی دیگر فیلم را پسندیده بودند و آن نوآوری‌ها و فضای تازه‌ی فیلم را دوست داشتند.»

کاوه صباغ‌زاده درباره‌ی نوع مخاطبی که پیش‌بینی می‌کند فیلمش را دوست خواهند داشت، توضیح داد: «این فیلم را بیشتر برای قشر جوان و مخاطب خاص ساخته‌ام. مخاطب عام که به سریال‌ها و فیلم‌های تلویزیونی عادت دارد، شاید ایتالیا ایتالیا را دوست نداشته باشد و متوجه خیلی از نکات فیلم هم نشود. من سعی کردم خیلی فشرده داستان فیلم را روایت کنم، به دلیل اینکه فیلم فلش‌ بک و فلش فرواردهای زیادی دارد. فضای کلی فیلم فانتزی است و مخاطبی که به دیدن این نوع فیلم‌ها عادت ندارد ممکن است ایتالیا ایتالیا را نپسندد.»

کارگردان ایتالیا ایتالیا که تهیه‌کنندگی فیلمش را پدرش مهدی صباغ‌زاده برعهده داشته، درباره‌ برنامه‌ی تبلیغی برای اکران فیلمش تاکید کرد که روی تبلیغات تلویزیونی حساب باز نکرده است : «ما برای تبلیغات فیلم اصلا روی تلویزیون حساب نکرده‌ایم. اگر تلویزیون تیزرهای فیلم را نشان دهد، باعث خوشحالی ما می‌شود اگر هم تیزرها را پخش نکند اتفاق بدی برای ما نمی‌افتد. نبودن تبلیغات تلویزیون نمی‌تواند به فیلم لطمه بزند اما وجودش کمک زیادی می‌کند. ما بیشتر روی تبلیغات مجازی و یک سری تبلیغات به صورت کالاهای مختلف برنامه‌ریزی کرده‌ایم و در آخر هم تبلیغات محیطی را در نظر گرفته‌ایم.»

ایتالیا ایتالیا با بازی سارا بهرامی و حامد کمیلی بعد از نمایش در سی‌و‌پنجمین جشنواره‌ی فیلم فجر، در جشنواره‌ی جهانی فجر هم به نمایش درآمد و به دلیل فضای کمدی فانتزی متفاوتش مورد استقبال مخاطبان جشنواره‌ی جهانی قرار گرفت. فیلمی که گروهی از منتقدان معتقدند در اکران عمومی مخاطب جوان را به سینماها خواهند کشاند.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *