جامعه صنفی تهیه‌کنندگان هم به توزیع نسخه‌ی قاچاق «گشت دو» واکنش نشان داد

رسانه ملی مظنون به قاچاق «گشت2»

رسانه ملی مظنون به قاچاق «گشت2»
در حالی که فیلم «گشت دو» به کارگردانی سعید سهیلی در حال حاضر روی پرده سینماها است؛ چند روزی است که وارد بازار قاچاق شده و سهیلی و بازیگران فیلم نسبت به این مسئله واکنش نشان داده‌اند و نسبت به بی نتیجه ماندن شکایت‌شان واکنش نشان داده‌اند. جامعه‌ی صنفی تهیه‌کنندگان هم در رابطه با حفظ و حراست از آثار سینمایی بیانیه‌ای منتشر کرده است.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، هیات مدیره‌ی جامعه صنفی تهیه‌کنندگان روز گذشته طی بیانیه‌ای جدیدترین تصمیم گیری برای چگونگی پخش تیزر در تلویزیون را اعلام کرد. در متن این بیانیه آمده است: «به اطلاع یکایک همکاران و تهیه‌کنندگان محترم می‌رساند در پی مذاکرات و هماهنگی به عمل آمده با مدیرکل محترم بازرگانی صدا وسیما جناب آقای عباس مهدوی مهر مقرر شد کلیه تهیه‌کنندگانی که تقاضای پخش تیزر فیلم سینمایی خود را در رسانه ملی دارند و تمایل ندارند نسخه‌ای از فیلم‌شان به صورت امانت در واحد بازرگانی بماند می‌توانند در روز جلسه شورای بازبینی نسخه‌ فیلم را جهت نمایش همراه خود بیاورند. این تصمیم اقدامی برای حفظ و حراست از آثار سینمایی خواهد بود، باسپاس از همراهی مدیرکل محترم بازرگانی، رییس هیات مدیره جامعه صنفی، سید ضیاء هاشمی»

این بیانیه بعد از این صادر شد که در چند روز گذشته نسخه‌ای از فیلم گشت ۲ ساخته سعید سهیلی در بازار قاچاق عرضه شده بود. که واکنش شدید سهیلی و حمید فرخ‌نژاد را در پی داشت.

حیمد فرخ‌نژاد در صفحه‌ی شخصی‌اش نوشت:«باعث تأسف است که اعلام کنم نسخه قاچاق فیلم گشت ۲ وارد بازار شده و متاسفم که اعلام کنم در هفته گذشته در این ارتباط شکایتی تنظیم و به دادگاه رسانه فرستادیم ولی تمام تلاش‌های قانونی ما برای جلوگیری از این سرقت بی‌نتیجه ماند. پلیس فتا، پلیس امنیت و شورای صیانت سینما هم فقط ابراز تأسف کردند. در واقع دست قانون جلوی سارقین بالاست و نسخه غیرقانونی گشت ۲ عیان و در محیطی امن در حال خرید و فروش است. متاسفم برای سینمایی که هیچ پناهی ندارد.»

در ادامه‌ی واکنش‌های عوامل فیلم گشت ۲ ساعد سهیلی هم ، یکی از بازیگران فیلم در اعتراض به نسخه قاچاق فیلم در صفحه‌ی اینستاگرام خود نوشت: «نسخه‌ای که منتشر شده روی آن عبارت «جهت بازبینی صدا و سیما» درج شده است. در واقع فیلم برای تیزر به صدا و سیما فرستاده شد که کاش فرستاده نمی‌شد. ١٠ روز است برای پیگیری هر جا که فکر کنید رفتیم، از دادگاه و پلیس فتا تا پلیس امنیت اما هیچ جوابی نگرفتیم و نتیجه‌ای حاصل نشد. فیلم خیلی راحت به صورت قاچاق و غیرقانونی خرید و فروش می‌شود و ما همراه با قانون، نظاره‌گر هستیم. نسخه‌ای که هم اکنون به صورت قاچاق عرضه شده ناقص، سانسور شده، بی کیفیت و حتی تصحیح رنگ هم روی آن صورت نگرفته است. به عنوان یک شهروند ناامید از قانون، از شما تقاضا می‌کنم با سارقین همکاری نکنید و نسخه قاچاق خریداری نکنید.»

با نکاتی که عوامل فیلم از جمله ساعد سهیلی مطرح کردند به نظر می‌رسد نسخه‌ی قاچاق فیلم گشت ۲ همان نسخه‌ای است که برای بازبینی پخش تیزر  به صداوسیما تحویل داده شده بود.

علاوه بر اعتراض عوامل اصلی فیلم،  واکنش سینماگران دیگر هم نسبت به قاچاق گشت ۲ قابل اعتنا است و تعدادی ازاهالی سینما هم از مردم خواسته‌اند از تهیه‌ی نسخه قاچاق فیلم گشت ۲ خودداری کنند.

نسخه‌ی قاچاق فیلم گشت‌ ۲در حالی توزیع شده که  فروش بی‌سابقه‌ی این فیلم بعد از 9 هفته هنوز در سینماها ادامه دارد و تا امروز  به مرز حدود 19 میلیارد تومان رسیده است و با استقبال تماشاگران می‌تواند یکی از گزینه‌‌های اصلی برای اکران ویژه ماه مبارک رمضان باشد.

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *