در گفت‌وگوی اختصاصی با فیلم‌نت نیوز؛

حسین قناعت از دلایلش برای ساخت «لازانیا» گفت

حسین قناعت از دلایلش برای ساخت «لازانیا» گفت
حسین قناعت کارگردان باسابقه سینمای کودک و نوجوان که این روزها کمدی «لازانیا» در گروه بزرگسال را روی پرده سینماها دارد، از دلایلش برای ورود به عرصه کمدی و ساخت فیلم برای بزرگسالان گفت.

حسین قناعت کارگردان فیلم «لازانیا» که سابقه خوبی در ساخت فیلم‌های کودک و نوجوان دارد و بارها از طرف جشنواره کودک مورد تقدیر قرار گرفته و فیلم‌هایش جوایز زیادی را به خود اختصاص داده‌اند، در پاسخ به این پرسش که چرا به سمت سینمای کمدی رویگردان شده است گفت: «تا امروز تقریباً نود درصد فیلم‌هایم کمدی بوده، «لازانیا» هم کمدی است. البته با بقیه فیلم‌هایی که برای کودکان و نوجوانان ساخته‌ام فرق دارد و بیشتر برای بزرگسالان است. «لازانیا» به اصطلاح گیشه‌ای‌تر از فیلم‌های قبلی‌ام است و به همین دلیل توانسته در کمتر از یک سال، پس از ساختش اکران شود.»

او افزود: «فیلم «دزد و پری 2» با سه جایزه‌اش در جشنواره اصفهان، بیش از 2 سال است که در نوبت اکران قرار دارد. اولین فیلمی که ساختم با نام «من و نگین دات کام» در جشنواره کودک و نوجوان اصفهان بیش از 7 جایزه کسب کرد اما پس از چهار سال و نیم، به شکلی اسف‌بار در فصلی مرده اکران شد. فیلم دومم با نام «ماجراهای اینترنتی» با 4 جایزه از جشنواره کودک و نوجوان، پس از سه سال و نیم اکران شد.»

قناعت ادامه داد: ««لازانیا» فیلمی است مخصوص خانواده و برای من دریچه‌ایست تازه برای ورود به سینمای بزرگسالان؛ که البته این اتفاق دلیلی بر دوری‌ام از سینمای مورد علاقه‌ام، یعنی سینمای کودک و نوجوان نیست و سال گذشته هم فیلم کمدی اکشن دیگری از گروه ما اکران شد با نام «قهرمانان کوچک» که خوشبختانه آن فیلم هم مانند «لازانیا» از سوی خانواده‌ها مورد استقبال قرار گرفت!»

این کارگردان در پایان درباره اینکه چرا بسیاری از فیلمسازان به سینمای کمدی روی آورده‌اند و چرا مردم از سینمای کمدی استقبال می‌کنند، گفت: «ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که از یک ساعت بعد خود خبر نداریم. به دلیل مشکلاتی که وجود دارد، همه آدم‌ها تلخ شده‌اند و متاسفانه، مثل خود بنده، هیچ نشانه بهبود و روزنه امیدی هم برای فردای جامعه نمی‌بینند؛ به همین دلیل مخاطبان سینما، رو به سینمای کمدی آورده‌اند. آنها به سینما می‌روند، فیلم کمدی می‌بینند، تا شاید 2 ساعت از فکر گرانی و مشکلات اقتصادی رها شوند. به دلیل تمایل و استقبال مردم از آثار کمدی بالطبع سینماگران هم به سمت تولید آثار کمدی رفته‌اند تا بتوانند درصد بیشتری از مخاطبان را با خود همراه کنند.»

گفت‌وگو از احمدرضا معراجی

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *