در گفت‌وگوی ویدئویی با فیلم‌نت نیوز؛

کارگردان «ممنوعه»: نمی‌دانم چرا برخی از دوستان دو متر بیشتر را نمی‌بینند

کارگردان «ممنوعه»: نمی‌دانم چرا برخی از دوستان دو متر بیشتر را نمی‌بینند

امیر پورکیان کارگردان مجموعه «ممنوعه» در گفت‌وگو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز درباره مدت زمان تولید این سریال شبکه نمایش خانگی گفت: «اواخر دی ماه سال ۹۶ فیلمبرداری سریال «ممنوعه» آغاز شد و با احتساب پیش تولید حدود ۷ ماه فیلمبرداری و تولید این مجموعه به طول انجامید.»

او ادامه داد: «در طول فیلمبرداری همدلی بازیگران و تیم تولید کمک زیادی به روند ساخت داشت و می‌توان گفت «ممنوعه» را قلب‌ها ساخته است. من به عنوان کارگردان سر صحنه فیلمبرداری اگر ایده‌ای داشتم به بازیگران انتقال می‌دادم اما اکثر صحنه‌ها با همفکری و همدلی بازیگران این سریال اتفاق افتاد.»

پورکیان ضمن اعتراض به حواشی به وجود آمده برای این سریال گفت: «من انتظار حمایت از ارگان‌های دولتی برای پخش «ممنوعه» داشتم، چون سریال «ممنوعه» نگاهی به مسائل روز و دغدغه‌های اجتماعی دارد و این نوع نگاه در سینما و شبکه نمایش خانگی طالب حمایت از طرف ارگان‌های دولتی است، اما برعکس نه تنها حمایتی از این سریال نشده بلکه نوعی هجمه هم قبل از پخش در بین آنها وجود داشته است.»

او افزود: «اگر حمایت چند مدیر شایسته در وزارت ارشاد وجود نداشت، شاید اصلا سریال «ممنوعه» به بازار نمی‌آمد. در برخی صحنه‌ها مجبور شدیم نکاتی را به نمایش در آوریم که چالش‌برانگیز بوده و باید نشان داده شود، اما نتیجه خوبی در پایان سریال خواهیم داشت. در این سریال به روابط «ممنوعه» اشاره شده و عواقب آن به نمایش درآمده است اما نمی‌دانم چرا برخی از دوستان دو متر بیشتر را نمی‌بینند.»

کارگردان فیلم «ناکوک» اظهار کرد: «منتقدان و معترضان باید با چشان بازتر و صمیمانه‌تر به سریال «ممنوعه» نگاه کنند. با نگاهی که این دوستان دارند حتی نمی‌شود برای بچه‌های ۷ ساله فیلم ساخت. مخاطب ما امروز هوشیار است و نمی‌توان هر داستانی را در قالب فیلم به خورد او داد. از این دوستان می‌خواهم اجازه دهند به شعور مخاطب توهین نشود و «ممنوعه» راه خود را ادامه دهد، اگر می‌توانستم روزی در فضای مجازی ممیزی‌هایی که انجام شده در بازدید عموم قرار می‌دادم تا آنها قضاوت کنند که این صحنه‌ها هنجارشکن بوده یا آموزنده.»

پورکیان در پایان اظهار کرد: «برای جشنواره فیلم فجر  یک فیلم در حال تولید دارم، فیلمی در ژانر اجتماعی و با دغدغه‌های روز که امیدوارم برای حضور در جشنواره فیلم فجر آماده شود.»

سریال «ممنوعه» را به صورت قانونی از سایت فیلم‌نت دانلود کنید.

گزارشگر: ندا کوهی

تصویربردار» وحید نجف‌زاده

با کیفیت 720

با کیفیت 480

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *