در برنامه 35 مطرح شد؛

روحانی به من گفت آواز را دنبال کن/ تاریخ دومین کنسرت هنگامه قاضیانی

روحانی به من گفت آواز را دنبال کن/ تاریخ دومین کنسرت هنگامه قاضیانی
هنگامه قاضیانی با حضور در برنامه 35 با اجرای جیرانی از ماجرای کنسرت اولش و تاریخ دومین کنسرتش گفت.

به گزارش فیلم نت نیوز، هنگامه قاضیانی شب گذشته با حضور در برنامه 35 در گفتگو با فریدون جیرانی از ماجرای خواننده شدنشو برگزاری کنسرت جدیدش سخن گفت.

ماجرای خوانندگی هنگامه قاضیانی در تالار وحدت/ روحانی به من گفت آواز را دنبال کن

قاضیانی در خصوص خواننده شدنش گفت: 19 سال خواننده شدن تخیل من همراه بازیگری بود و به موازت هم از سال 1998 که 1377 می شود که به ایران آمدم این تصمیم را داشتم و جالب بود که انگار همش در حد ایده بود و اصلا شکل نمی گرفت، وقتی روی استیج تالار وحدت رفتم و برای زنان سرزمینم خواندم روحسه عجیبی پیدا کردن و وقتی لالایی را خواندم.

وی افزود: در تالار وحدت ترانه های قدیمی را مخصوصا اجرا کردیم رضا تاجبخش تنظیم کننده بود و بهار دلنشین بود که پات اجرا کردیم و مرغ سحر را اصلا کلاسیک دوست نداشتم و اجرای جدید کردم و خیلی سخت بود چون وقتی مرغ سحر را با ریتم تند میخوانی خیلی کار سخت است  و نمیشود مرغ سحر را با لبخند بر لب خواند، چون من هم باید ریتم اجرا و میمیک صورتم و کلمات را رعایت می کردم.

بازیگر سینما در پاسخ به این سوال که آیا دوره موسیقی دیدی؟ گفت: من اصلا دوره موسیقی ندیدم مثل بازیگری، مگه من دوره بازیگری دیدم؟ من با آقای شهرداد روحانی سرود ایران را در ارکست سمفونیک اجرا کردم و آقای روحانی آنجا به من گفتند که تو آواز را دنبال کن که جرقه بزرگی برای من بود.

قاضیانی در پاسخ به این سوال که کدام خواننده خارجی روی تو تاثیر گذاشته؟ گفت: جوان بائز یکی خواننده هایی است که خیای روی من تاثیر گذاشته البته بیشتر مرد ها روی من تاثیر گذاشتند و سلیقه موسیقی پدر و مادرم حیرت انگیز بود و من مدیون این 2 نفر هستم و جوآن بائر بیشتر ترانه هایش سیاسی است.

وی افزود: من روانی بیلی هالی دی هستم و نمیتوانم بدون آن زندگی کنم چون از 25 سالگی آهنگ های این خواننده زن را گوش میکنم و الگو پذیری از این آدم داشتم که می خواستم به آرزوهام برسم، ماریا کالاس هم که من در خیلی از امورم بهش اقتدا کردم و خواهم کرد.

قاضیانی در مورد مهمانان ویژه کنسرتش در تالار وحدت گفت: در این مراسم خانم گلاب آدینه، تینا پاکروان، شقایق فراهانی و مرجان شیر محمدی حضور داشتند و گلاب آدینه بعد از کنسرت به من گفت که یه چیزی در تو قابل تقدیر است و اون اینه که ما یکی دو تا صدای خوب در سینما داشتیم ولی تو این کار رو در سینما شروع کردی و به من تبریک گفتند و خیلی بهم گل دادند و اینقدر گل داشتیم نمی دانستیم چیکار کنیم.

دوباره کنسرت برگزار می کنم/ همه چیز با مجوز وزارت ارشاد بود

وی ادامه داد: نکته جالبی که بود وقتی میخواستیم آهنگی را برای تکرار و خدا حافظی از مردم اجرا کنیم  مردم اشارات نظر رو خواستند، من هنوز آهنگ را تمام نکرده بودم که جمعیت شروع به حرکت کرد و فکر کردم جمعیت داره از سالن خارج میشه ولی جلو آمدند و همه مردم جلوی صحنه بودند و آهنگ را نشد تمام کنم و خیلی از این اتفق سبک شدم.

این بازیگر و خواننده افزود: خیلی تجربه خوبی بود که صدای سوت و کف مردم را می شنیدم و باز هم میخواهم اجرا کنم و من گروهم را ثبت کردم و مجوز گرفتم و از همه در وزارت ارشاد مجوز گرفتم و امیدوارم برای اردیبهشت باز در تالار وحدت کنسرت برگزار کنیم.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *