در گفت‌وگو با فیلم‌نت نیوز:

حمیدرضا آذرنگ: صبوری کردم تا خواسته شوم

حمیدرضا آذرنگ: صبوری کردم تا خواسته شوم
حمیدرضا آذرنگ که سال‌ها سابقه کارگردانی و بازیگری تئاتر دارد، با بازی در «دندون طلا» و «شاهگوش» داود میرباقری بیش از پیش از سوی مخاطبان شناخته شد. او پیش از جشنواره فیلم «گیتا» را روی پرده سینماها داشت و در جشنواره سی‌وپنجم با نقش‌های متفاوت در فیلم‌هایی همچون «آذر»، «بیست‌ویک روز بعد»، «آباجان»، «دعوتنامه»، «قاتل اهلی» و «رگ خواب» حضور داشت.

حمیدرضا آذرنگ در گفتگو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز درباره نقش‌های متفاوتی که در تاکنون در فیلم‌های سینمایی و به ویژه جشنواره امسال داشته است گفت: «به عنوان مثال اصلا تعریف شدنی نیست که آدم چطور می‌تواند قاعده پدرکشتگی را در صورتی که واقعا پدرش هنوز زنده است در مقام یک بازیگر ایفا کند. در هر صورت این کار به تجربه برمی‌گردد، به ورزش‌های احساسی و عاطفی که ما طی سالیانی که تئاتر کار کردیم با خودمان داشته‌ایم که واقعا پیش از این به استقبال تمام اتفاق‌های نیفتاده زندگی‌مان رفته‌ایم.»

او افزود: «آدم‌های بیرون زندگی ما برایمان مدل‌هایی بودند که از بین آنها انتخاب کرده‌ایم برای اینکه در ما ماندگار شوند و جایی بتوانیم از آنها استفاده کنیم. همه اینها دست به دست هم می‌دهد که کسی بتواند یک شخصیت را با زوایایی که دارد بتواند ایفا کند.»

آذرنگ در مورد شباهت برخی نقش‌هایش مثل شباهت نقش امیر در فیلم گیتا به کاراکتر عنایت سرخوش در دندون طلا گفت: من گیتا را قبل از دندون طلا بازی کردم ولی خودم به این تشابه فکر نکرده بودم و الان دارم به آن فکر می‌کنم اما به هر حال من باید تمام تلاشم را بکنم که شباهت بین نقش‌هایی که بازی می‌کنم وجود نداشته باشد، حتی اگر نقش مورد توجه و خوبی باشد.»

این بازیگر و کارگردان تئاتر درباره آمدنش از تئاتر به سینما گفت: «شاید خیلی‌ها ندانند اما من از تخصص‌های جانبی سینما شروع کردم و قدم اولم بازیگری نبود اما از اوایل دهه هفتاد با پرواز خاموش حسن برزیده و نیمه گمشده محمدعلی باشه آهنگر در کنارشان بودم بازی کردم و کم کم جلو آمدم ولی خودم انتخاب اولم سینما نبود برای سریع رسیدن.»

او ادامه داد: «خودم قدم زدن در تئاتر را خیلی ترجیح می‌دادم و این اتفاق نزدیک به بیست و خرده‌ای سال طول کشید تا دوستانی آمدند و عنایت داشتند و مرا دیدند و خواستند که وارد سینما شوم. من صبوری کردم تا خواسته شوم، هیچ تقاضایی برای خواسته شدن نکردم.»

آذرنگ در ادامه گفت: «بالاخره هر کسی دوست دارد در هر مسیری پیشرفت کند. مدیوم‌ها متفاوت هستند و آدم خصوصا در عرصه بازیگری دوست دارد در مدیوم‌های مختلف حضور داشته باشد، تجربه کند و دیده شود.»

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0
برچسب ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *