در گفت‌وگو با فیلم‌نت نیوز:

حیدریان از آخرین مذاکرات با رئیس مجلس برای مبارزه با قاچاق فیلم‌ها خبر داد

حیدریان از آخرین مذاکرات با رئیس مجلس برای مبارزه با قاچاق فیلم‌ها خبر داد
محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی VOD را یکی از مهم‌ترین و موثرترین فن‌آوری‌های نوین رسانه‌ای در عرضه آثار سینمایی دانست و از آخرین مذاکرات با قوه مقننه در رابطه با تصویب قوانینی برای مبارزه با قاچاق فیلم‌های سینمایی خبر داد.

محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی در گفت‌وگو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز درباره VOD بیان کرد: «VOD یکی از به روزترین وسیله‌هایی است که مدتی است برای استفاده مردم از محصولات تصویری و فیلم‌ها در جهان ابداع شده است. ما دیرتر از سایر کشورهای پیشرفته جهان به این تکنولوژی پیوستیم و حتما باید این دیر پیوستن را با سرعت و کیفیتی که در ادامه ارائه این خدمت خواهیم داشت، جبران کنیم.»

او افزود: «از  نظر من از لحاظ اقتصادی VOD نسبت به تمام بازه‌های تاکنون شناخته شده برای فیلم‌ها در هر نوع و به‌ویژه آثار سینمایی مهم‌تر و موثرتر است، به همین دلیل همه تلاشمان را می‌کنیم که هر چه سریع‌تر VOD را به شکل قابل قبولی مستقر کنیم.»

حیدریان درباره تمهیدات سازمان سینمایی در رابطه با قاچاق فیلم‌ها نیز بیان کرد: «در رابطه با قاچاق آن بخشی را که همه دنیا با آن درگیرند، ما هم با آن درگیریم، اما بیشتر از آن یعنی ما داریم کوتاهی می‌کنیم و این کوتاهی حتما به کیفیت و کمیت فیلم‌های‌مان لطمه می‌زند. بنابراین باید حتما این بخش را تقویت کنیم، هماهنگی‌هایمان را با قوه قضاییه و نیروی انتظامی بیشتر کنیم. نیروی انتظامی در حال حاضر نیز به ما کمک می‌کند و تیم ویژه‌ای برای رسیدگی به این موضوعات وجود دارد، اما نتیجه نشان می‌دهد که با ترفندهای مختلف همچنان حق و حقوق سینماگران ما از بین می‌رود.»

او ادامه داد: «ان‌شاء‌الله تلاش می‌کنیم که بیشتر با بحث قاچاق مبارزه کنیم. در این راستا من خدمت آقای لاریجانی در مجلس هم رسیدم و از ایشان خواهش کردم که دوستان مجلس کمک کنند تا ما بتوانیم یک پایگاه و پشتوانه قانونی هم برای این کار داشته باشیم. ایشان اعلام آمادگی کردند و قرار شد جلسات اختصاصی تشکیل دهند که قوانین مورد نیاز برای این معضل را هم هر چه سریع‌تر تدوین کنند.»

گفت‌وگو از ایثار قنواتی

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *