اختصاصی فیلم‌نت نیوز:

حسین مرعشی: جشنواره جهانی فیلم فجر فرصتی برای ارتقای گردشگری است

حسین مرعشی: جشنواره جهانی فیلم فجر فرصتی برای ارتقای گردشگری است
رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی مهمانان خارجی را که در فستیوال‌هایی مانند جشنواره جهانی فیلم فجر حاضر می‌شوند سفیران ملت ایران در سراسر دنیا دانست.

به گزارش خبرنگار فیلم‌نت نیوز، حسین مرعشی رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی با اشاره به اهمیت فستیوال‌ها برای معرفی خوب ایران به مردم دنیا گفت: «چون سال‌ها در شرایطی بودیم که دنیا با ابزارهای مختلف فضای ایران را مشوش جلوه داده است، برگزاری فستیوال‌هایی مانند جشنواره جهانی فیلم فجر کمک بزرگی است تا مردم دنیا با واقعیت‌های ایران آشنا شوند و چهره فرهنگی کشورمان را بیشتر بشناسند.»

او گردشگری در قالب فستیوال‌ها را یکی از بزرگترین ابزارها برای دفاع از واقعیت‌های ایران عنوان و تصریح کرد: «ما گردشگری در قالب فستیوال‌ها را دفاع از شرایط امن و معرفی خوب ایران می‌دانیم. »

رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی اضافه کرد: «کسانی که به ایران می‌آیند و با ایرانی‌ها آشنا می‌شوند، سفیران بدون مزد ملت ما در سراسر دنیا خواهند بود. »

حسین مرعشی در پایان ابراز امیدواری کرد برگزارکنندگان جشنواره جهانی فیلم فجر بتوانند از این طریق، موقعیت ایران را در سطح بین‌المللی ارتقا دهند.

سی‌وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۹ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ (۳۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷) به دبیری سیدرضا میرکریمی در تهران برگزار می شود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *