بهترین فیلم مستند سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر و روایتی از رنج زنان کوچک را در فیلم‌نت ببنید

مستند تحسین‌شده «A157» را در فیلم‌نت ببینید

مستند تحسین‌شده «A157» را در فیلم‌نت ببینید
مستند«A157» که به زندگی و رنج سه خواهر سوری پس از حمله داعش می‌پردازد را می‌توانید در سامانه‌ی فیلم‌نت بینید و به صورت قانونی دانلود کنید.

فیلم‌نت نیوز، مستندA157 به کارگردانی بهروز نورانی‌پور، هنرمند سنندجی روایتگر زندگی سه دختر نوجوان یازده، سیزده و پازده ساله سوری به نام‌های «روکن»، «هیلین» و «سولاف» است که پس از دست دادن پدر و مادر خود در جنگ با تروریست های داعشی، مجبور به زندگی در اردوگاهی در نزدیکی مرز ترکیه شده‌اند. رنج این خواهران در غربت زمانی تشدید می‌شود که می‌بینیم آنها به دلیل تجاوز تروریست‌ها، باردار هستند در حالی که به دلیل سن کمشان اصلا نمی‌دانند چه باید کنند.
A157 شماره چادری است که شخصیت‌های اصلی فیلم در آن اسکان داده شده‌اند.
این تلخی‌ها اما با روایت‌هایی از بازی بچه‌ها در زمین‌های خاکی و سخت آرزوهای آنها از مقابله با داعش رنگ و بوی زندگی می‌گیرد.  روایتی 70 دقیقه ای  تاثیر گذار که بیننده به خوبی می تواند شرایط زندگی دختران را درک کند.
مستند A157 در بخش رقابتی پانزدهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم Zeichen der Nacht در آلمان شرکت داشت و موفق به دریافت جایزه‌ اصلی این جشنواره شد. این اثر تاکنون جوایزی را در داخل کشور از جمله جشنواره فیلم فجر، «مقاومت»، «سینماحقیقت» و … کسب کرده و پیش از این جایزه فیلم منتخب از نگاه تماشاگران جشنواره‌ Chambéry فرانسه، بهترین مستند جشنواره «واچ داکز» لهستان و جایزه ویژه هیات داوران جشنواره فیلم «سینیه دو نویی» فرانسه را نیز از آن خود کرد.
نورانی پیش از این ساخت مستندهایی چون «خدا اشتباه نمی‌کند»، «زندگی زیر پوست من» و«جنایت در سکوت» را در کارنامه خود دارد.
مستند تاثیرگذار   A157 را در فیلم‌نت  ببینید و به صورت قانونی دانلود کنید.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0
برچسب ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *