یادداشت رييس كانون صنفى فعالان شبكه نمايش خانگى برای «ممنوعه»

هیچکس حق ندارد در مقابل قانون بایستد و یا با آن مخالفت کند

هیچکس حق ندارد در مقابل قانون بایستد و یا با آن مخالفت کند
نادر معماری رييس كانون صنفى فعالان شبكه نمايش خانگى كشور در پی حواشی بوجود آمده برای سریال «ممنوعه» یادداشتی را منتشر کرد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، در متن یادداشت نادر معمارى رییس کانون صنفى فعالان شبکه نمایش خانگى کشور آمده است:

«در خصوص سریال «ممنوعه» معتقدم فصل‌الخطاب هر جامعه‌اى قوانین حاکم بر آن جامعه است و هیچکس حق ندارد در مقابل قانون بایستد و یا با آن مخالفت کند!

معتقدم بر اساس قانون بهترین، متخصص‌ترین و فرهیخته‌ترین کارشناسان سینماى ایران به کار گمارده شده‌اند که بهترین تصمیم را اتخاذ نمایند. کسانی‌که به یک اثر نه فقط از یک زاویه بلکه از تمامى زوایاى آن نگاه می‌کنند و همه آسیب‌هاى احتمالى و همچنین نکات مثبت اخلاقى و تربیتى یک مجموعه را فارغ از جناح‌بندی‌ها و خوشامدن‌ها و بدآمدن‌هاى عده‌اى مدنظر می‌گیرند.

از طرفى متأسفانه کمافى‌السابق قضاوت‌هاى عجولانه با نگاهى کاملاً بسته، سطحى و تک بعدى، التهابى بوجود آورده که مطمئناً زنگ خطریست به اندک سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر عرصه هنر صنعت سینما و شبکه نمایش خانگى کشور که سالانه صدها میلیارد تومان در این شرایط اقتصادى سرمایه‌گذارى می‌کنند و هزاران نفر را بصورت مستقیم و غیرمستقیم از زمان ساخت یک اثر تا زمان تولید و عرضه فیزیکال و دیجیتال همان اثر مشغول بکار کرده‌اند، در نتیجه اگر سرمایه‌گذار از قانون تخطى نکرده باشد (که در مورد سریال «ممنوعه» حتماً عدول از قانون صورت نگرفته) مستحق پاداش و تقدیر است و حتى اگر غیر از این هم باشد تنبیه کاملاً بى‌معناست.

بنظرم امروز تصمیم صحیح و مدبرانه مدیران ارشد سینماى کشور در وزارت ارشاد و همچنین همدلى تمامى دست‌اندرکاران سینماى کشور در مقابل هجمه ناصواب بوجود آمده، باعث ادامه روند مثبت سرمایه‌گذارى بخش خصوصى در این عرصه خواهد شد و این خود به معنى شکوفایی هنر صنعت سینما و ارتقاء سطح اجتماعى، فرهنگى و اخلاقى و متعاقباً در دراز مدت حتماً رشد اقتصادى کلان کشور خواهد بود.

و البته ادامه این روند و هجمه‌هاى غیراصولى و سلیقه‌اى منجر به خروج سرمایه از این بخش خواهد بود.

متأسفانه امروز برخورد سلیقه‌اى بزرگ‌ترین چالش و مسأله پیش روى مدیران و گردانندگان سیستم‌هاى دولتى آن هم در سطح کلان تصمیم‌گیری‌ست.

ما عادت کرده‌ایم هر تصمیمى را به چالش بکشیم و این در همه امور على‌السویه است، فرقى ندارد تصمیم سیاسى باشد، نظامى باشد، اقتصادى باشد و یا هنرى؛ همه کارشناسیم!!

بدون آنکه تمامى دلایل اتخاذ یک تصمیم را بدانیم با آن مخالفت می‌کنیم و اتفاقاً با مخالفت‌ها و مقاومت‌هاى ناآگاهانه خود بدون آنکه بدانیم باعث بى اثر شدن آن تصمیم و برنامه کلان می‌شویم.

به منتقدین این دسته از آثار هنرى که به بیان معضلات اجتماعى موجود جامعه می‌پردازند نیز توصیه می‌کنم (آنچه مقصود است مغز آن بگیرید) و به قضاوت مسائل از پشت روزنه در خاتمه داده و ماجرا را تماماً بررسى و سپس اظهار نظر نمایند، چرا که قضاوت بدون اطلاعات کافى حتماً مهلک خواهد بود.

نادر معمارى

رییس کانون صنفى فعالان شبکه نمایش خانگى کشور»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *