ویدئوی اختصاصی فیلم‌نت نیوز از نشست خبری اعلام نام فیلم‌های سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر

معرفی فیلم‌های سودای سیمرغ، رونمایی از پوستر و اعتراض‌های محسن امیریوسفی

معرفی فیلم‌های سودای سیمرغ، رونمایی از پوستر و اعتراض‌های محسن امیریوسفی

به گزارش فیلم‌نت نیوز، نشست خبری معرفی فیلم‌های بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با حضور ابراهیم داروغه‌زاده دبیر این دوره از جشنواره، احمد امینی، محمدعلی حسین‌نژاد، حسن خجسته، شاهرخ دولکو، بهروز شعیبی، حسین کرمی و رضا مقصودی اعضای هیات انتخاب بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر و نمایندگان رسانه‌های سینمایی صبح روز گذشته (جمعه 14 دی ماه) در موسسه رسانه‌های تصویری برگزار شد.

در این مراسم جمشید مشایخی به عنوان مهمان ویژه از پوستر سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر که توسط حمیدرضا بیدقی طراحی شده است، رونمایی کرد و چند کلامی از

داروغه‌زاده پس از قرائت بیانیه هیات انتخاب و معرفی فیلم‌های بخش انیمیشن، کوتاه، نگاه نو و مستند جشنواره، اسامی 22 فیلم بخش سودای سیمرغ را اعلام کرد.

پس از پایان اعلام نام فیلم‌ها درباره «آشغال‌های دوست‌داشتنی» ساخته محسن امیریوسفی توضیح داد و امیریوسفی که شب قبل اعلام کرده بود اگر فیلمش را به هیات انتخاب نشان ندهند به این نشست خبری خواهد آمد، اعتراض و گله‌های خود را مطرح کرد.

در ادامه داروغه‌زاده به سوالات خبرنگاران در رابطه با برخی فیلم‌ها پاسخ داد و در پاسخ به خبرنگار فیلم‌نت نیوز در رابطه با فیلم «بنفشه آفریقایی» که پیش از این در جشنواره جهانی فیلم فجر حضور داشته، گفت: «چون جشنواره جهانی چند سالی است از جشنواره جهانی جدا شده و شرط ما در آیین نامه عدم اکران در داخل کشور است. حضور در جشنواره‌های بین‌المللی منعی برای حضور یک فیلم در جشنواره فیلم فجر منعی ایجاد نمی‌کند.»

گزارش ویدئویی این مراسم را ببینید.

گزارشگر: ندا کوهی

تصویربردار: وحید نجف‌زاده

 

با کیفیت 720

با کیفیت 480

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *