نمایش فیلم به‌یادماندنی سهراب شهید ثالث در جشنواره‌ی جهانی

نسخه مرمت شده «یک اتفاق ساده» روی پرده چارسو

نسخه مرمت شده «یک اتفاق ساده» روی پرده چارسو
نسخه مرمت شده فیلم «یک اتفاق ساده» به کارگردانی سهراب شهیدثالث، امروز (۷ اردیبهشت) در کاخ جشنواره جهانی به نمایش در‌آمد و با استقبال مخاطبان مواجه شد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز؛ سیف‌الله صمدیان مدیر بخش «نمایش‌های ویژه» جشنواره پیش از نمایش یک اتفاق ساده  گفت: «امروز قرار است نسخه مرمت شده فیلم یک اتفاق ساده را ببینیم؛ فیلمی که به همت فیلمخانه ملی ایران و مدیریت خانم لادن طاهری مرمت شده است. روند مرمت آثار کلاسیک سینمای ایران، از سال گذشته و با فیلم‌های گاو و باد صبا آغاز شد.» صمدیان سپس از حاضران خواست لادن طاهری را که در سالن حضور داشت، برای تلاش‌هایش در عرصه سینما تشویق کنند.
در ادامه، امیر پوریا ضمن ابراز خوشحالی از مرمت فیلم‌های با ارزش سینمای ایران و ابراز امیدواری برای تداوم این حرکت گفت: «امروز و در این سالن کسانی حضور دارند که در بیش از ۴۰ سال گذشته، یک اتفاق ساده را اتفاقی مهم در سینمای ایران دانسته‌اند و آن را به‌ عنوان سرآغاز یک گرایش در سینمای ایران تحلیل کرده‌اند. مواردی مانند حذف موسیقی، حذف برخی بخش‌های فیلم و.. در سینمای ایران با این فیلم آغاز شده است. البته چهره‌های جوانی هم در اینجا حضور دارند که ممکن است فیلم را ندیده باشند. شاید برخی بگویند داستان در فیلم‌های شهید ثالث تاثیری ندارد، ولی یک اتفاق ساده در زندگی راکد و بی‌هیجان این خانواده و کشف اینکه این اتفاق ساده چیست، می‌تواند جذابیت داشته باشد. در یک اتفاق ساده با سکانس‌هایی روبه‌رو هستیم که در اوج بی‌هیجانی، هیجان دارند. امیدوارم از تماشای فیلم لذت ببرید و به این سکانس‌ها دل بسپارید.»

یک اتفاق ساده ف به کارگردانی سهراب شهیدثالث و نویسندگی امید روحانی و سهراب شهیدثالث  سال ۱۳۵۲  ساخته شد و جایزه منتقدان بین‌المللی جشنواره جهانی فیلم تهران و جایزه اینتر فیلم و جایزه هیات داوران کاتولیک از جشنواره فیلم برلین را از آن خود کرد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *