چهارمین  برنامه «آهنگ» با سردبیری بهرنگ تنکابنی میزبان شهرداد روحانی می‌شود

این روزها در ارکستر سمفونیک تهران چه می‌گذرد؟‌

این روزها در ارکستر سمفونیک تهران چه می‌گذرد؟‌
چهارمین برنامه‌ی موسیقی «آهنگ» با سردبیری و اجرای بهرنگ تنکابنی میزبانِ شهرداد روحانی می‌شود تا این آهنگساز و رهبر ارکسترِ برجسته در گفت‌وگویی صریح درباره‌ی فعالیت‌هایش، ارکستر سمفونیک و زندگی‌‌اش بگوید.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، شهرداد روحانی، یکی از شناخته‌شده‌ترین رهبران ارکستر در ایران است که سال‌ها به عنوان رهبر مهمان با ارکستر سمفونیک تهران همکاری داشته است؛ او حدود دو سال قبل به عنوان رهبر ثابت ارکسترسمفونیک تهران فعالیت خود را آغاز کرد و پس از سال‌ها آشفتگی توانست سر و سامانی به این ارکستر دهد.

روحانی در هنرستان موسیقی ملی تحصیل کرد و بعد از آن عازم وین شد تا در رشته موسیقی ادامه تحصیل دهد. او در سال ۱۹۷۵ در رشته آهنگسازی و تنظیم موسیقی از آکادمی موسیقی وین در اتریش فارغ‌التحصیل شد. او همچنین از دانش‌آموختگان هنرستان هنرهای زیبا (کنسرواتوار) وین در اتریش است که جوائز و بورسیه‌های تحصیلی مختلفی، هم در اروپا و هم در آمریکا نظیر A.K.M Scholarship در وین پایتخت اتریش، و ASCAP Scholarship در لس آنجلس در ایالت کالیفرنیای آمریکا را دریافت کرده است.

شهرت روحانی بیشتر به دلیل تنظیم و رهبری ارکستر کنسرت یانی است که به همراه ارکستر سلطنتی فیلارمونیک (Royal Philharmonic Orchestra) در فضای باز در پارتنون واقع در آتن پایتخت یونان انجام شد.

او تا کنون رهبری چندین ارکستر معتبر را به عنوان رهبر مهمان بر عهده داشته که از آن جمله می‌توان ارکستر سلطنتی فیلارمونیک لندن، ارکستر سمفونیک مینسوتا، سمفونیک کلرادو، سمفونیک سن دیگو، سمفونیک ایندیاناپولیس، سمفونیک نیوجرسی، سمفونی فیلارمونیک زاگرب، سمفونی جوانان آمریکا، و غیره را نام برد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *