پاسخ صریح و غیر منتظره‌ي مسعود کیمیایی به پرویز پرستویی

مرحمت کنید و دستمزد عوامل را هم بگیرید

مرحمت کنید و دستمزد عوامل را هم بگیرید
حواشي هم‌چنان دست از سر «قاتل اهلي» مسعود كيميايي برنمي‌دارد. بعد از اختلاف نظر كيميايي و تهيه‌كننده‌ي آخرين فيلمش بر سر سكانس‌هاي فيلم‌برداري نشده، روز گذشته پرويز پرستويي در نامه‌اي سرگشاده خطاب به كيميايي آب پاكي را روي دست اين كارگردان پيشكسوت ريخت و از بازي در فيلم كيميايي ابراز نارضايتي كرد. كيميايي هم در يك نامه‌ي صريح و غيرمنتظره پاسخ پرويز پرستويي را داد.

فیلم‌نت نیوز؛ پاسخ غیرمنتظره‌ی مسعود کیمیایی به پرویز پرستویی حکایت از این دارد که در زمان فیلم‌برداری هیچ‌گونه اعتراضی در کار نبوده است و انگار پرستویی بعد از تماشای نسخه‌ی نهایی فیلم از بازی قاتل اهلی پشیمان است. کیمیایی در پاسخ به پرستویی می‌گوید: «چرا به حرف‌های سرمایه گوش کردید و سراغی از من نگرفتید؟» او در پاسخ به پرستویی در دو نسخه بودن فیلم‌نامه می‌گوید: «من کی به دو نسخه بودن قاتل اهلی رضایت دادم؟ نسخه‌ی مرا کجا دیده‌اید، کنار تهیه‌کننده؟ باید مواظب آدم‌هایی که تبلیغات بلدند و از این راه پول‌دار شده‌اند بود. کاش یک بار به خانه‌ای که سر سفره‌ی آن نشستی، می‌نشستی و به من گوش می‌دادی.»

کیمیایی خطاب به پرستویی می‌گوید: «شما دستمزد فیلم قاتل اهلی را به گفته‌ی تهیه‌کننده‌ی آن دویست‌وهفتاد میلیون تومان گرفته‌اید که تمام آن نقد شده است. اما ایشان هنوز طبق قرارداد، نیمی بیشتر از دستمزد قرداد من را نداده‌اند. رفاقت کنید، بقیه‌ی پول من و دیگر عوامل را بگیرید و سالی یک فیلم از آن فیلم‌های دفاعی، خود بازی کنید.
فیلم قاتل اهلی یک نسخه دارد، یک تألیف دارد. هیچگاه فکر نمی‌کردم در نوشته‌ای جواب شما را بدهم. دو تفکر دور از هم و دو تجربه‌ای جدا. کار را آسان می‌کردید، تماس می‌گرفتید و موضوع را می‌پرسیدید. این‌ها موضوعات سودآوری نیستند. برای شما مهم است که در فیلم‌های من دعوت شده‌اید اما بازی نکرده‌اید. نتوانستید خود را مجاب کنید. بعضی از فیلم‌هایی که خود را مجاب و بازی کرده‌اید به یاد داریم.»

کیمیایی بعد از توضیح درباره‌ی مونتاژ قاتل اهلی و نصیحت پرستویی درباره‌ی این که بهتر است به حرف هنر گوش دهد تا سرمایه می‌گوید: «در نمایش برای هیئت انتخاب جشنواره‌ی فجر قاتل اهلی با تمام آرا تأیید شد. شما می‌گویید ای کاش این فیلمی را ندیده‌اید که من و فیلم‌بردار و آهنگساز و صداگذار هنوز کامل ندیده‌ایم انتخاب نمی‌شد و فیلم دیگری که به طور قطع شما نادیده گرفته شده قبول می‌شد.»

کیمیایی در بخشی از نامه‌اش به پرستویی می‌گوید: «شما را مردم دوست دارند، مواظب این دوست داشته‌ها باشید، شما بازیگر دانسته‌ای هستید و در فیلم قاتل اهلی بسیار دانسته بازی کردید.» کیمیایی در پایان نامه‌اش به پرویز پرستویی را با عبارت «با دوستی، مسعود کیمیایی» تمام می‌کند تا بار دیگر حاشیه‌ها قبل از نمایش این فیلم، قاتل اهلی را سر زبان‌ها بیندازد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *