«ایستاده در غبار» نیمه‌ی دوم دی‌ماه در شبکه‌ی نمایش خانگی توزیع می‌شود

فرمانده به خانه‌ها می‌آید

فرمانده به خانه‌ها می‌آید
فیلم تحسین شده‌ی «ایستاده در غبار» محمدحسین مهدویان به شبکه‌ی نمایش خانگی می‌آید.

فیلم‌نت نیوز؛ فیلم سینمایی تحسین‌شده‌ی محمدحسین مهدویان ایستاده در غبار از نیمه‌ی دوم دی ماه وارد شبکه‌ی نمایش خانگی می‌شود. مهدویان قبل از این سریال آخرین روزهای زمستان را هم کارگردانی کرده بود. سریالی درباره‌ی شهید حسن باقری که بیشتر صحنه‌های مربوط به دهه‌ی 60 آن این قدر واقعی بازسازی شده بود که خیلی‌ها فکر می‌کردند مهدویان از تصاویر آرشیوی برای ساخت فیلمش استفاده کرده است.

مهدویان بعد از چهار سال سراغ ساخت فیلم سینمایی ایستاده در غبار درباره‌ی شهید احمد متوسلیان رفت. فیلمی با بازی هادی حجازی‌فر (در نقش متوسلیان) که در اولین نمایش‌هایش در جشنواره‌ی فجر سال گذشته، نظر بسیاری از منتقدان را به خود جلب کرد.

مسعود فراستی که معمولا از هیچ فیلمی تعریف نمی‌کند، در زمان اکران این گفت: «هرچند فیلمی پراشتباه است اما باز هم جای شکرش باقی است که چنین فیلمی درباره‌ی احمد متوسلیان ساخته شده است.»

ابراهیم حاتمی‌کیا هم بعد از تماشای اولین فیلم بلند سینمایی مهدویان گفت: «من به فیلم‌سازی که حرف خودش را بزند و دغدغه‌ی فردیت خودش را داشته باشد احترام می‌گذارم. از این زاویه می‌گویم تلاش پسرم آقای مهدویان را دوست دارم. اعقاد دارم که او فرزند خلف مسیر بچه‌های فیلم‌ساز جنگ است. این نمونه بسیار درست سینمای دفاع مقدس است. من به شدت از تماشای فیلم متاثر شدم.»

ایستاده از غبار در جشنواره‌ی سی‌وچهارم در چند رشته‌ی اصلی مانند بهترین کارگردانی، فیلم‌نامه و تدوین نامزد شد و درنهایت در بخش‌های بهترین فیلم، جلوه‌های ویژه و طراحی صحنه سیمرغ بلورین را از آن خود کرد.

ایستاده در غبار

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *