در مراسم پایانی بخش دارالفنون سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر اعلام شد

فیلمنامه‌‌ی برگزیدگان اولیه دارالفنون داوری می‌شوند

فیلمنامه‌‌ی برگزیدگان اولیه دارالفنون داوری می‌شوند
مراسم پایانی بخش دارالفنون سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور رضا میرکریمی دبیر جشنواره جهانی٬ مازیار میری مدیر بخش دارالفنون٬ شهاب الدین عادل از اعضای هیات علمی دارالفنون٬ سه شنبه (۵ اردیبهشت) در محل مدرسه دارالفنون برگزار شد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، در ابتدای برنامه نوازندگان ایرانی در محوطه به اجرای آهنگ پرداختند که مورد استقبال هنرجویان قرار گرفت. مازیار میری اولین سخنران این مراسم بود. او خطاب به هنرجویان گفت: «از حضور شما ممنونم. کار بخش دارالفنون تمام شد و امیدورام به همه شما خوش گذشته باشد. امیدوارم هفته جذابی را با هم گذرانده باشیم.»

در ادامه مراسم پایان کار بخش دارالفنون٬ رضا میرکریمی دبیر جشنواره جهانی به دعوت مازیار میری برای سخنرانی حاضر شد و گفت: «این جلسه برای من بسیار مهم است. روز اول شرایط فراهم نشد یکدیگر را ببینیم٬ اما خیلی خوشحالم که اخبار خوبی از کلاس‌های شما شنیدم و احساس کردم شما از کار همکارانم رضایت دارید.»

او در ادامه از میری به دلیل زحماتی که برای دارالفنون کشیده قدردانی کرد و خطاب به هنرجویان گفت: «امیدوارم در کنار تجربه‌ای که داشتید و نکاتی که یاد گرفتید خاطره خوبی از ایران با خود ببرید. همچنین امیدوارم ایرانیان عزیز که از استان‌های مختلف آمده بودند خاطرات خوبی را با خود به شهرهای خود ببرند سفری امن و آرام را برای شما آرزو می‌کنم و امیدورام وقتی شما فیلمسازان بزرگی شدید باز یکدیگر را ببینیم.»

در ادامه مراسم برگزیدگان بخش دارالفنون معرفی شدند. مازیار میری مدیر بخش دارالفنون اعلام کرد برگزیدگان هر بخش یک ماه فرصت دارند فیلمنامه را ارسال کنند٬ از بین آنها برگزیده نهایی انتخاب خواهد شد و هزینه ساخت فیلم کوتاه او پرداخت می‌شود.

اسامی برگزیدگان در چهار بخش مهاجرت٬‌محیط زیست٬ عشق و صلح به این شرح است:

مهاجرت: ماریا سید از (هند)

محیط زیست: مصطفی شمس (ایران)

عشق: آکاکی و تامار  (گرجستان)

صلح: علی حسین‌زاده (ایران)

در پایان مراسم مازیار میری از شهاب عادل٬ شهاب اسفندیاری و دکتر قهرمانی اعضای هیات علمی دارالفنون تشکر و قدردانی کرد.

سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، ۸-۱ اردیبهشت ۱۳۹۶(۲۱ تا ۲۸ آوریل ۲۰۱۷) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می شود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *