در گفت‌وگوی اختصاصی با فیلم‌نت نیوز

سارا بهرامی: نقش متفاوتی در «دارکوب» بازی کردم

سارا بهرامی: نقش متفاوتی در «دارکوب» بازی کردم
سارا بهرامی بازیگر فیلم «ایتالیا ایتالیا» که آخرین روزهای اکرانش در سینماها را سپری می‌کند، درباره بازی در این فیلم و همچنین نقش‌های متفاوتش در «دارکوب» و «هزارپا» که این روزها در حال آماده شدن برای حضور در جشنواره فیلم فجر امسال هستند، گفت.

سارا بهرامی بازیگر فیلم سینمایی «ایتالیا ایتالیا» در گفت‌وگو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز درباره حضورش در این فیلم متفاوت گفت: ««ایتالیا ایتالیا» جزو فیلم‌هایی است که تا همیشه خیلی دوستش خواهم داشت و برای من فیلم ماندگاری است.»

او افزود: «وقتی اولین بار فیلمنامه «ایتالیا ایتالیا» را خواندم اصلا آن را نپسندیدم و چند روز به این فکر می‌کردم که چطور به کاوه بگویم که نمی‌آیم. بعد از چند روز بالاخره به او گفتم که اصلاً فیلمنامه را نمی‌فهمم. با اصرار کاوه و توضیحاتی که داد یک بار دیگر فیلمنامه را با دید دیگری خواندم و این بار برایم خیلی متفاوت بود و خیلی دوستش داشتم. به کاوه گفتم که این نقش راه رفتن روی طنابی نازک است و ممکن است برای مردم جذاب نباشد. من معتقد بودم که این فیلم یا یک شاهکار سینمایی می‌شود یا فیلمی می‌شود که خودمان هم نمی‌توانیم به تماشایش بنشینیم، اما با این حال ریسک کردم و کار را پذیرفتم و حالا معتقدم فیلمی شده که دوستش دارم.»

سارا بهرامی ادامه داد: «از کاوه صباغ‌زاده بابت اعتماد و اصراری که به من کرد تشکر می‌کنم زیرا من یک بازیگرم و دوست دارم نقش‌های متفاوت را بازی کنم. این نقش با همه نقش‌هایی که قبلا بازی کردم تفاوت دارد و من از این بابت خوشحالم.»

سارا بهرامی و حامد کمیلی در فیلم ایتالیا ایتالیا

بازیگر «یک عاشقانه ساده» در مورد نقشش در فیلم «دارکوب» نیز گفت: «نقش متفاوتی را در فیلمی به کارگردانی بهروز شعیبی با نام «دارکوب» بازی کردم که یک فیلم در حوزه اجتماعی است. در حال حاضر فیلمبرداری آن تمام شده و در حال آماده‌سازی برای ارائه به دبیرخانه جشنواره فیلم فجر است. بیشتر از این نمی‌توانم در مورد فیلم و نقشم حرفی بزنم، اما امیدوارم که فیلم «دارکوب» در زمان اکران و اگر در جشنواره حضور یافت در جشنواره مورد استقبال مخاطبان قرار بگیرد.»

او اظهار کرد: «همچنین در فیلم «هزارپا» به کارگردانی ابوالحسن داودی بازی کرده‌ام که یک فیلم کمدی است و داستان آن در دهه 60 می‌گذرد. فیلمبرداری «هزارپا» اوایل شهریور ماه به پایان رسیده و این روزها مراحل پس از تولید را سپری می‌کند. «هزارپا» فیلم جذابی است که مخاطبان حتما آن را دوست خواهند داشت. امیدوارم اتفاقات خوبی برای این فیلم هم در جشنواره و هم در اکران رخ دهد.»

سارا بهرامی در فیلم هزارپا

بازیگر «من دیه‌گو مارادونا هستم» ادامه داد: «تاکنون تجربه کار کردن با کارگردان‌های قدیمی و از نسل گذشته سینمای ایران را نداشته‌ام. ابوالحسن داودی و بهرام توکلی شاید با تجربه‌ترین کارگردان‌هایی هستند که من با آنها کار کرده‌ام اما حضور در فیلم‌هایی که با این عزیزان کار کرده‌ام، تجربه‌های خیلی خوبی بوده و به من خیلی خوش گذشته و چیزهای زیادی یاد گرفته‌ام. امیدوارم در طول مدت بازیگری این افتخار و فرصت را داشته باشم که با کارگردان‌های بنام و نسل گذشته سینمای ایران هم همکاری داشته باشم.»

او که سریال‌های موفقی همچون «پروانه» و «پرده نشین» را در تلویزیون داشته در مورد همکاری دوباره با تلویزیون و بازی در سریال‌های تلویزیونی گفت: «از طرف تلویزیون اگر نقش هیجان‌انگیزی پیشنهاد شود با آنها همکاری خواهم کرد اما تاکنون تمام پیشنهادها تکرار همان نقش‌های قبلی بوده و دوست نداشتم که کار تکراری انجام دهم.»

سارا بهرامی در سریال پرده نشین

سارا بهرامی که فارغ‌اتحصیل رشته تئاتر است، در پاسخ به این پرسش که بازی در کدام یک از مدیوم‌های تئاتر، سینما و تلویزیون را ترجیح می‌دهد، گفت: «مدیوم‌ها برای من تفاوتی ندارد. من بازیگری را بیشتر از هر چیز دیگری دوست دارم.»

او همچنین بیان کرد: «به نظر من بازیگری یعنی رفتن در قالب کاراکتر قصه. اینکه من در همه فیلم‌ها خودم باشم و فقط اسمم عوض شود بازیگری نیست. هر شخصیتی در هر قصه‌ای به فراخور خصوصیات آن نقش اخلاق، روحیات، لحن و خصوصیات متفاوتی را باید از خود بروز دهد. این تفاوت باید در نقش‌هایی که یک بازیگر ایفا می‌کند مشخص باشد، در غیر این صورت نمی‌توان ادعای بازیگری داشت. به عنوان کاراکتر و خصوصیات روحی و اخلاقی من در نقش نسترن در فیلم «گیتا» قطعا با برفا در «ایتالیا ایتالیا» متفاوت است و من به عنوان یک بازیگر باید بتوانم این تفاوت را نشان دهم.»

گفت‌وگو از احمدرضا معراجی

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *